(1:0)
Sokol Březník

40

Březničtí fans pochválili alespoň výborný škopek

Čest, v rámci dalšího kola jsme jeli hrát "fotbal" do Rudíkova, na který jsme měli náskok jednoho bodu. Chtěli jsme zde i vyhrát, což se při dnešní konstelaci hvězd ukázalo později jako nemožné. Jediné co jsme vyhráli, tak byl los před začátkem utkání.

Úvod utkání byl vlažnější, diváci se trousili na poslední chvíli. První šance zápasu přišla v 7. minutě, kdy po přiťuknutí vyslal tvrdou ránu Křoustek, domácí gólman však skokem vyráží na roh. Domácím se první šance naskýtá o dvě minuty později, avšak v dobré pozici netrefují bránu. Další závar v naší šestnáctce přichází v 18. minutě, ale Vlastík skokem hlavičku chytá. Ve 23. minutě hledá Cafú ve vápně centrem Křoustka, avšak domácí gólman na poslední chvíli stahuje míč do náruče. První změna skóre přichází v 25. minutě, kdy Kratochvíl z pozice stopera trefuje hlavou prvního hráče před sebou, ten si potáhne míč a s nabídnutou šancí nepohrdá – 1:0. Vyloženou šanci na vyrovnání stavu jsme měli v 31. minutě, kdy Křoustek sklepl míč do běhu V. Fraňkovi, ale ten z první netrefuje bránu. Do konce poločasu domácí ještě hrozí, ale buď chytá Vlasta, nebo netrefují branku.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s odhodláním zvrátit stav utkání. Nastoupili jsme s vervou a první šance na sebe nenechala dlouho čekat. V minutě 48. Cafú netrefuje hlavou branku. Ale to bylo všechno, protože v 50. minutě daruje Kráťa soupeři již druhou branku v tomto utkání, když domácí útočník od něj dostane míč přímo do běhu, vyběhnutého Vlasty udělá "pojď sem, kam jdeš" a do prázdné už nemůže nedat – 2:0. Snažíme se ale hrát dál a s průběhem něco udělat, výsledkem je další pokus hlavou, když Cafú k naší smůle trefuje jen prostředek branky. Klid domácím na kopačky dává pomezní Čejka, který svým svérázným rozhodnutím pouští cca dvoumetrový offside a v situaci 1 na 1 nemá domácí hráč nejmenší problém zvýšit stav na 3:0 pro domácí a to v 55. minutě. Od tohoto okamžiku se naše hra úplně sesypala. Několik zkažených nahrávek, nikdo se nevracel, bojovnost žádná. Valil se na nás jeden útok domácích za druhým. V 60. minutě jsme se ocitli v ojedinělé šanci, kdy lob za obranu zpracovává Michal Sobotka, avšak tísněn obránci střílí jen do gólmana. Hned z protiútoku dostáváme čtvrtý gól, kdy otevřené dveře v obraně využívají domácí dokonale – 4:0. O 2 minuty později je rukavica dokonána. Domácí hráč si udělal z našich obránců kužely, a pak se štěstím překonal Vlasty – 5:0. Každý byl v očekávání, jakou nadílku si z Rudíkova odvezeme. V minutě 68. další gól v naší síti, ale Čejka je proti (teď už je nám to k ničemu :)). V předposlední minutě jsme se dostali ještě do přečísleni, avšak unáhlenost Babčana nám bere i poslední šanci alespoň na čestný gól.

Předvedená hra v Rudíkově byla velice mizerná!! Žádná bojovnost, každý si myslel, že se soupeř porazí asi sám. Každý si musí sáhnout do svého svědomí a uvědomit si, že hraje za tým a ne za sebe, to může jít hrát třeba kuželky. Aneb jak zpívá Hattrick http://www.youtube.com/watch?v=lL-W4W41edk

Sportu zdar a příští týden v Březníku na hřišti s Blatnicí. Přijďte nás podpořit, je potřeba zase udělat nějaké body.

napsal Kury (18. 09. 2011 | 20:34)