Branky:

Střídání:

130

Černý víkend pro březnický fotbal

11. září, den tak nesmazatelně zapsaný v historii světových dějin, přinesl na březnické kopačky smůlu. Obě mužstva zažila první porážku – první mužstvo dokonce první domácí prohru po bezmála půl druhém roce. B-tým prožil s oslabenou sestavou smolný zápas v Lesonicích, A-tým bez některých klíčových hráčů podlehl zřejmě nejlepšímu soupeři, kterému zatím čelil.

Pozdně letní slunce pražilo na Velké hřiště a domácí trenér řešil ještě pár chvil před zápasem rébus s absencemi v sestavě. Otazníky visely nad několika stěžejními hráči a do základu musel například nastoupit i mladý Babčan, který už měl v nohách dopolední zápas benfiky, nebo střídající, dlouhodobě zaneprázdněný, pracant Sochor. Ambiciózní soupeř z Rokytnice, údajně se netajíc postupovými ambicemi, přicestoval s velice mladým kádrem a po celou dobu zápasu v nasazení a vůli po vítězství ani na chvíli nepolevil.

Březničtí však samozřejmě chtěli využít domácího prostředí a šňůru bez prohry prodloužit co nejvíce. Začátek utkání hned ukázal, že se dnes, i přes nadmíru teplého počasí, bude hrát ve slušném tempu. Ve 3. minutě se dostal do zakončení J. Franěk po přihrávce Rybníčka, ale obtěžován zakončoval slabě v pádu. Hosté vystrčili růžky poprvé už v 8. minutě, kdy přímočarý roh proletěl malým vápnem, ale Sochna hlavou ve velmi dobré pozici branku netrefil. Po hezké kombinaci Rybníčka a T. Fraňka střílel J. Franěk, ale jeho střelu a následné několikeré dorážky blokovala defenziva Rokytnice. Přišel bleskurychlý break na druhé půlce, ale sprintér Dvořáček doběhl a obral o míč štírka Rychtáře. Ve 20. minutě chyběl důraz brankáři Zedníčkovi v souboji na velkém vápně, míč se odrazil k nejbližšímu hostujícímu hráči, který správně volil obstřel do prázdné brány. Zedníček však tygřím skokem předešlou chybu napravil. Po zakončení hlavou J. Fraňka se hosté opět dostali do rychlého breaku. Pohlednou kombinaci po levé straně zakončoval hostující hráč z voleje jen těsně mimo. Z autu na druhé straně míč dostal J. Franěk, poslal příčnou přihrávku do vápna, kde se po teči dostal k míči Křoustek a důrazně zakončil po zemi – 26. minuta 1:0. Hosté však čím dál víc dělali naší defenzivě problémy. Po 10 minutovce bez šancí svůj um přetavili k otočení výsledku. V 38. minutě propadla pravá strana a centr do malého vápna zužitkoval v souboji Papoušek – 1:1. Domácí, jakoby opaření, jen přihlíželi dalšímu vykombinování o 2 minuty později, kdy znovu Papoušek chytře obhodil Zedníčka – 40. minuta 1:2. Domácí se vzpamatovali až těsně před hvizdem poločasu, kdy se Rybníček dostal po rohu k hlavičce. Gólman Hobza však svůj dvoumetr stačil přesunout a velkou šanci chytil.

Druhý poločas měl z pohledu domácích naplánovaný jasný scénář – otočit zápas ve svůj prospěch. Na počtu šancí se to také projevilo. Hra se, stejně jako v prvním poločase, rychle přelévala z jedné strany na druhou. Hned zkraje se v efektní šanci ocitl Čumplík, jeho pohotová střela však těsně minula pravou tyč soupeře. S dalším parádním ťukecem přispěchali hosté a průnik jeden na jednoho výborně likvidoval Zedníček. Druhá strana – opět Čumplík – nepovedený lob z voleje však Hobza kryje v rukavicích. S ubývajícím časem a s vydáním většiny sil do ofenzivy domácí pootevírali obranu, a dávali tak prostor šuteru Vahiľovi, který ve velké rychlosti předváděl přechody jeden na jednoho jako na běžícím páse. Na druhé straně marně bušili do obrany Čumplík a následně Křoustek. 64. minuta – Vahiľa a jeho další efektivní přechod přes hráče – avšak zbrklá střela mimo. 69. minuta a dvě slušné šance domácích – T. Franěk v rozhodující chvíli špatně trefuje míč, z následného rohu J. Franěk hlavou jen těsně mimo vzdálenější tyče. V 73. minutě zkoušel klasicky z dálky T. Franěk, pavouk Hobza však s lehkostí stahuje ze vzduchu. Dál už pokračoval velký boj o míč. Zákroků a zbytečných řečí přibývalo na obou stranách a rozhodčí Burian, ač zřejmě nechtěl, tasil žluté kartonky jeden za druhým. Nádhernou střelu, která volala po gólu, vyslal neúnavný bojovník J. Franěk, když obstřeloval levačkou celé vápno – ke vší dnešní smůle v koncovce zazvonila levá tyč – tikala 80. minuta a blížil se závěr. Z domácí strany už vše směřovalo k honbě za vyrovnáním. Hosté však hráli chytře a agresivně a po zblokovaných domácích šancích často utíkali do přečíslení. Neuvěřitelnou šanci zazdili v 85. minutě, když v přesile doběhli do domácího vápna a hráč Rokytnice zakončoval do úplně odkryté brány po zemi – k jeho smůle však trefil nohy přesouvajícího se Zedníčka. Vstřelit pojistku se jim podařilo až na úplném konci zápasu, když střídající Herbrych, který občerstvil útok asi před třemi minutami, zakončil další ze smrtících protiútoků Rokytnice – 90. minuta 1:3.

Zápas tedy skončil prohrou domácího týmu, avšak není nutno věšet hlavy. Domácí podali proti výbornému soupeři obstojný výkon. Dřeli, bojovali, lítali. Zápasu by slušela remíza za oboustrannou bojovnost a nasazení. S trochou štěstí by se snad dalo i vyhrát. Šance na to byly. Byla dnes hodně znát absence nejmladšího Fraňka, jehož se dnes nepodařilo nahradit. I přes prohru si na obraně velmi dobře počínali P. Flesar s Dvořáčkem, vepředu bych mezi jinými vyzdvihl výkon J. Křoustka, který svým důrazem a přímočarostí na hosty platil.

Po tomto kole jsme propadli o 2 místa v tabulce. Zůstala před námi Blatnice, která pouze remizovala v Třebelovicích. Přeskočil nás dnešní soupeř z Rokytnice a B-čko Budějovic, které úřadovalo ve Výčapech.

Příští týden zveme všechny fanoušky na sobotní odpoledne do Rudíkova, kde se naše A-čko bude snažit urvat nějaké body. Když se vše podaří, přijde v zápase i menší překvapení.

napsal Grunge (12. 09. 2011 | 18:51)