Sokol Březník

100

Vítězné derby přineslo další smršť branek

Dlouho očekávané derby bylo na řadě již tento víkend, kdy hráči Březníka zajížděli na horkou půdu do Vícenic. Sluncem prohřáté sobotní odpoledne bylo dalším lákadlem pro diváka.

Když poprvé do píšťalky zapískal pan Čejka, utkání mohlo začít! Hosté se teprve rozkoukávali a hned, takřka po první akci, ve 2. minutě musel Zedníček lovit míč ze sítě, když první centr do vápna našel domácího útočníka, který nebyl nikým pokrytý a prostřelil Zedníčka, 1:0. Poté vzali na chvíli otěže utkání hosté, kteří se snažili s nepříznivým výsledkem co nejdříve něco udělat. Ale z několika slibných akcí, jak Sobotky, tak třeba Čumplíka, nic nepramenilo. Naopak mohli podruhé udeřit domácí, když nebezpečnou akci zastavil až před svojí bránou Zedníček. Ve 22. minutě zahrával Březník přímý kop po faulu před velkým vápnem na J. Fraňka, toho se ujal Tomáš Franěk a ve vzduchu svým centrem našel svého bratra Jardy, který hlavičkoval míč do brány, ale domácí brankář pouze vyrazil míč před nepokrytého Křoustka, a ten už jen dorazil míč do prázdné brány, tedy srovnáno 1:1. Hned o minutu později Křoustek napadal rozehrávku domácích, brankář Fukal svoji nepřesnou nahrávkou našel jen J. Fraňka a tomu nedělá problém dopravit míč do prázdné brány a stav tedy v 23. minutě 1:2. Ve 30. minutě jsme byli svědky dalšího závaru v domácím vápně, kdy Víťa Franěk obehrál brankáře, ale do prázdné brány už nedokázal míč dopravit, ani tak následovně J. Franěk, kdy postupoval sám s Křoustkem na brankáře a bohužel volil střelu místo nahrávky na volného Křoustka. Ve 33. minutě se dostává Jiří Křoustek ve vápně k míči a svojí slabou střelou překonává dnes špatně chytajícího Fukala, 1:3. O 3 minuty později vysílá ze svých kopaček tvrdou střelu Víťa Franěk a z hranice šestnáctky nedává brankáři šanci, 1:4. O další navýšení výsledku se mohl postarat Křoustek, když hlavou jen těsně lízl letící míč v malém vápně, nebo nepřesnou střelou z první, která nesměřovala mezi tři tyče. Dvě minuty před koncem bohužel udeřili domácí, kdy rychlonohý Polák utekl celé naší obraně a obehrál i vyběhnutého Zedníčka, a pak nekompromisně zakončil do prázdné brány, 2:4. To už bylo z prvního poločasu vše, a tak se mohli jít hráči občerstvit a nabrat nové síly.

Druhý poločas začali lépe domácí, kdy si vytvořili nepatrný tlak na straně hostů, a také z toho těžili už v 51. minutě, kdy snížil na rozdíl jedné branky Ondřej Kohút. Na druhé straně mohl zvýšit vedení Jarda Franěk, který byl nalezen přesným centrem P. Flesara, ale proti domácímu brankáři neuspěl. O navýšení vedení se postaral až střídající Michal Sobotka, kdy důrazně zakončoval placírkou ve velkém vápně, 61. minuta 3:5. O tříbrankový odskok se mohl opět postarat M. Sobotka, ale jeho hlavička jen těsně minula levou tyč domácí brány. V 77. minutě byl v dobré střelecké pozici J. Franěk, ale svoji slabší nohou, tedy pravačkou netrefil bránu. Na druhé straně zahrozil M. Sobotka (Vícenice), kdy nepříjemnou střelou vyděsil všechny hráče i fanoušky hostů, ale střela šla naštěstí těsně vedle. Do další vyložené šance se dostal domácí Polák, ale nyní šla střela jen pouze do přední tyče Zedníčka. Domácí se přece jenom dočkali, v 85. minutě se po rohovém kopu prosadil hlavičkou Sázavský, a zdramatizoval tak konec utkání. V 87. minutě mohl rozhodnout Požár, který postupoval osamocený na domácí bránu, ale ve vápně byl o míč obrán domácím brankářem. Tento zákrok vypadal na faul, ale hlavní rozhodčí Čejka byl v poklidu nadále. Do konce utkání už se nic vážného nestalo, a tak mohli hosté jet slavit důležité vítězství k sokolovně v Březníku, kde probíhaly místní hasičské závody.

napsal Michi (05. 09. 2011 | 19:08)