Sokol Výčapy

Lavička:

120

HRA 12 PROTI 10 (trenér Výčap po skončení utkání)

Uběhl další týden a bylo na řadě třetí kolo okresního přeboru. Do Březníka přijelo mužstvo z Výčap, kterému jsme měli co vracet. Do zápasu jsme nastoupili plně koncentrovaní s vědomím, že každá chyba může rozhodnout, neboť vzájemné zápasy příliš branek nepřinesly.

Začátek zápasu se odehrával ve středu pole, kdy se oba týmy rozehrávaly. V 8. minutě zahrozili hosté z přímého kopu, kdy vyrážel mimo Hakan. O minutu později přišlo přečíslení domácích 3 na 2, avšak nepřesná přihrávka J. Fraňka na paty spoluhráče celou akci zbrzdila. V minutě 11. poslal Kráťa vysoký nákop na branku, který s pomocí brankáře končí na břevně a posléze poskakuje v malém vápně, avšak nikdo nedoráží. V minutě 15. zahrává z pravé strany přímý volný kop Libor a opakuje se situace z minuty 11. Ihned v zápětí se ocitá na velkém vápně osamocen T. Franěk, ale z první bránu netrefuje. Ve 20. minutě musí kvůli zranění střídat náš kapitán Libor Rybníček, na hřiště se dostává kapitán březnické benfiky Sobič Petr. Tento hráč se ocitl v dobré příležitosti v 32. minutě, avšak jeho střelu z otočky vyráží hbitým skokem dobře chytající Krátký. Této situaci předcházela šance Výčap ze standartní situace, avšak bez úspěchu. 10 minut před koncem první půle se nám podařilo zatlačit soupeře a Tom Franěk 2x zakončoval nepřesně. Do třetice všeho dobrého se ale trefil a skóre se pohnulo – 37. minuta 1:0. Závěr se odehrával ve stejné režii, avšak změnu stavu již nepřinesl.

Hned z kraje druhého poločasu nachází ve vápně Tom svého bráchy Vítě, ale ten se zatím jen zastřeluje. V 51. minutě sehrajeme pěknou akci na 1 dotek po ose Šány, Sobič M. a v koncovce Víťa opět nedává. V 56. minutě přišla diskutabilní situace. Tom udělal obránce a pěkným křížným centrem našel Jary, který hlavou mířil přesně na zadní tyč, kde stál nejmladší z Fraňků Víťa (asi v offsidu). Pohyb nohou tam byl, ale míče se nedotkl. Situace byla posouzena k nevoli hostů jako gólová (asi správně). Bylo to tedy 2:0. O chvíli později fauluje hostující stoper (Řepka) při úniku Jardy. Tento hráč již měl žlutou z prvního poločasu, a tak by se po druhé žluté mohl jít zchladit do sprch. Rozhodčí Kalášek ale tahá rovnou barvu červenou. Dopadlo to tedy stejně. Tým Výčap tedy musel dohrávat o deseti hráčích. V 76. minutě se v šanci ocitá Sobič M., avšak na dlouhý centr tak tak nedosáhne, asi to měl řešit skluzem. Třetí branka přichází v 81. minutě, kdy po nepovedených odkopech míče z vápna uklízí míč do sítě Sobič P. , stav je tedy 3:0. Další branka na sebe nenechává dlouho čekat. Sobič M. dělá kličku na vápně a rázem střílí mezi nohami jednoho z obránců, ten reflexivních zákrokem bohužel vyráží jen na nohy Jarovi a pro něj už není problém uklidit míč do odkryté brány – 83. minuta a je to 4:0. O 2 minuty později střílí do boční sítě Michi. Poslední náznak šance přichází 2 minuty před koncem, kdy hlavičkuje Sobič M., avšak slabé zakončení hostující gólman kryje. Zbytek utkání se odehrává v poklidu, a Březník tak vítězí, dá se říci, že zcela zaslouženě.

Dnes jsme podali na hřišti dobrý výkon, hráči Výčap působili na hřišti unaveně a v druhé půli trochu odevzdaně, kdy jim na psychice určitě nepomáhaly ani výkřiky hostujícího trenéra na jejich osobu.

Touto výhrou jsme se dostali na druhou příčku OP. Příští utkání odehrajeme v sobotu doma s Vladislaví. Výkop je naplánován na 16:30.

napsal Kury (22. 08. 2011 | 21:08)