Sokol Hartvíkovice1:3
(1:0)
Sokol Březník

První výhra v okrese

O pouťovém víkendu, respektive v sobotu, jsme mohli vidět hned dva zápasy našich týmu. Náš B-tým odehrál své druhé utkání už dopoledne s Pyšelem, které vyhrál 2:1, když obě dvě branky vstřelil náš bývalý trenér Jiří Zedníček a potvrdil tak zatím 100% úspěšnost Béčka. Teď už bylo jenom na Áčku, jestli víkend bude šestibodový. Trenér Trojan neměl k tomuto zápasu k dispozici Tomáše Fraňka a Michala Flesara, na lavičce odpočíval Požár s Křoustkem, kteří hráli už jeden zápas v dopoledních hodinách.

Zápas začal tak nějak vlažně z obou stran, k vidění bylo mnoho nepřesných nahrávek a fotbal se hrál spíše u půlící čáry. O změnu stavu se postarali domácí už v 17. minutě, kdy si krásný pas zpracoval míč před velkým vápnem do běhu M. Řezanina a tváří v tvář překonal Zedníčka – 1:0. Tato situace hosty nastartovala a začali hrát ofenzivněji než v samotném začátku utkání, ale několik spálených šancí ovoce nepřineslo. A tak se šlo do kabin za nepříznivého stavu 1:0 pro domácí.

Do druhé půle vkročili hosté jak vyměnění. Najednou se kombinace dařila a soupeře k žádným velkým šancím domácí nepouštěla, až na velkou hrubku Zedníčka, který fauloval domácího útočníka v malém vápně, následovně sudí nařídil pokutový kop. K tomu přiběhl jeden z domácích a svoji tvrdou ranou téměř doprostřed brány Zedníčka neprostřelil. Musím uznat, že to byl od Zedníčka krásný zákrok. Nevím, jaký by byl vývoj utkání, kdyby domácí zvýšili svůj náskok na 2:0, tomu se tak naštěstí nestalo. Tohle to hosty nakoplo ještě více. O tři minuty později byl faulován Michal Sobotka ve velkém vápně po individuálním průniku a pan sudí neváhal nařídit PK na druhé straně. K tomuto se postavil ostrostřelec J. Franěk, který měl zatím tuto sezónu na kontě nulu vstřelených branek. Tento fakt se hodlal nyní změnit, když svojí levačkou vyslal míč k levé tyčce domácí brány. Domácí brankář Kazatel vystihl směr střely, ale míč už nezachytil, tedy v 60. minutě srovnáno na 1:1. Hosté chtěli co nejdříve výsledek strhnout na svoji stranu. Příležitostí k tomu měli dost, ale šance byly vidět i na druhé straně. O obrat se ovšem postaral až V. Franěk v 75. minutě, kdy dopravil míč střelou z vápna za záda domácího brankáře, 1:2. Hra byla v této době celkem vyhecovaná, hosté si chtěli vedení udržet a domácí toužili po zisku nějakých bodů. Domácí zahrozili několika vysokými nákopy na Zedníčkovu bránu, ale branku se jim vstřelit nepodařilo. Sladkou tečku za zápasem udělali bratři Fraňkové, kdy vyšachovali domácí obranu i s brankářem. Víťa takřka servíroval Jardovi míč na zlatém podnose před prázdnou bránu, který touto šancí nepohrdl. V 91. minutě stav 1:3. Po rozehrání na půlící čáře byl zápas ukončen, a tak si hosté mohli jít poprvé v této sezóně zakřičet do šaten známé "BOSNA, BOSNA,…"

Březník opět působil v první půli unaveně, nejspíš se šetřil na druhou půli, kde opět vstřelil tři branky jako v prvním kole. Domácí po první půli odpadli fyzicky a hostům už nestačili, z toho také vyplývá tento výsledek. Podpora domácích fanoušků byla podprůměrná, a tak čtyřicítka březnických příznivců měla navrch ve všech směrech.