Branky:

Střídání:

100

Premiéru zvládl Březník se ctí

V propršeném prázdninovém nedělním odpoledne nastoupil Březník ke své premiéře v okresním přeboru. Naproti však stál na začátek velmi kvalitní soupeř – posílené Třebelovice s postupovými ambicemi.

Hned zkraje se domácí snažili o plánovanou kombinaci, avšak k šancím to příliš nevedlo. To soupeř nás cvičil v produktivitě a v podstatě první opravdovou šanci proměnil. Po nedorozumění a nedůrazu v domácí obraně zakončoval ze skrumáže chytře přes hlavu útočník Bílý – 9. minuta 0:1. Na druhé straně ve 14. minutě obelstil Čumplík offsidovou past hostí, ale obrovskou šanci neproměnil. Hned nato byl nachytán na švestkách mladý Sobotka, když aktivní hrou v jasném offsidu sebral velkou šanci svým spoluhráčům, kteří vybíhali za obranou. Velmi brzy to ale napravil, když potažením zprava vynuloval gólmana a servíroval Čumplíkovi na zlatém podnose – 18. minuta srovnáno 1:1.

Domácí měli v této fázi navrch, ale vedení odmítli nejprve V. Franěk a následně znovu Čumplík v kopii situace ze 14. minuty. A to se trestá. Hostům do poločasu stačily 3 pološance z breaků, aby utekli na rozdíl 3 gólů. V 33. minutě zaúřadovala posila hostů Anděl, když po špatném vyběhnutí našeho gólmana skóroval takřka z nulového úhlu – 1:2.
Další rána přišla příliš brzy. Opět z přečíslení vzešla daleká, ale prudká rána, kterou Zedníček boxoval pouze k dobíhajícímu Bílému, který odkrytou bránu rychle trefil – 36. minuta 1:3.

Hosté dál zatápěli pod kotlem a z přímého kopu nechali Zedníčka vytasit pohotovou robinzonádu. Ten však v zápětí smutně lovil míč z brány, když jej v souboji na brankové čáře přetlačil Coufal a byl z toho zdánlivý hřebík do rakve – 42. minuta 1:4. T. Franěk ještě těsně před půlkou zkoušel pozornost hostujícího gólmana z dálky, ten však působil velice jistě. Důležitější duel těchto dvou měl teprve přijít. Ale to předbíhám.

O poločasové přestávce proběhl menší ceremoniál předání ocenění nejlepšímu střelci III. třídy za uplynulou sezónu J. Fraňkovi. Samotný akt měl však jakousi strnulou příchuť díky hrozivému poločasovému skóre a sám Jarda byl při předávání myšlenkami spíš v boji o korigování výsledku.

V běžném utkání by se zápas asi spíše dohrával, to by ovšem vůle Březnických utkání zvrátit musela být nezměrně menší a hosté by museli tzv. "zalézt". To se však nestalo. V druhé půli byla asi stovka diváků svědkem podobné ofenzivní podívané do pootevřených obran, jako v poločase prvním. Pohledné akce na jedné straně střídala blesková přečíslení na straně druhé. Byli to ale domácí, kteří museli hrát efektivně. Zbavili se zbytečných nepřesností a umě hledali díry v obraně soupeře.

Snížit se povedlo poměrně brzo. T. Franěk zbytečně nespěchal, a o to přesněji pak přeloboval hostující obranu, kam právě nabíhal mrštný Sobotka. Utekl obráncům, se štěstím propasíroval míč pod vyběhnuvším gólmanem a strčit míč do prázdné brány už pro něj nebyl problém – 54. minuta 2:4.

Tento moment nastartoval velkou honbu za vyrovnáním. Do obrovské šance se dostal J. Franěk, když dostal míč na penaltu a mohl se gólmana zeptat: "Kam to chceš?". Míč však slabší nohou napálil přímo do něj. Sobotka se hned nato parádně uvolnil, ale po sprintu na bránu už našel sílu jen na slabou střelu do brankáře. Dobíhající V. Franěk včas přispěchal s prudkou dorážkou, ale tentokrát se tygřím skokem vycajchnoval gólman Třebelovic.

V této fázi, kdy jsme měli výrazně navrch, málem celé snažení zazdil, jinak dnes výborný, Kratochvíl. Kolmou přihrávkou do středu hřiště poslal hostujícího forvarda samotného směrem na našeho brankáře. Útočící hráč však dosti váhal se zakončením. Navíc Zedníček vystihl směr jeho manévru a s pomocí dobíhajícího M. Flesara jeho snažení učinil zadost. Zedníček následně vychytal další přímou střelu hostí a velkým stylem nechal zapomenout na zmrvený první poločas.

Domácí dál šlapali na 110 % a herně již dávno smazali kvalitativní rozdíl z prvního poločasu. V 77. minutě se jim povedlo dostat se na rozdíl jediné branky. Zedníček poslal z brány vysoký výkop, ten v rychlosti zpracoval Sobotka a kličkoval si to k bráně. V té době už po pravé straně doslova letěl svižník V. Franěk, na kterého Sobotka nasměroval ideální pas přes obranu. Viťa se nedíval nalevo napravo a prošil vybíhajícího brankáře Třebelovic – 3:4!

Hosté v této fázi chtěli evidentně výsledek udržet, ale defenzivně tolik nevynikali, jako ve hře dopředu, a k několika šancím domácí ještě pustili. Tolik očekávaný vyrovnávací gól však nepřicházel.

V 87. minutě ale přišel moment, který lze v dospělých soutěžích nazvat ojedinělým. T. Franěk se těsně za půlkou rozhlížel po adeptech na příhru. Nikdo v té chvíli neměl ideální pohyb, a tak to práskl na bránu snad ze 40 metrů! Leckdo už mával rukou nad zahozeným míčem, o to víc však byl překvapený, když viděl, jak hostující brankář sice míč stahuje zpod břevna, ale faleš mu dělá v zákroku paseku, a míč si nešťastně sráží pod sebe do brány! Vyrovnáno 4:4! Ryk, který pak nastal na Velkém hřišti, už dlouho nepamatuju.

Doslova vydřená remíza byla na světě a naši nováčci za bojovný a zodpovědný výkon v druhé půli sklidili přiměřené ovace od bavících se diváků.