374978 přístupů

Franěk se hattrickem přiblížil magické 40-tce

Na nedělní odpoledne vyslal los naše hráče do Radkovic. Ty se na jaře mohly blýskat statusem neporaženého týmu na domácí půdě, kdy jim vítěznou domácí šňůru přestříhly až před 14 dny Jaroměřice. To na hřištích soupeře zase pravidelně rozdávají body, jejich postavení v tabulce tedy docela odpovídá. Nicméně, domácí neporazitelnost a bezpochyby také podzimní vzájemné střetnutí mohly být pro naše borce určitým strašákem. Na podzim Radkovice po kupě spálených domácích šancí vyhrály po gólu z breaku první poločas a zápas později otáčeli M. Sobotka s J. Fraňkem, kteří se i dnes postarali o většinu gólů. To utkání bylo tenkrát plné emocí a nejinak tomu bylo dnes. SK Radkovice vs. Sokol Březník | Muži A | 23. kolo | Neděle 29. května 2011 | 16:30 | sezóna 2010/2011 Zápas začal očekávaně náporem favorita. Už ve 2. minutě Rybníček zašmátral ve své torně fotbalových dovedností a krásnou českou uličkou našel Křoustka, zabíhajícího za obranu. Ten na malém vápně přesně našel M. Sobotky, který však svou slabší nohou šanci zahodil. O pár minut později přišla první gólová situace, po které se domácí hodně zlobili na pomezního z našich řad, který však správně nechal plynout akci po špatně zahraném domácím offiside-systému a nechal J. Fraňka vymyslet finálku na M. Sobotky, který ve společném skluzu s jedním z obránců zakončoval krásnou akci – 6. minuta 0:1. Prvních 20 minut bylo plně v režii hostů, ale pološance Křoustka, který pálil do plných a 100m sólo J. Fraňka takřka na celou délku hřiště, ohrožením pro domácí bránu nebyly.

Pak už se ukázali i domácí. V 15. minutě po odraženém míči jeden z domácích vyslal neskutečnou bombu na bránu březnického Zedníčka, ten krásně plachtil vzduchem, ale míč nakonec těsně míjel bránu. Prudký přímý kop domácích o 4 minuty později poslal autor šajtlí také vedle. Na druhé straně nechal L. Rybníček po technické střele vyniknout také domácího strážce svatyně. Běžela 24. minuta, když klasickým únikem po pravé lajně táhl míč rychlík V. Franěk. Těsně za půlkou dal na slova křičících hostujících fans a 80m přesným centrem našel nabíhajícího Křoustka na levé straně, ten nádherně zpracoval hrudí sobě do běhu, zbavil se klikou obtěžujícího obránce a šikovně obstřelil gólmana – 24. minuta 0:2. Kury mohl o několik minut později přidat další zářez. Domácí gólman vyběhl hluboko do vápna pro míč. Ten mu ale skákal v rukavicích, načež přispěchal právě Křoustek a vypíchl mu jej. Ve snaze okamžitě trefit prázdnou bránu však střílel z otočky pouze těsně mimo.

Ve 34. minutě přišla akce Požára. Z pozice krajního beka rozehrál akci a okamžitě běžel na ťukec. Míč dostal tak, jak potřeboval a hnal se úplně osamocen z boku do vápna, kde už číhal za obráncem J. Franěk. Požár poslal sice dobrou přihrávku tak, aby ji neměli šanci zachytit ani obránce ani brankář. Jarda, hlídajíc si offsidovou lajnu, ač se natahoval, jak chtěl, míč špičkou kopačky do odkryté brány nedostal. A přišel na druhé straně trest. To tedy ovšem byla paráda! S breakem domácích si naše obrana neporadila a domácí hráč s 9tkou na zádech vyslal neuvěřitelnou bombu, která orazítkovala obě tyče a zapadla za záda bezmocného Zedníčka. Celé Radkovice byly na nohou a kostelík za hřištěm se otřásal v základech. 35. minuta 1:2. Křoustek cítil spoluzodpovědnost za tento defenzivní zkrat hostí a stál na začátku třetího gólu Březníka, kdy v mužném souboji důrazně ale čistě odebral na půlce soupeři míč a předal jej mistru Rybníčkovi. Ten viděl letícího V. Fraňka na pravé straně a přes obranu na něj poslal, jak jinak, než skvělý pas. Ten byl umě zpracován a vyslán bratrovi na levou stranu. J. Franěk už byl z velkého úhlu a zvolil tedy okamžitou zpětnou přihrávku hlavou směrem zpět do ohně, kam přilétl M. Sobotka a svůj druhý dnešní gól poslal nekompromisně pod víko – 39. minuta 1:3.

Druhý poločas začal dosti pod očekáváním. Na hru se moc dívat nedalo. Domácí přidali, hosté ubrali. Jiskřilo to spíše verbálně, a to jak na hřišti, tak i mimo něj. Trochu to probudil až v 53. minutě J. Franěk, ale jeho střela byla tentokrát slaboučká. V 61. minutě zachraňoval hosty brankář Zedníček, který včasným výběhem snížil úhel domácí 9tce, která už měla za sebou všechny obránce – to byla velká šance domácích. V 65. minutě na druhé straně letěl zprava M. Sobotka a dělovkou orazítkoval domácí břevno. Gólem neskončil ani následný obstřel J. Fraňka, který nedokroutil mezi tři tyče. Spravil si však chuť jen o málo později a krásný pas od dnešního parťáka z útoku M. Sobotky zužitkoval a načal také svůj střelecký list – 68. minuta 1:4.

Naši hráči ještě asi lítali hlavami v oblacích díky pojištění vedení, když přišlo důrazné varování. Dokonalé selhání defenzivy způsobilo, že tzv. "borec šel sám". Zedníček proti němu vyběhl a toho se dotyčný asi trochu lekl a ve velké příležitosti poslal míč pánubohu do oken – to se psala 70. minuta. Hluchá pětiminutovka hostů ve finále znamenala snížení. Agilní domácí 9tka z pravé strany udělala sochu z Kratochvíla, Čumplík před zákrokem nešťastně podklouzl a M. Flesar předvedl naprosto typický penaltový zákrok po rychlé kličce útočníka. O penaltě nemohl pochybovat ani ten nejzarytější hostující fanoušek. Sám faulovaný penaltu bezpečně proměnil, když přesnou prudkou střelou nedal Zedníčkovi ani malou naději – 75. minuta 2:4.

Pro Radkovické už však bylo pozdě. Do dalších šancí už je Březník nepustil. Pár jedinců z domácích řad tento fakt hrubě neuneslo a to, jak reagovali a chovali se na hřišti, včele se svým "kapitánem", k protihráčům i samotnému sudímu Pintérovi snad do tohoto reportu ani nepatří. Nejlepší možnou odpovědí byla fotbalovost hostů a dvě facky v podobě dvou vstřelených gólů v závěru, kterými J. Franěk dokonal svůj dnešní hattrick. Nejprve udělal z domácích obránců statisty a obstřelil gólmana – 86. minuta 2:5. A pak přesným lobem završil střelecký účet dnešního utkání – 90. minuta 2:6.
Domácí kapitán zakončil svůj řepkovský projev na hřišti "sportovním" gestem, kdy po zápase nepřišel k závěrečnému podávání rukou.

Březničtí dnes předváděli oku lahodící kombinace a vstřelili krásné góly. Je nutno uvést, že k tomu přispěly Radkovice svou otevřenou hrou, kdy zbaběle nezalezly a snažily se předvádět útočnou hru – budiž jim to přičteno k dobru.

Včerejší remíza Výčap na hřišti Třebenic nám hrála do karet a dnešní přesvědčivou výhrou jsme se dostali do situace, kdy nám chybí již jen 1 bod k postupu!

Hodnocení: 5 (100%) - počet hlasů: 10
-+
napsal Grunge
[přečteno 10215x]
Vydáno: Neděle 29. května 2011 22:38:16 Report ze zápasu SK Radkovice vs. Sokol Březník | Muži A | 23. kolo | Neděle 29. května 2011 | 16:30 | sezóna 2010/2011