419445 přístupů

Výčapy si odváží zasloužený bod

"A je to tady!!!", říkali si všichni hráči ale i diváci před začátkem utkání. Nejdůležitější zápas jara, ve kterém budou chtít Výčapy stáhnout sedmibodový náskok Březníka. Počasí bylo přijatelné a hřiště ještě víc. Je vidět, že Richard odvádí svojí práci pečlivě. I brankové konstrukce byly nově natřeny :). Nic tedy nebránilo tomu, aby se mohlo začít hrát. Sokol Březník vs. Sokol Výčapy | Muži A | 21. kolo | Sobota 14. května 2011 | 16:30 | sezóna 2010/2011 První poločas začal celkem v rychlém tempu, první větší šance se ujal Víťa Franěk, ve 2. minutě napálil míč kousek vedle šibenice. Vzápětí přišla rychlá odpověď hostů v podobě dalekonosné střely mimo bránu. Následující odkop od naší brány si pro sebe zpracoval Libor Rybníček a milimetrově našel rozběhnutého Šányho (Jana Čumplíka), ten ještě přihrál Pavlu Ptáčkovi, který střílel, ale jeho střela byla zblokována hostujícím obráncem. Další střelu, nyní z dálky, vyslal Libor. Tvrdá byla dost, bohužel nepřesná. V 17. minutě byl k vidění tvrdý střet gólmana Krátkého s domácím P. Flesarem, který šel nebojácně do centru v malém vápně. Naštěstí se nikomu nic nestalo. Ve 24. minutě jsme zahrávali přímý kop. Tohoto se ujal nestárnoucí Libor Rybníček, jeho střela se však pouze nesla do náruče Krátkého. Ten neváhal a hned svým dlouhým výkopem rozehrál, našel vysokého Dokulila, který využil zaváhání Jardy Kratochvíla (Jarda dnes hrál s rozbitou hlavou, a tedy se vyhýbal hlavičkovým soubojům – aspoň byl ticho) a Dokulil se tedy řítil sám na Zedníčka. Ten míč nezachytil, a tak se střela jen odrazila od zadní tyčky, k naší smůle, do brány, stav tedy 0:1. Z hostující střídačky byla ještě slyšet radost, když ani ne po minutě udeřil ostrostřelec J. Franěk, kdy si naskočil na rohový kop a srovnal výsledek utkání na 1:1. Hráči z Výčap byli ještě trochu zaskočení z tak rychlého vyrovnání a to vyhovovalo domácím, kteří dostali hosty pod tlak. Dvě obrovské šance domácích musel hasit jeden z hostujících hráčů, který zachraňoval překonaného hostujícího brankáře a vykopával míč z brankové čáry. Po dalším závaru v hostujícím vápně se dostal míč k veteránovi Aleši Jiránkovi, ten hned z první napálil míč hodně mimo bránu. Poslední šance prvního poločasu mohla být viděna v 44. minutě, kdy Libor našel Jarina, ale ten byl zastaven pomezním rozhodčím, který signalizoval offside zvednutým praporkem, a tak se šlo do kabin za nerozhodnutého stavu.

Druhý poločas začal po patnáctiminutové přestávce, kdy se diváci občerstvili točeným pivem a Kuriho uzenou cigárou. O první závar ve vápně hostů se postaral Čumplík, kdy poslal centr na Libora, a ten v pádu jen těsně přestřelil. O deset minut později byl vidění break domácích, ale Čumplík ve finále nevěděl co s míčem, a tak ho tedy pouze odevzdal. Toto zaváhání se pokoušel napravit o čtyři minuty později, kdy načechral míč do vápna, kde číhal Jarda Franěk, ten bohužel jen slabou hlavičkou posunul míč brankáři do náruče. V 65. minutě se měnilo skóre, když při nákopu míče do velkého vápna hostující brankář Krátký zasáhl vlastního obránce a odražený míč Víťa krásně loboval do prázdné brány, 2:1. Všem domácím se konečně ulevilo, protože Víťovi se podařilo utnout smolnou jarní sérii zápasů bez vstřelení branky. O chvíli později se dostává ke střele Petr Flesar, ale jeho dělovka z vápna letěla těsně nad bránu. Od této chvíle začali zlobit i hosté, když pohrdli obrovskou šancí vyrovnat skóre. Stačilo na brankové čáře jenom doklepnout míč do brány, ale hosté si překáželi, a tak míč skončil vedle. Domácí si chtěli, tak jak se říká, vedení pojistit, ale když se ani Liborova krásná střela, kterou s obtížemi vykryl dnes dobře chytající Krátký, neujala, tak se muselo začít bránit deset minut před koncem jednobrankové vedení. Toto vedlo k tomu, že si hosté vytvořili tlak a smrdělo to několika zajímavými šancemi hostů. Například při jednom rohovém zaváhání Zedníčka, kdy hlavička hostujícího hráče skončila naštěstí nad naší bránou. Kury s tím chtěl ještě něco udělat, a tak potáhl míč z půlky až k rohovému praporku a levačkou nacentroval velmi pěkný centr do vápna. Zde číhal mladík Sobotka, ale ten byl pokryt a následně obrán o míč domácím obráncem. Následoval zajímavý break hostů, který naštěstí utnul dnes s přehledem hrající Johnka (Jan Pejpek). V 87. minutě byla k vidění velká šance hostů, ale střela z vápna orazítkovala pouze tyč. Bohužel o minutu později už dochází k vyrovnání výsledku. Hosté zahrávali rohový kop, který Zedníček jenom promáchl a nikým nepokrytý stoper Honza Jonáš si naskočil na roh a krásně se trefil, 2:2. Rozhodčí nenastavil ani sekundu a ukončil tohle utkání za stavu 2:2.

Utkání se hrálo ve vysokém tempu a mohli jsme vidět kvalitní fotbal z obou stran. Výčapy hráli spíše lépe v prvním poločase, ale možná to bylo způsobeno tím, že dostali celkově 5 žlutých karet a v druhém poločase se museli krotit. Toto utkání sledovalo 110 diváků, což byla celkem velká účast, za takového nevyzpytatelného počasí. V tabulce se nic nemění. Rozdíl mezi oběma týmy je pořád sedm bodů a do konce sezóny zbývá pouhých 5 kol. Teď nás čekají dva zápasy venku, první hrajeme v neděli 22. 5. proti týmu FK Rudíkov–Trnava B“.

Hodnocení: 4 (90%) - počet hlasů: 30
-+
napsal Michi
[přečteno 11411x]
Vydáno: Neděle 15. května 2011 13:47:41 Report ze zápasu Sokol Březník vs. Sokol Výčapy | Muži A | 21. kolo | Sobota 14. května 2011 | 16:30 | sezóna 2010/2011