472601 přístupů

Spravená jarní chuť

V dalším domácím zápase jsme přivítali tým z Přibyslavic (B). Přibyslavicím se v této sezóně moc nedaří, ale v předchozím kole dosti potrápily Výčapy, nad kterými vedly po první půli 2:0, ale nakonec toto utkání nezvládly a smolně prohrály 2:3. Dnes se opět musel do brány postavit Kury, nyní kvůli chřipce Hakana a opět si vedl výborně. Sokol Březník vs. JIPAP Přibyslavice B | Muži A | 17. kolo | Neděle 17. dubna 2011 | 16:00 | sezóna 2010/2011 První poločas domácí tým nezačal vůbec špatně už v 2‘ minutě J. Franěk nachystal Viťovi 100% šanci, ale ten v rozhodujícím okamžiku netrefil balon na malém vápně. Hned o minutu později zkoušel Jarda Franěk obstřelit zleva brankáře, ale střela šla těsně mimo hostující bránu. Běžela 7‘ minuta zápasu a Jarda opět nachystal Viťovi míč na střelu, ten tentokrát volil technickou střelu přes brankáře, ale k naší smůle pouze přestřelil. O dvě minuty později se opět v šanci objevil Víťa a znovu selhal, nejspíš neměl svůj den. Ze strany hostů do této doby nebylo zatím nic k vidění, nedařila se jim kombinace a nepřesné rozehrávky končily většinou na kopačkách domácích hráčů. Ve 20‘ minutě tzv. Edgar, neboli Šána (Čumplík) nabil míč P. Flesarovi ke střele, ten bránu z velkého vápna netrefil. Ve 25‘ minutě se o střelu pokouší Pavel Ptáček, ale zprvní pálí vedle. Trenér Zedníček do této doby nevěděl co se s hráči děje, domácí tým si šance tvořil jednu za druhou, ale nedokázal je proměňovat. To se nejspíš nelíbilo L. Rybníčkovi, který měl na noze míč a navíc měl i dostatek času vymyslet krásnou přihrávku vzduchem na J. Fraňka, ten ze vzduchu vystřelil a Ptáček jenom kontroloval míč na brankové čáře a pouze čekal, až míč rozvlní síť v hostující bráně – 29. minuta 1:0. Následovala ojedinělá šance hostů, kteří zahrávali rohový kop, vysoký hráč hostí přehlavičkoval Krátě a Kury v bráně musel boxovat míč do bezpečí. Další gólovou šanci jsme mohli vidět v 39‘ minutě, kdy se po pohledném ťukecu po ose Kráťa – Jaryn – Libor dostal ke střele poslední jmenovaný střelou zprvní na bránu. Od gólu střelu dělila pouze teč hostujícího obránce, a tak domácí tým zahrával rohový kop. Po rozehraném rohovém kopu se míč dostal před velké vápno, kde Kráťa pálil tvrdou střelou jen nad bránu. V první půli se už nic vážného neodehrálo, a tak se šlo s jednobrankovým vedením do kabin.

Druhý poločas bývá pro Březník slabší stránkou, ale dnes to s tímto faktem nemělo nic společného! Domácí do druhého poločasu vstoupili dobře, kombinace se jim dařila a šance stále přicházely. V 49‘ minutě se ocitl Čumplík v dobré šanci, ale špatně trefil míč. O deset minut později se k míči dostal L. Rybníček, ale ten si míč chystal tak dlouho na pravačku, až prováhal nejlepší okamžik ke střele. Běžela 60‘ minuta zápasu, když po střele čerstvého L. Sochora, doklepl míč do brány P. Flesar – 2:0. Hosté hrozili pouze ze standardek, žádné větší šance si doposud netvořili. V 63‘ minutě Jarda Franěk vyslal Ladě Sochora do samostatného úniku, ten přeloboval vybíhajícího gólmana a zvýšil vedení domácích na – 3:0. O další čtyři minuty později si Libor Rybníček zasekl míč doprava a nechal přeběhnout obránce a zkušeně trefuje šibenici. Gólman si svým skokem pouze na míč sáhl – 4:0. Už to vypadalo, že i smolný hráč tohoto zápasu, Viťa Franěk střelí další branku domácího mužstva, když se hnal do jasné šance, ale pomezní rozhodčí s tímto nesouhlasil a sporně zvedl praporek nad svoji hlavu a tímto zastavil tuto slibnou akci. V 85‘ minutě L. Sochor vystřelil na bránu, ale pouze míjí. Mohl ovšem nahrávat na volného V. Fraňka, který by jenom dorážel do prázdné brány, bohužel Laďa Vítě neviděl. Poslední šance utkání se zrodila v 88‘ minutě, kdy gólman hostí zachránil Přibyslavice od nepopulárního bůra, položil se do příčné nahrávky v malém vápně, kde se už chystal dorazit míč do prázdné brány jeden z domácích útočníků.

Dnes jsme viděli 3 góly během sedmi minut (60-67) a také zlepšený výkon domácích oproti minulým zápasům. Hlavně se přidalo na bojovnosti a také byla znát přítomnost tvůrce hry Libora. Jarda Franěk dnes hrál spíše víc pro tým, připravoval šance spoluhráčům. Na zápas dorazila prozatím rekordní jarní návštěvnost (110 diváků) i jim děkujeme za jejich podporu a budeme se těšit na další zápasy.

Hodnocení: 3 (82.35%) - počet hlasů: 17
-+
napsal Michi
[přečteno 11545x]
Vydáno: Úterý 19. dubna 2011 19:48:46 Report ze zápasu Sokol Březník vs. JIPAP Přibyslavice B | Muži A | 17. kolo | Neděle 17. dubna 2011 | 16:00 | sezóna 2010/2011