374985 přístupů

Facka jako řemen!

Tradiční derby dvou geografických (nikoliv tabulkových) sousedů dnes přineslo překvapující, až hrozivý výsledek z pohledu lídra tabulky. Březník utkání v Rapoticích nezvládl a po nemastných, neslaných jarních výkonech poprvé narazil. Domácím taky pomalu nic jiného než vyhrát nezbývalo, aby je nepotkal stejný osud, jak například sousední Kralice, které se z pádu do pralesní ligy jen tak nevyhrabou. FC Rapotice B vs. Sokol Březník | Muži A | 16. kolo | Sobota 9. dubna 2011 | 15:30 | sezóna 2010/2011 První minuty však ubíhaly podle plánu. Už v 5. minutě se po krásné akci J. Fraňka prosadil sváteční střelec Čumplík, čímž byla proměněna vůbec první šance zápasu – 0:1. Co je však k zamyšlení, bylo to poslední gólové vyjádření doposud vážného aspiranta na postup z III. třídy v zápase. Po tomto gólu zatli zuby domácí a převážně kontrolovali míč, avšak bez vážnějších šancí. Do těch se dostávali spíše hosté, ale většinou vše padalo na nepodařených finálkách, jejichž autorem byl zpravidla V. Franěk. Domácí zahrozili z přímého kopu ve 22. minutě, ale domácí kapitán branku přestřelil. Čumplík sice o tři minuty později branku vsítil, ale domácím správně sklapla offsidová past. Prakticky z breaku špatně řešil V. Franěk kličku ve vlastním vápně, načež nešťastně fauloval na hranici velkého vápna. Míč si postavil domácí kapitán Man a po zmatení gólmana klasickým přeběhnutím míče hezkou umístěnou střelou přes zeď srovnával skóre – 27. minuta 1:1. Hra se po v tomto momentu opět vyrovnala, ale šance měli opět hlavně hosté. J. Franěk z přímáku trefil jen dobře stojícího Ješinu v bráně. Dalšími pokusy opovrhli Kratochvíl a Požár, ale největší tutovku spálil Viťa Franěk, když místo střely na malém vápně pouze posunul pro gólmana. To se psala už 45. minuta, ale ještě mohlo být zle. Totiž, z breaku se domácí ocitli v obrovské šanci, doklep domácího hráče však důležitým zákrokem těsně před hvizdem likvidoval uzdravený Zedníček.

Druhou půli mívá Březník horší – což se opět potvrdilo. Do hry sice vstoupil opět lépe, ale šancí už nepřibývalo. Do sestavy se po dlouhé době vrátil Jeňa Pejpek (na fotce), štěstí však mužstvu příliš nepřinesl, avšak jaképak dnes štěstí nebo smůla. Zdviženým prstem pro březnické byly dvě bleskové šance domácích během 55. a 56. minuty, kdy první break nejprve likvidoval až Zedníček v bráně a druhá dělovka po chytré kličce jen těsně míjela pravý růžek naší brány. Na hru se v této fázi moc dívat nedalo. Vytržením byly vždy jen některé šance na obou stranách. Několikrát zahrozil dnes ofenzivně laděný Křoustek, který byl, po svých dvou šancích, nevybíravým způsobem žlutě sražen na levé hranici domácího vápna. Exekutor Ptáček však moc nepočítal se silným větrem, který z jeho slibného centru udělal hodně nepovedený. Pak už ale přišel zlomový okamžik celého zápasu. Dnes již sváteční stoper – matador Jiránek vyrobil strašnou hrubici. Jako poslední si troufl na kličku zkušenému dlouhánovi Lašovi, který se v druhé půli čerstvě objevil na hrotu rapotické sestavy. Laš ho však hbitě o míč obral a s přehledem vynuloval i našeho gólmana, načež ťukal do prázdné brány – 74. minuta 2:1. Zdrcení hosté se sice dál pokoušeli dostávat do šancí, ale domácí je jen málokdy k něčemu pustili. Důvod k pousmání dal smutným hostujícím fandům patron rapotického fotbalu, rozený březničák Milan Laš st., který v jednu chvíli podával náhradní míč tak šikovně, že šel přesně na druhou stranu, než autor původně zamýšlel. Toto vtipné zdržení mu však samozřejmě nikdo za nesportovní neměl. V této fázi hry pro prohrávající tým běží čas neúprosně rychle, z čehož plynul sběr zbytkových sil do ofenzivy, což se většinou pojí s rizikem otevřenější obrany. Poslední velkou šanci na zvrat měl Ptáček v 85. minutě, ale s halfvolejem si neporadil a branku přestřelil. Posledních deset minut bylo už pak jasně v režii domácích na koni, kteří až moc snadno pronikali do otevřené obrany Březníka a zkoušeli skóre navýšit. V 87. minutě šla jedna z jejich střel ještě těsně nad břevno, což je ale mrzet nemuselo, protože ještě v téže minutě selhal hostům offside systém a s nabídnutou šancí si Vaverka nakonec s obtížemi poradil – 87. minuta 3:1. Když už ani Jarda Franěk osamocen ve vápně hlavičkou netrefil dnes zakletou domácí bránu – bylo jasné, že je rozhodnuto. Domácí ještě v poslední minutě korunovali vítězství trochu šťastnou – zato parádní bombou Kovaříka, která se za pomoci tyče proměnila v závěrečný domácí trest – 94. minuta 4:1.

Rapotický tým si zodpovědným výkonem nenechal vzít domácí body a zaslouženě zvítězil. Oplatil tak Březníku předešlé výplaty na obou hřištích. Škoda, že se mu to nepovedlo už minulý týden ve Výčapech, kde trošku smolně prohrál – dýchalo by se nám líp. S očekáváním hledíme k zítřejšímu zápasu Výčap na půdě kousavého přibyslavského "Béčka". V případě papírově předpokládané výhry hostí se pak čelo tabulky zase o něco vyrovná.

Našim borcům dnes přistála první facka na tváře, z čehož by se měli zdravě probrat, opřít se do tréninku a svým příznivcům a vůbec všem ukázat, že podzimní vítězné tažení nebyla shoda náhod.

Radost nám udělal alespoň dorost, který vybojoval v 10 lidech vítězství na půdě tabulkového souseda – Pyšelu.

Los nám přidělil vždy utkání s týmem, který v předchozím kole měřil síly právě s Výčapy. To znamená, že příští týden hostíme tonoucí B-mužstvo Přibyslavic – alias Čechtína, které u nás musí zkusit urvat nějaké body pro svou záchranu. Utkání prvního s posledním má výkop v neděli už od 16h a kdy jindy bude lepší příležitost napravit pošramocené sebevědomí z dnešní těžké prohry. Přijďte náš tým podpořit!

Hodnocení: 4 (85.71%) - počet hlasů: 14
-+
napsal Grunge
[přečteno 9297x]
Vydáno: Sobota 9. dubna 2011 20:20:21 Report ze zápasu FC Rapotice B vs. Sokol Březník | Muži A | 16. kolo | Sobota 9. dubna 2011 | 15:30 | sezóna 2010/2011