423622 přístupů

Ubráněné domácí vítězství

Za krásného jarního dne jsme poprvé v tomto roce nastoupili před domácím publikem. Čekal nás nevyzpytatelný soupeř z Rouchovan. Ještě před hvizdem sudího Lumíra Jeřábka se o rozruch postarali Rouchovanští, kteří zapomněli registračky. Podobný případ jako na úvodu sezóny s registračkou Jary Fraňka. Začátek utkání se tedy posunul o 10 minut. Sokol Březník vs. 1.SK Rouchovany | Muži A | 15. kolo | Sobota 2. dubna 2011 | 15:30 | sezóna 2010/2011 Po menším zdržení mohl Lumír zadout poprvé do píšťalky. Březničtí do zápasu vlétli s obrovskou motivací a v prvních minutách ovládli dění na hřišti. Tato jejich snaha mohla přinést v 8. minutě vedoucí branku, kdy Čumplík svým důrazem vypíchl míč těsně před hostujícím gólmanem, ten však skončil mimo branku. Po této šanci začali vystrkovat růžky i hosté. V 11. minutě se Rouchovanští hnali do první vážnější situace, kdy hostující Věžník pronikal vápnem domácích, zpětnou přihrávkou hledal lépe postaveného spoluhráče, avšak pozorný byl Požár, který obratně zblokoval následnou střelu. Ve 14. minutě otevřeli domácí skóre, kdy se k odkopnutému míči dostal Ptáček, neváhal vrátit míč zpět do vápna, kde přesně našel Jary Fraňka. Ten si ještě dvěma kličkami vytvořil lepší střeleckou pozici a střelou po zemi překonal hostujícího brankáře – 1:0. Zápas se dál hrál především ve středu hřiště. V 19. minutě se ke střele z 25 m odhodlal Petr Flesar. Střela se nesla do pravého horního růžku branky, avšak gólman hostí předvedl první z dnešních bravurních zákroků. V 23. minutě Požár dlouhým míčem našel hlavu P. Flesara, ten prodloužil na Čumplíka, který mohl jít sám do gólmana, avšak praporek pomezního jej okamžitě zastavil. V 29. minutě se J. Franěk pokoušel překonat brankáře hostí z velkého vápna, ale z otočky jen těsně přestřelil. V 30. minutě se do slibné šance dostali hosté. Po průniku ze strany se snažil hostující útočník přihrávkou pod sebe najít svého spoluhráče na penaltě. Přihrávku však vystihl P. Flesar, bohužel ji srazil na vlastní bránu naštěstí do míst, kde stál Zedníček. Ten však míč napoprvé neudržel, napodruhé už míč schoval do rukavic, avšak byl nešetrně podražen hostujícím útočníkem. Tento zákrok odnesl kotník domácího gólmana. Dál pokračovala neurovnaná, rozkouskovaná hra plná dlouhých nákopů a drobných faulů. V 37. minutě Viťa Franěk našel dalekonosnou svíčkou Sochora, ten však na vápně nedokázal zkrotit míč a hosté se tak v klidu ubránili. V 41. minutě se do velké příležitosti dostali hosté, kterým P. Flesar nabídl možnost kopat standardku z cca 20 metrů. Hosté však tuto příležitost nevyužili a střela doletěla pouze ke zdi domácích. Z následného protiútoku se krásně uvolnil Sochor, vyslal křížnou střelu přes bránícího hráče, ale hostující gólman opět podržel svůj tým. V 45. minutě Čumplík z přímého kopu našel přesně hlavu J. Fraňka, který výbornou hlavičkou zamířil do protipohybu gólmana, ten však robinzonádou vytáhl míč na roh. Do konce první půle se nic dalšího nestalo, a tak domácí šli do kabin za příznivého stavu 1:0.

Do druhé půle byl nucen domácí trenér Zedníček sáhnout k dvojímu střídání, kdy ze hry pro zranění museli odstoupit Sochor a brankář Zedníček (nedohrál poprvé v této sezóně). Za ně do hry nastoupili Sobotka M. a Flesar M., na post gólmana byl nasazen obránce Křoustek.

Druhý poločas začal tak, jak skončil druhý – špatnou, rozkouskovanou hrou obou mužstev, bez jakékoliv kloudnější akce nebo dokonce i střely. V 50. minutě ovšem zahrozili hosté, ale z obrovského závaru před domácí bránou nic nevytěžili. V 59. minutě se mohli prosadit domácí, po pěkném centru Ptáčka se dostal k hlavičce M. Flesar ale jeho pokus zblokovala obrana. V 61. minutě zahrával přímý kop Ptáček. Jeho centr se štěstím dorazil na místo určení: hlavu J. Fraňka, který se dnes podruhé zapsal do střelecké listiny – 2:0. Dál pokračovala rozhádaná hra plná nepřesností. Diváky ovšem bavil Křoustek v domácí bráně, který s velkým přehledem předváděl kousky jako z Premier League. Na závěr se po jednom z rychlých breaků prosadil hostující střelec Věžník a zdramatizoval tak závěr utkání – 86. minuta 2:1. V těchto chvílích se domácí začali obávat o výsledek, avšak hubený náskok ubránili.

Březník si tak připsal další důležité tři body do tabulky. V příštím kole zavítáme na hřiště tradičního rivala z Rapotic, kde musíme zlepšit naše nemastné neslané výkony z úvodu jara.

Hodnocení: 5 (100%) - počet hlasů: 12
-+
napsal Hakan
[přečteno 11752x]
Vydáno: Neděle 3. dubna 2011 17:22:46 Report ze zápasu Sokol Březník vs. 1.SK Rouchovany | Muži A | 15. kolo | Sobota 2. dubna 2011 | 15:30 | sezóna 2010/2011