374628 přístupů

První tři jarní body

V sobotu sehrál Březník svůj první jarní zápas na hřišti v Náramči, kde jej přivítalo budišovské "B" mužstvo, které toho času okupovalo klidný střed tabulky. Favorizovaní hosté, oslabeni o vykartovaného Ptáčka z infarktového utkání v Lipníku, měli potvrdit top formu a navázat na úspěšné tažení podzimní částí sezóny. Výsledek tomu odpovídá, předvedená hra především v druhém poločase už značně pokulhávala. FC Budišov-Nárameč B vs. Sokol Březník | Muži A | 14. kolo | Sobota 26. března 2011 | 15:00 | sezóna 2010/2011 Přitom v prvním poločase vše odpovídalo papírovým předpokladům. V 15h se na náramečském hřišti spustila ofenzivní smršť lídra tabulky. Hned ve 2. minutě našel chytrým centrem V. Franěk nekrytého navrátilce do sestavy – Sochora, který si hlavou poradil. Radost mu však pokazil pomezní Coufal, který mával offside, a gól tak nemohl být uznán. Aktivní Sochor si i nadále počínal obratně a po driblingu na brankové čáře ze strany servíroval dobíhajícímu P. Flesarovi, který míč trefil na malém vápně tak nešťastně, že pouze obkroužil břevno a zapadl za domácí branku. Za dvě minuty už se ale skóre měnilo. L. Rybníček kvalitním centrem z rohu vápna přesně našel hlavu jednoho z domácích obránců a vlastenec jak vyšitý byl na světě – 8. minuta 0:1. Březník dál tlačil svého soupeře a po podivném brzkém střídání Požára se zrodila další gólová situace. Aktuální stoper Vérosta, který si dnešním zápasem odbyl debut v letošní sezóně po vleklém zranění achilovky, rychle rozehrál standardku za půlkou do chumlu těl na vápně, skrze který míč propadl až k předvídavému J. Fraňkovi, který křížnou ranou nedal domácímu gólmanovi šanci – 19. minuta 0:2. Hosté nadále kontrolovali hru a hráli v pohodě a s přehledem. První vážnější šanci hostům nabídl žlutě faulující P. Flesar v 33. minutě. Domácí obránce z přímého kopu míč hezky kroutil na bránu, ale dnešní jubilant Zedníček v březnické bráně jej úspěšně očima vytlačil nad břevno. To bylo od domácích v první půli vesměs vše. Hosté mohli náskok ještě navýšit. V 37. minutě se ke střele z dobrých 25 metrů odhodlal matador Rybníček – ta však bránu o fous minula. O 5 minut později zvonila pravá tyč domácí brány po dělovce J. Fraňka. Ke konci poločasu měl ještě dvě šance Čumplík. Poprvé nepovedenou šajtlí zakroutil míč těsně vedle brány, a hned na to se dral v těžké pozici do hlavičky. Skóre už ale nezměnil a březnický fanoušek mohl spokojeně na pivo k tradičnímu okýnku (na fotce), i přes dosti severské počasí.

Těžko říct, co se v obou kabinách o přestávce událo, ale jako by se při nástupu do druhého poločasu herní strany ani nezměnily. Vpravo hrál opět horší tým než vlevo. Pravdou je, že svou roli mohl sehrát poměrně silný vítr, který komplikoval vysoké centry. Hned v úvodu sice hosté ještě šanci měli, ale Čumplík pohrdl nesobeckou přihrávkou Sochora, na malém vápně míč špatně trefil a domácí gólman si nechal míč pohodlně doskákat do náruče. Domácí postupně začali zvyšovat zdravou agresivitu, Březnické dobře napadali a leckdy se pohlednou kombinací dostávali do šancí, z kterých nejednou zatápěli ve vápně hostí. V 55. minutě měli smůlu, protože propadený míč po několika odrazech skončil jen těsně vedle brány. Hned nato se hnal v breaku osamocený útočník na naše 2 stopery, se kterými si poradil a pohromu hasil až Zedníček nohama. Hosté v tu dobu prožívali z pohledu svého fanouška nepochopitelnou herní krizi bez přesnějších přihrávek a s množstvím postavení mimo hru. Do šancí se v podstatě nedostávali a hrálo se převážně na jejich půlce, kde se domácí snažili něco vymyslet na jejich zatím odolávající obranu. Tak dlouho bušili, až to tam spadlo. Stalo se tak v 78. minutě. Po přímém kopu se hezky trefil jeden z domácích – 1:2. A drama je na světě. Březník pochopil vážný stav utkání, což spolu s neutuchající aktivitou domácích vedlo k neurovnané hře a množství menších i tvrdších faulů. Na závěr přece jen ještě jednou zahrozili hosté, ale střelený centr (pokud to tak lze nazvat) střídajícího mladíka Rybníčka adresáta nenašel a byl domácími odvrácen do zámezí. Nakonec Březník vítězství ubojoval a připisuje si 3 (nutno podotknout kostrbaté) plusové body do tabulky pravdy.

Ostatní dva sobotní zápasy byly pro nezpůsobilý terén odloženy, a tak se z tohoto utkání stala jakási předehrávka prvního jarního kola. Většina zápasů se odehrála v neděli, kde nejsledovanějším bylo utkání našeho největšího vyzyvatele – Výčap na půdě letos slabých Rouchovan. Výčapy si poradily, stejně jako další týmy z horní poloviny tabulky a pořadí se na čele tedy nemění.

Příští utkání právě s Rouchovany odehrajeme opět v sobotu na domácím hřišti v 15:30. Předcházet bude utkání dorostu s Náměští od 13h. Přijďte se podívat, jak březnický fotbal bojuje o čelo tabulky.

Hodnocení: 4 (90.91%) - počet hlasů: 11
-+
napsal Grunge
[přečteno 9912x]
Vydáno: Neděle 27. března 2011 20:46:26 Report ze zápasu FC Budišov-Nárameč B vs. Sokol Březník | Muži A | 14. kolo | Sobota 26. března 2011 | 15:00 | sezóna 2010/2011