472601 přístupů

Přezimujeme v čele

Vážení fotbaloví nadšenci, uteklo několik soutěžních kol, padla spousta nádherných branek, naše milovaná Bosna získala množství cenných bodů a mě pustili znovu ke kormidlu reportéra utkání. Toť ve zkratce to nejdůležitější, co se událo. Tentokrát jsem si však nemohl vybrat atraktivnější utkání, které slibovalo nejen poměření sil mezi prvním a čtvrtým celkem naší soutěže po odehraném 10. kole. Lákadlem bylo i setkání dvou leaderů střelecké tabulky, které z naší strany reprezentoval Jára Franěk (18 gólů) a dokonce o ještě jeden zásah lepší domácí střelec Smilek. Zajímavé utkání si vysloužilo i pozornost médií, které osobně navštívil redaktor nejmenovaného třebíčského plátku Jiří Obis Oborný (na fotografii vlevo). Sokol Třebenice vs. Sokol Březník | Muži A | 11. kolo | Sobota 16. října 2010 | 14:30 | sezóna 2010/2011 Samotné klání začalo hvizdem sudího Cardy za účasti 46-ti diváků (přesný počet dodala Barča J. (7)). Co se počasí týče, myslím, že v tomto ročním období bylo více než přívětivé a buďme rádi za ty dary ač čaj či grog byli nutností.

Hra samotná začala ofenzivní snahou obou týmů, tak jak se sluší a patří. O první vzrušení se již v 8. minutě postaral náš pravý bek Michi, který se po minulé drahé zkušenosti, za kterou jsme pykali gólem, tentokrát nerozpakoval a míč napelášil přímo na bránu domácích. Za další dvě minuty (10. minuta) bylo však již veselo, to když propadený centr z pravé strany od Vítě Fraňka šikovně zpracoval mladík Sobič a citlivě v pádu umístil k tyči bezmocného branaře 0:1. Po necelých dvou minutách (12. minuta) přišla parádní střela domácích v podání kapitána Macháta, který orazítkoval naše břevno, což jen potvrzuje má slova o ofenzivních choutkách obou celků. Hra se v tu chvíli přelévala ze strany na stranu. Hrála se 13. minuta, ještě pořád jsme měli zalehlé uši z parádního břevna a Kráťa hasil u tyče bezprostřední hlavičku domácího útočníka, který nápadně připomínal hráče Evertonu "Fallainiho". Velmi podobná situace i se stejným výsledkem jako v minutě 10. se odehrála za další dvě minuty (15. min.), kdy Víťa Franěk poslal centr směr vápno a s přičiněním nerovného terénu a zkušeného výběru místa J. Fraňka se dá tušit následek – 0:2.
Za zmínku pak zajisté stojí minuta 25., kdy po levé straně unikající J. Franěk trefil z hranice velkého vápna spojnici domácí klece a dorážející Sobič v krkolomné pozici umístil míč pouze do rukavic domácího ochránce svatyně. Ve 30. minutě opět hrozil dobře hrající domácí kapitán Machát, kterému jen s vypětím všech sil skokem zblokoval střelu Alda Jiránek.
34. minuta se zapsala do dějin utkání jako gólová, když se šikovným předskokem před domácím brankařem, který sbíral dopadající centr, prosadil Petr Fllery Flesar a pohodlně zvýšil. Vedeme 0:3. Následuje další šance z naší strany, kdy Libor R. přesným centrem našel J. Fraňka, který se snažil chytře trknout míč na protější tyč, avšak domácí brankář byl proti.
Poslední a velmi nebezpečnou byla šance domácích. Po špatně zahrané ofsajdové pasti se řítili tři domácí na našeho jediného beka. Naštěstí, pánbůh zřejmě původem z Bosny se přimluvil a terén domácí zradil v nejméně vhodný okamžik.

Touto situací byl završen plodný první poločas, ve kterém se dá říci, že jsme byli lepším celkem a hlavně nezvykle efektivním. K úplné spokojenosti nám v tu chvíli chyběla jen "Kuriho klobása".

Druhé dějství jsme se skupinkou hostujících "ultras" tak trochu očekávali hru v rytmu domácích a domácí útočník naši domněnku záhy potvrdil, když o fous minul levou tyč. Jako vždy na nás vztyčený prst nezabral, a tak jsme o čtyři minuty (62. minuta) už opravdu inkasovali 1:3. Další minuta, další gólovka z kopačky Smilka. Z trestňáku mířícího do horního rohu jsme jen díky tygřímu skoku Hakana Zedníčka neinkasovali. Když se hra na pár minut zklidnila a minuty jsme odpočítávali klasickou tepovou frekvencí. Nadzvedl nás nejzkušenější bek Čurda, když s dobrým úmyslem chystal malou domů Hakanovi na pravačku a přehlédl loudajícího se "Falliniho". Naštěstí Hakan zapnul forsáž a bleskově vše vyřídil k našemu aplausu.

V 79. minutě pokračoval domácí nápor, kdy se nám zatajil dech hned třikrát během dvaceti vteřin. Domácí tloukli do naší vozby, naštěstí bez kýženého výsledku. Což byl poslední fotbalový výstřel zmaru. Píšu záměrně "fotbalový" jelikož v 84. minutě předvedl domácí Smilek svoji druhou tvář, tvař naprostého primitiva (omlouvám se za tento výraz, ale slušnější pojmenování mě po dlouhém tápání nenapadlo). Ač si myslím, že skok v běhu, snožmo s cílem trefit stojící kotník P. Flesara by zasloužil i trpčí pojmenování. Upozorňuji, že se vše stalo v závěrečných minutách za stavu 1:3 poblíž půlící čáry. K údivu nás všech zúčastněných "hráč" inkasoval pouze žlutou kartu! Jediný, komu tato situace přišla zábavná byl domácí hráč a hlavní rozhodčí, kteří si vyměnili úsměvy. Zpět k fotbalovosti nás nasměroval Libor Rybníček provedeným trestným kopem v samotném závěru utkání, který nešel trefit lépe a vymetl horní růžek domácí brány 1:4.

Samotné utkání mohu hodnotit jako fotbalově vydařené s pohledným ofenzivním fotbalem z obou stran ač terén nebyl úplně v nejlepší kondici. K rozhodčímu se díky kaňce z 84. minuty musím vyjádřit ne příliš kladně. Bohužel, poněvadž utkání zvládal do této chvíle s přehledem. Vypadalo, že třebeničtí hráči, až na zmíněné výjimky, nesli prohru sportovně, což už se nedá říct o hrozících a láteřících seniorech, tvořících místní hulligans crew.

Zároveň bych rád vyzvedl výkon celého mužstva v prvním poločase, kde jsem viděl nasazení, eliminaci chyb v obraně díky zjednodušené hře a v útoku koncentraci při zakončení. Vše podpořené nadšením do hry a výsledek se zaslouženě dostavil.

Asi tolik z Třebenic.

Hodnocení: 3 (75%) - počet hlasů: 20
-+
napsal Veri
[přečteno 12023x]
Vydáno: Neděle 17. října 2010 19:05:23 Report ze zápasu Sokol Třebenice vs. Sokol Březník | Muži A | 11. kolo | Sobota 16. října 2010 | 14:30 | sezóna 2010/2011