374620 přístupů

Svatý pan Václav měl důvod k radosti a také naděloval

Po propršeném prodlouženém víkendu jsme na promáčeném hřišti přivítali tým ze dna tabulky FC Budišov-Nárameč B a začali tak tří zápasovou šňůru domácích zápasů. Sokol Březník vs. FC Budišov-Nárameč B | Muži A | 1. kolo | Úterý 28. září 2010 | 15:30 | sezóna 2010/2011 Budišovští, z námi nepochopitelných důvodů, k utkání nastoupili o 15 minut později, nejspíš nějaký taktický tah na podlomení naší psychiky. Po několikerém zapískání hlavního sudího Sedláčka se uráčili opustit útroby kabin a nastoupit k utkání. Březničtí chtěli 50 přihlížejícím divákům odplatit prohru z Výčap (částečně ji odpoledne odčinili naši dorostenci výhrou 7:2 právě nad Výčapy), a tak se s vervou pustili do soupeře. Již v 5. minutě se dočkali prvního gólu. Michal Flesar poslal přesný centr přes obranu na Jary Fraňka, a ten nadvakrát překonal hostujícího brankáře – 1:0. V 8. minutě mohl Jara Franěk zvýšit na 2:0 ale v cestě mu stála tyč. Další vzrušení přišlo hned v zápětí kdy po pěkné kombinaci hostující útočník vstřelil branku, ale naštěstí pro Březnické z ofsajdové pozice. V dalších minutách převzali iniciativu opět Březničtí a nepříjemnými centry do vápna dělali hostující obraně problémy, ale střely Ptáčka a J. Fraňka šly pouze nad bránu hostí. Ve 27. minutě se domácí konečně dočkali. Jara Franěk centroval z levé strany do vápna kde našel Křoustka, ten prodlužil na Vítě Fraňka, který propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:0. V 33. minutě se skóre opět měnilo ve prospěch domácích. Hostující gólman špatně odkopával malou domů, míč přistál přímo na kopačky Libora Rybníčka, a ten padáčkem z 25 metrů překonal hostujíciho brankáře potřetí – 3:0. Bohužel ihned po rozehrání se kombinací hosté dostali do vápna, kde fauloval domácí Dvořáček a sudí neváhal odpískat pokutový kop. K exekuci se postavil Průša a nemýlil se – 34. minuta 3:1. Od té chvíle hosté převzali mírnou iniciativu a snažili se s výsledkem do konce půle ještě něco udělat. Ve 40. minutě k tomu měli blízko, kdy si Nováček udělal z březnických hráčů kuželky, přihrál na vápno Průšovi, a ten vyslal "bombu" mířící pod břevno domácí svatyně, ale Zedníček byl proti a reflexivním zákrokem vyrazil nad. Do konce půle už stojí za zmínku jen velká šance J. Křoustka, který nadýchaný centr přes obranu od J. Fraňka nedokázal usměrnit mezi tři tyče, a tak se šlo do kabin za příznivého stavu 3:1.

Do druhé půle jsme nastoupili s tím, udržet si dvougólový náskok a nejlépe jej o něco navýšit. V 52. minutě po centru L. Rybníčka miřil hlavou těsně vedle Flesar M. V 54. minutě obdobná situace z konce první půle, krasný centr do vápna, Křoustek však hlavičkuje těsně nad. V 56. minutě Kratochvíl v obraně vybojoval míč, krásným přesným centrem našel V. Fraňka, který naservíroval míč svému bratrovi Jarovi, a ten umístěnou střelou překonal hostujícího brankáře počtvrté – 4:1. V 58. minutě se skóre opět měnilo, hostující Nováček obešel všechny březnické obránce a střelou podél Zedníčka opět snížil na rozdíl dvou branek – 4:2. Od té chvíle hostující dostávali březnické pod tlak. V 60. minutě hlavičkoval Nováček nad, 68. minuta střídající Hrádek prošel půlkou hřiště, ale s jeho střelou si dnes jistý Zedníček bez problémů poradil. Snížení stavu se mohlo konat v 71. minutě, ale ze slibné standardky z cca 20 metrů hostující Průša střílel nad bránu. V 83.minutě všem přihlížejícím divákům pocuchal nervy obránce M. Flesar, který ač obtěžován dvěma útočníky zvolil infarktovou stahovačku pod sebe, okamžitě však poslal kolmou přihrávku dopředu na Fraňka, ale ten sám před brankářem nedokázal zvýšit. V 84. minutě pojistil vedení a zmrazil veškeré naděje na zvrat L. Rybníček, který z přímého kopu nádhernou střelou na vzdálenější tyč vymetl levou šibenici branky hostí – 5:2. V 85.minutě střílel Jara Franěk pod břevno, ale hostující gólman jeho střelu bravurně zlikvidoval. Do konce zápasu se již nic dramatického neudálo, a tak mohlo v domácí kabině zaznít opět burácející: "BOSNA, BOSNA".

Budišovským nepomohli ani 3 posily z A-týmu, který nehrál odložené utkání v Rapoticích, a tak si z Březníka odvážejí výprask 5:2. Sudí Sedláček dnes pískal s přehledem a za celé utkání udělil pouze jednu žlutou kartu na straně domácích.

Pan Václav (na fotce) mohl být s výkony obou našich mužstev spokojen a rozdával úsměvy a slivovici.

Hodnocení: 2 (73.91%) - počet hlasů: 23
-+
napsal Hakan
[přečteno 9710x]
Vydáno: Úterý 28. září 2010 22:38:04 Report ze zápasu Sokol Březník vs. FC Budišov-Nárameč B | Muži A | 1. kolo | Úterý 28. září 2010 | 15:30 | sezóna 2010/2011