454808 přístupů

Vodní pólo ovládají lépe Výčapy

Mělo to být utkání podzimu. Místo toho jsme byli svědky ušmrdolené holomajzny s jedním jasným pravidlem: "Trefíš bránu – bereš body". Už zezačátku bylo divné, když po propršeném víkendu volali dopoledne z Výčap, že terén je hratelný. Když jsme pak dorazili na místní hřiště, které v tu dobu připomínalo spíše brouzdaliště, bylo jasné, že neuvidíme nic oku lahodícího. Podzimní studený déšť mi rozmočil poznámky dřív, než jsem si stačil něco poznamenat, a tak jsem mohl na podrobný report zapomenout. Sokol Výčapy vs. Sokol Březník | Muži A | 8. kolo | Neděle 26. září 2010 | 11:00 | sezóna 2010/2011 Naši hráči dnes nastoupili v nových dresech od Gambrinusu, které jim ale moc štěstí nepřinesly. Výčapy patří tradičně hrou i výsledky k úplné špici třetí třídy, dnes ale kvalitu nemohl pořádně ukázat ani jeden tým. Od kopaček a míče lítala voda a každý skluz byl potenciálním likvidačním faulem. Rozhodčí Petr Holý od začátku nasadil podivný metr a Požárovi hned v 5. minutě udělil kartu za řeči, ke kterým se férově právě přiznával hráč Výčap. Rozhodčí si stál za svým. V prvních minutách se Březník o nějakou tu kombinaci snažil, leč žádné větší ohrožení branky domácích z toho nebylo. Za zmínku stojí snad jen 2 nepřesné teče Jardy Fraňka, které šly po standardkách mimo bránu. Pak už ale pozvolna převzali otěže zápasu domácí a do poločasu byli lepším týmem. Z celkově ojedinělé šance ze hry dokonce nastřelili tyč. Největší hrozbou na tomto terénu logicky bylo zahrávání standardních situací. Z jedné takové domácí udeřili a v 36. minutě ztečovali přímák k pravé tyči – 1:0. Nějaké náznaky o srovnání do poločasu tam ze strany hostí byly, ale skóre už se nezměnilo.

V druhém poločase šancí nepřibývalo, a tak byl vidět hlavně rozhodčí Holý ze sousedních Slavic, který byl k domácímu mužstvu přinejmenším méně přísný. Oba pomezní z domácích řad někdy až moc okatě přimávávali svým hochům a rozhodčí musel jejich výroky kolikrát otáčet. Nicméně hosté se za celý zápas s místním nefotbalovým terénem nesžili a kostrbatou kombinací se jen těžko dostávali do vápna domácích. Nad všechny dnes čnil výkon domácího statného stopera, který s velkým přehledem odebíral míče a přesně a čistě zasahoval. Ze samotného děje podprůměrného zápasu stojí za zmínku další kontroverzní výrok rozhodčího. Po jedné z mála hezkých kombinací hostí se sám hnal na branku Křoustek, ale byl zastaven červeným zákrokem zezadu – rozhodčí bez nějakého rozmýšlení udělil pouze žlutou kartu. Naše standardky oproti těm domácím dnes nebyly nebezpečné, snad jen přímý kop Fraňka ke konci zápasu, který ale domácí gólman na zemi nakonec zkrotil. Rozhodčí po 20 vteřinách nastavení raději tuto nepěknou podívanou ukončil, a tak naši jedou z Výčap tentokrát s prázdnou.

Bohužel, nejvíc zápas ovlivnilo severoanglické počasí, které jej nedovolilo odehrát na odpovídající úrovni. Domácí se přece jen lépe poprali s takto těžkým terénem a hlavně díky tradičnímu velkému nasazení berou všechny 3 body. Výčapy potvrdily, že se s nimi opět musí počítat do letošních postupových bojů a budeme doufat, že v příštím společném střetnutí už půjde opravdu o fotbal.

S pořadím na špici tabulky tento výsledek nijak zvlášť nezamíchal. Ambiciózní Třebenice, stejně jako naše mužstvo, vykradly Koněšín a bodově se na nás dotáhly. Výčapy zůstávají třetí s tím, že je může dnešní výhrou dohnat nováček z Radkovic.
My musíme zvládnout úterní dohrávku 1. kola s Budišovem-Náramčí B a získat tak zpět tříbodový náskok.

[přečteno 11281x]
Vydáno: Neděle 26. září 2010 16:26:46 Report ze zápasu Sokol Výčapy vs. Sokol Březník | Muži A | 8. kolo | Neděle 26. září 2010 | 11:00 | sezóna 2010/2011