399258 přístupů

J. Franěk : Jaroměřice B 4:2

Vážení sportovní přátelé a zejména příznivci kopané, bohužel dnešní report musím začít smutnou zprávou, která sděluje, že nás navždy opustil člověk věrný březnické kopané jako málo který. Pan Josef "Rámus" Potůček odešel do fotbalového nebe, do kterého jsme ho doprovodili tichou vzpomínkou před samotným výkopem dnešního utkání. Samotné klání slibovalo útočný fotbal, který mám v paměti z loňské sezóny. Avšak mně vzpomínku kalí likvidační zákrok na našeho spielmachra Libora R., který si po karatistickém ataku musel dát více než půlroční pauzu. Sokol Březník vs. TJ Destrukce Jaroměřice B | Muži A | 7. kolo | Neděle 19. září 2010 | 15:30 | sezóna 2010/2011 Dnešní pochmurné odpoledne mohl rozveselit již ve 4. potažmo v 6. minutě utkání Jarda Franěk, který si šteloval mušku na své levé zbrani, bohužel však v tuto chvíli zůstalo pouze u zastřelování. O pár minut později se tlačil do vyložené šance druhý z Jardů, tentokrát Kratochvíl. Znovu obrozený levý záložník bohužel jen potvrdil, že post stopera je pro něj v tuto chvíli ideální místo v sestavě. O pár okamžiků později jsme nechali naší nesoustředěností okénko v obraně, které nás mohlo dostat do nepříjemné situace prohrávajícího celku. Díky bohu, hostující útočník zakončil způsobem typickým pro danou soutěž a poslal míč směrem Rybníčkova zahrádka. Tato premiérová šance byla ve zbytku poločasu ze strany hostů zároveň derniérou. A tak se chytili iniciativy domácí, kdy po rohovém kopu Libora Rybníčka nasměroval načesaným kohoutem alá Christiano Ronaldo míč těsně nad bránu Jarda Kratochvíl.

Nyní se dostávám k situaci v minutě 31., která byla situací gólovou. Po vhození do hry si příkladně zpracoval míč Libor R. a otočkou na pětníku našel u zadní tyče již vyčkávajícího Jardy Fraňka, který si připsal nejsnazší branku probíhající sezóny s pořadovým číslem 9 – 1:0.

Další branku přinesla minuta 38., kdy zkušenosti sbírající pravý bek Milan Požár splnil to, co po něm dlouhodobě žádáme, a to je rozehrávka útočných akcí. Milan to pojal na výbornou a 50-ti metrovým sprintem se dostal až přes roh hostujícího vápna, kde (to už nechám na něm) řekněme nahrávkou našel diagonálně střelce J. Fraňka, který si připsal zářez číslo 10 – 2:0.

Poslední, a to krásný fotbalový okamžik před mnohými vyhlíženou přestávkou, kterou vzali fanoušci útokem směr udírna, byla "nadzvuková" rána Járy Kratochvíla, která bohužel mířila do středu hostující svatyně.

Výkon prvního dějství nezklamal stejně jako skvělá práce Kuriho st. u udírny.
Ale zpět ke kulatému nesmyslu.

Druhý poločas začal pro naše mužstvo návratem zpátky na zem. V 52. minutě si dvojice hostujících útočníků udělala dobrý den z celé naší obrany včetně brankáře Zedníčka a snížila stav utkání na 2:1. Ty, kteří se domnívají, že tímto okamžikem se naši chlapci definitivně probudili, zklamu. V němém údivu sledovala necelá stovka přítomných jednu nebezpečnou situaci za druhou. Naštěstí jsme toto temné období přečkali bez úhony a poločasová klobáska nám nezhořkla úplně.

V 58. minutě svou další ofenzivní choutkou připravil nebojácně hrající Požár gólovku pro Járy Fraňka, který nemohl při dnešní konstelaci hvězd udělat nic jiného, než si připsat premiérový hattrick v našem modrožlutém dresu – 3:1.
Aby toho nebylo málo, o 4 minuty později si po centru Pavla Ptáčka vychutnal předčasně vybíhajícího gólmana hostí kdo jiný než J. Franěk a brankou číslo 12 si dorovnal průměr dvou zásahů na utkání – 62. minuta 4:1.

70. až 78. minuta byla přehlídkou střel z hranice velkého vápna, kdy nejprve hosté hrozili z trestného kopu, po kterém následovala nejprve střela Rybníčka k pravé tyči, zde musím za fotbalovost pochválit jak střelce, tak i brankaře hostí. Mé fotbalové srdce zaplesalo. Po těchto okamžicích završil střeleckou desetiminutovku Pavel Ptáček vydařeným pokusem těsně nad břevno.

Minuta následující nám opět otevřela oči a dala jasně najevo, že organizace a komunikace v naší obraně zkrátka není. Když si přičtu zmiňované nedostatky k šikovnosti jaroměřických forvardů, dá se vytušit druhá pohroma v naši síti, což znamenalo snížení na 4:2 (81. minuta).

Před závěrem utkání se stala pro mě věc těžko pochopitelná, kdy aktivního a nadšeně hrajícího dorostence Vojtu Rybníčka, který nastoupil do utkání v poločase za zraněného Aldu Jiránka trenér Zedníček vystřídal a nominoval sebe samého. Nejen mě, ale i ostatním přihlížejícím se zdálo vhodnější střídání dvou lehce zraněných a některých unavených hráčů logičtější, ale trenér byl jiného názoru. Každopádně šéfem lavičky je on, a tak mě i ostatním nezbude nic jiného než toto rozhodnutí respektovat. Krásnou tečku za utkáním udělal sváteční střelec Štěpán Malach, když napotřetí poslechl pobídky fanoušků a zkusil vystřelit. Střela, při níž se tajil dech, se nesla vskutku parádně a jen o pár centimetrů minula pravou spojnici. Tak alespoň jako malou cenu útěchy ozdobil Štěpán situaci svým typickým sladkým úsměvem.

K celkovému hodnocení snad tolik, že tentokrát byl fotbalový bůh spravedlivý a nechal všechny body v naší šatně. Po většinu utkání jsme hru kontrolovali a za všechny naši pracovitost korunoval čtyřmi góly Jarda Franěk. Čili J. Franěk : Jaroměřice B 4:2.
Závěrem stojí za zmínku i nasazení hráčů J. Zedníčka a A. Jiránka, kterým v dnešní den bylo 44 let.

Doufám, že jsme dalším vítězným utkáním, které nás nadále drží na špici III. třídy bez jediné porážky, udělali radost nejen všem přítomným fanouškům, ale hlavně člověku, který nám se svým velkým fotbalovým srdcem bude velmi chybět.

Hodnocení: 4 (91.67%) - počet hlasů: 24
-+
napsal Veri
[přečteno 9096x]
Vydáno: Pondělí 20. září 2010 9:52:10 Report ze zápasu Sokol Březník vs. TJ Destrukce Jaroměřice B | Muži A | 7. kolo | Neděle 19. září 2010 | 15:30 | sezóna 2010/2011