376977 přístupů

První body v nové sezóně vezeme z Rouchovan

Do druhého kola, ale k prvnímu zápasu v nové sezóně odjeli s pouťovou náladou naši fotbalisté do Rouchovan, kde se také "pouťovalo". Zápas sliboval atraktivní podívanou hned z několika důvodů. V týmu Březníka to byl hlavně příchod nové posily z Náměště – Jary Fraňka a u domácích to byl fakt, že v minulém zápase dokázali porazit silné Výčapy na jejich půdě. 1.SK Rouchovany vs. Sokol Březník | Muži A | 2. kolo | Sobota 14. srpna 2010 | 16:30 | sezóna 2010/2011 Zápasu předcházela komedie s březnickými registračkami, které výprava zapomněla v kabinách. Situaci zachránili skalní příznivci, kteří je na poslední chvíli dovezli. Výkop se zdržel asi o čtvrt hodiny.

Oba nabuzené týmy v prvním poločase předváděly vyrovnaný výkon a hrálo se nahoru-dolů. V 5. minutě zahrával L. Rybníček přímý kop na hranici vápna, který domácí brankář Stuchlík (jinak rozhodčí) jen s obtížemi kryl. Na druhé straně si zadělal na problémy Kratochvíl, když předváděl zbytečnou hračičkovanou na vlastním vápně – pochopitelně byl obrán o míč a domácí trest jen těsně minul březnickou branku. Dvěma bojovnými šancemi se poté blýskl Křoustek, ale s oběma střelami si domácí brankář nějakým způsobem poradil. Domácí se tolik do zakončení nedostávali, ale Zedníček musel ve 14. minutě krýt nebezpečný pokus po úniku ze strany. Březník neměl problém se dostat do vápna, ale zakončení většinou nebylo přesné, což dokumentovaly pokusy Křoustka a Čumplíka. V 21. minutě vymyslel hezký pas do vápna L. Rybníček a nabíhající P. Flesar měl ke gólovému trknutí velmi blízko. Ve 30. minutě zahrozili domácí z rohu, kdy Kratochvíl špatně trefil míč a v podstatě namazal domácímu záložníkovi na vápně, ovšem ten bránu netrefil. Pak už kombinoval vesměs pouze Březník. V 31. minutě vystrčila rohy nová posila J. Franěk, když ho do šance poslal po průniku Ptáček. Franěk zamotal hlavu všem stoperům a zakončoval okolo gólmana levačkou jen do boční sítě. O 2 minuty později si ale už zásah připsal. Po standardce Rybníčka usměrnil tečovaný míč do protipohybu domácího brankáře – 33. minuta 0:1. Skóre se znovu měnilo překvapivě brzy. Domácí gólman po zmatcích v obraně v tísni nešťastně nakopl míč do vlastního obránce a míč odrazem doputoval až za brankovou čáru – 36. minuta 0:2. Březník na koni kontroloval hru a přišly další šance Křoustka a Čumplíka, které ale gólové nebyly. Domácí využili malého zaváhání na konci poločasu, když domácí střelec Věžník proběhl hostující obranou a chytrou střelou obhodil Zedníčka do protipohybu – 45. minuta 1:2. Hned poté rozhodčí Novotný pískal konec prvního poločasu.

Druhý poločas trošku zaostával za tím prvním. Domácí chtěli zápas otočit a na začátku kontrolovali hru, ale k šancím to opět moc nevedlo. V 50. minutě vybojoval standardku březnický J. Franěk. Exekuci přenechal L. Rybníčkovi a sám šel dorážet na gólmana, který střelu chytl nejistě a Franěk mu míč vykopl z náručí a dostal do branky – rozhodčí ale asi správně zapískal faul na brankáře. Franěk se poté dostal opět ke střele a po jednom z mnoha nejistých zákroků domácího gólmana zvonila tyč. V 56. minutě se hostující Křoustek hnal po pravé straně do vápna, ale byl nevybíravým způsobem sestřelen a rozhodčí dosti přísně udělil okamžitě červenou kartu. Přímák rozehrál J. Franěk a chytrou střelou rozzvonil domácí břevno. V 60. minutě konečně skóroval aktivní Křoustek, když dostal míč na penaltu a tvrdou střelou do strany nedal brankáři šanci – 1:3. Pak přišel zkrat L. Rybníčka, který na půlce hřiště nepochopitelně sáhl rukou po míči a po druhé žluté kartě putoval předčasně do sprch. Hra 10 proti 10 ale fotbalu moc neprospěla a zápas se od 66. minuty spíše dohrával. V 69. minutě P. Flesar opět nedoskočil hezký centr do vápna a hned nato střídající dorostenec Csicsó jen slabě zakončoval do náručí domácího brankáře. V 72. minutě se postavil ke standardce těsně za vápnem hostující J. Franěk a krásnou střelou kolem zdi nechal vyniknout domácího brankáře, který akrobaticky vyrážel mimo bránu. Definitivní konec udělali svým nadějím domácí, když šli v breaku 3 na 1, ale Jiránek využil zaváhání potenciálního nahravače a míč mu pohodlně odebral a rovnou poslal přes střed hřiště míč k breaku, který se štěstím uklidil Csicsó pod padajícího brankáře domácích – 86. minuta 1:4. Debakl mohl zařídit další dorostenec V. Rybníček, ale ve 100% šanci jen trefil náruč brankáře. Úplný závěr Březník vypustil a nechal domácího Věžníka opět proběhnout obranou a alespoň korigovat skóre na 2:4.

První zápas v nové sezóně březnickým poměrně vyšel a po zásluze si odváží první 3 body z Rouchovan domů. V dalším kole přivítáme k prvnímu domácímu zápasu rivala od sousedů z Rapotic. Zápas se hraje v neděli od 16:30.

Hráče hodnotili: Óško, Inqui a Bobys

Hodnocení: 5 (100%) - počet hlasů: 1
-+
napsal Grunge
[přečteno 9692x]
Vydáno: Neděle 15. srpna 2010 11:20:03 Report ze zápasu 1.SK Rouchovany vs. Sokol Březník | Muži A | 2. kolo | Sobota 14. srpna 2010 | 16:30 | sezóna 2010/2011