472550 přístupů

Ani napodruhé domácí nedokázali zvítězit

Pořádnou zimu přivezlo hartvíkovické „Béčko“ do Březníka a rozhodně si nepřijelo pro debakl. Domácí se dnešním zápasem chtěli dostat z počátečního jarního útlumu, ale hlavně herně se jim dnes vůbec nevedlo. Sokol Březník vs. Sokol Hartvíkovice B | Muži A | 17. kolo | Neděle 11. dubna 2010 | 15:30 | sezóna 2009/2010 Dnešní zápas řídil mladý rozhodčí Marek za dohledu delegáta Strouhy. V prvním poločase rozhodčí příliš do hry intervenovat nemusel. Jak se čekalo, taktovky zápasu se zpočátku ujali domácí a Čumplík měl už ve 2. minutě dvakrát po sobě velké šance na otevření skóre. Bohužel v obou selhal a tímto momentem skončil i prvotní tlak domácích. Dalších 15 minut se hrál nezajímavý fotbal na středu hřiště a míč kontrolovali spíše hosté. Ovšem do ohrožení brány Zedníčka se nedostali. Nakonec ale přece jen udeřili z nenápadného přetaženého centru z pravé strany, který domácí obrana podběhla a hostující Miloš Řezanina z první vysokým lobem překonal domácího gólmana – 17. minuta 0:1. Hosty tento gól uklidnil a už se tak dopředu nehrnuli. Březník se nemohl dostat do hry a šance nepřibývaly ani na jedné straně. V 27. minutě kopal domácí Franěk roh a v pokutovém území našel Čumplíka, ale ten míč netrefil dobře a hostující Prokeš míč stáhl ze vzduchu. Hned na to musel vzadu skluzem ve vápně hasit Křoustek rychlou akci hostí. V 31. minutě naskakoval na Fraňkův centru hlavou maličkatý Sochor, ale byl příliš daleko od brány, než aby Prokeše ohrozil. Podobně skončila akce jak přes kopírák o 5 minut později. Tentokrát centroval kapitán Ptáček. První pohledná rychlá akce domácích přišla až v 41. minutě středem hřiště po ose Ptáček – Sochor – Franěk, ale bohužel gólem neskončila.

Druhý poločas začal stejně jako první – mírným náporem domácích, kde figuroval hlavně nestárnoucí Sochor. Nejprve centrem našel Čumplíkovu hlavu, ale zakončení bylo slabé. Hned nato Sochor kličkoval do vápna z levé strany, ale dobře postavený obránce mu míč vypíchl. To bylo na dlouhou dobu od domácích vše. Hosté potom drželi jednobrankové vedení, domácí moc do hry nepouštěli a dostávali se do šancí. V 54. minutě ještě Křoustek svým osobitým stylem čistil v domácím vápně a nepustil hostující útok ke střele. Ale pak přišly velké chvíle mladého hostujícího útočníka Tomáše Řezaniny. Během 5 minut měl několik velkých šancí přidat druhý hartvíkovický gól. V 60. minutě se ocitl sám před domácím gólmanem na penaltě. Jasnému gólu zabránil pohotový Zedníček, který vytěsnil Řezaninův pokus mimo bránu. Hned nato obrovský závar v domácím vápně, ale všechny pokusy o střely byly zblokovány. V 64. minutě utekl smutný hrdina Řezanina domácí obraně, obešel i Zedníčka, ale ve stoprocentní šanci netrefil z úhlu prázdnou bránu. Úhel mu stačil ještě zmenšit dobíhající Babčan. Domácí se dostávali do šancí velmi křečovitě a často se ocitali v ofsajdu. Jejich výkon působil zmrzle a v některých případech až opile. Velmi dobrou práci odvedl mladý hostující gólman Prokeš, který operoval vysoko v poli, hrál falešného stopera a míče sbíral s velkým přehledem. Ale přece jen z jeho strany přišlo několik zaváhání. V 84. minutě, kdy už se skoro zdálo, že domácí skládají zbraně, přišla nenápadná příležitost přímého kopu z dálky. Kapitán Ptáček jej kopl vysoko na zadní tyč, brankář míč nepochopitelně podběhl a kupodivu všech zapadl ke vzdálenější tyči – 1:1. Jak to tak bývá, ztracené sebevědomí se najednou vrátilo a posledních zhruba 10 minut zápasu už patřil jen domácím. Hosté se v zápase vydali ze všech sil a v poslední fázi už jim trochu chyběly. Po pokynu trenéra Zedníčka se Vérosta přesunul dopředu a svou obří postavou dělal v hostujícím vápně rozruch. I přes velký závěrečný nápor ale domácí vítěznou branku nevsítili.

Remíza tomuto mírně podprůměrnému zápasu sluší nejvíc. Hartvíkovice podaly sympatický výkon a případná prohra v závěru by pro ně byla až příliš krutá.
Domácí sice v tabulce pravdy přišli o 2 cenné body, ale vzhledem k vývoji zápasu a předvedenému „výkonu“ to pro ně dnes tak velká ztráta nebyla.

Týmy z čela tabulky si dnes body rozdělily: Lipník 1:1 Valeč. Naopak na chvostu tabulky prohrály doma jak Kralice, tak AERO. Březník se tak společně s Lipníkem drží s 30 body na druhém, resp. třetím místě. Příští týden zajíždíme do Rouchovan.

Hodnocení: 0 (50%)
-+
napsal Grunge
[přečteno 10756x]
Vydáno: Neděle 11. dubna 2010 19:13:30 Report ze zápasu Sokol Březník vs. Sokol Hartvíkovice B | Muži A | 17. kolo | Neděle 11. dubna 2010 | 15:30 | sezóna 2009/2010