374976 přístupů

První jarní zápas přinesl pouze bod

Nad Březníkem se v neděli odpoledne stahovaly mraky a naši fotbalisti vyběhli na proschlý a zimou poškozený trávník ve žlutých dresech rozehrát druhou polovinu dobře rozehrané sezóny 2009/2010. Sokol Březník vs. JIPAP Přibyslavice B | Muži A | 15. kolo | Neděle 28. března 2010 | 15:00 | sezóna 2009/2010 Rozhodčí Sobotka zahájil utkání přesně v 15:00 a míče se chopili natěšení domácí. Už ve 2. minutě se ocitl v šanci nový kapitán Ptáček, ale v tísni vyslal do náruče gólmana jen slabou střelu bodlem. V 5. minutě přišla první stoprocentní šance domácích, kdy Vérosta přehodil z velkého úhlu gólmana, ale trajektorie míče byla prazvláštní, a tak Sochor, ač se snažil dotlačit míč do brány všemi možnými údy, míč netrefil takřka na brankové čáře. V 11. minutě vyslal ojedinělý nepřesný pokus hostující záložník. V 18. minutě už se skóre měnilo. Kratochvíl na půlce roztáhl hru na Fraňka a ten dlouhým centrem přesně našel dobře nabíhajícího Sochora, který tečoval míč do protisměru vyběhnuvšího hostujícího gólmana, který již nedokázal na změněný směr reagovat. Balón doskotačil do brány – 1:0. Ve 20. minutě hezky naskakoval na roh Kratochvíla z pravé strany Petr Flesar, ale nedokázal hlavičku vměstnat mezi tři tyče. Ten stejný hráč o 4 minuty později zakončoval po samostatné akci nad. Pak přišel čas, kdy trošku ožili hosté, ale nedostali se do žádné vážnější šance. Ve 41. minutě našel Petr Flesar hezkým centrem hlavu Kratochvíla, kterému nebylo dnes přáno a míč do protipohybu gólmana proletěl kolem tyče.

Do druhého poločasu domácí vlétli po hlavě a chtěli co nejdříve skóre navýšit. Hned minutu po začátku druhé půle byl v obrovské šanci domácí kapitán Ptáček, který se ocitl sám na penaltě, ale nejvhodnější okamžik prováhal a nakonec nahrál jen na obsazeného Vérostu. Hned na to centroval Franěk do vápna a dnes velmi aktivní Petr Flesar hlavičkoval mimo. V 52. chystal Vérosta míč Kratochvílovi, ale ten při vší smůle obstřeloval brankáře hostí příliš zeširoka. V 56. minutě se nadechovali k breaku hosté, ale Michal Flesar čistě tělem hostujícího útočníka odstavil. Po pár minutách rozehráli hosté přímý kop nakrátko a byla z toho šance z levé strany, Zedníček v domácí brance byl však dnes jistý. V 67. minutě kombinovali Kratochvíl a Vérosta ve vápně hostí, ale posledně jmenovaný v rozhodující chvíli netrefil míč. V podstatě z protiútoku udeřili hosté. Na pravé straně se uvolnil hostující útočník a šel z boku sám na Zedníčka, ten vyběhl, ale útočník zvolil optimální lob a Zedníčka přehodil – 69. minuta 1:1. Pro domácí to byla velká rána, protože do té doby poměrně dobře kombinovali a hráli svoji hru. Hosté toho využili a mohli dokonce skóre otočit, ale po zmatcích v domácí obraně nedokázali z dobré pozice trefit bránu. V 78. minutě přišla trochu kuriózní situace. Franěk hledal hezkým centrem zprava někoho z domácích hlavičkářů, ale nejvýše vyskočil hostující obránce a trefil míč hlavou takřka ideálně. Bohužel pro domácí střela pouze olízla břevno. Posledních 10 minut zápasu se neslo v duchu zoufalé snahy domácích o změnu nepříznivého stavu, ale dnes se jim opravdu střelecky nedařilo. V 80. minutě to zkoušel Petr Flesar ze střední vzdálenosti, ale mířil jen nad. Asi poslední šancí bylo hezké Ptáčkovo uvolnění Vérosty, který ovšem pohrdl možností rozhodnout zápas a míč napálil mimo hostující bránu.

Hostující tým dnes vytěžil z minima maximum. Svým důrazem v osobních soubojích rušil kombinaci domácích, kteří dnes nebyli sto přidat pojistku k první trefě a zaplatili za to domácí ztrátou dvou bodů.
Největší konkurenti Valeč a Lipník dnes bodovali naplno. Příští týden jedeme na horkou půdu do Koněšína, kde budeme chtít dnešní mírné domácí zaváhání napravit.

Hodnocení: 5 (100%) - počet hlasů: 1
-+
napsal Grunge
[přečteno 9466x]
Vydáno: Neděle 28. března 2010 19:08:18 Report ze zápasu Sokol Březník vs. JIPAP Přibyslavice B | Muži A | 15. kolo | Neděle 28. března 2010 | 15:00 | sezóna 2009/2010