423611 přístupů

Góly padaly z breaků

Mnoho diváků si dnes na fotbal cestu nenašlo, přitom pro fotbal panovaly poměrně příznivé podmínky. Změna fotbalového dne i času však asi vzala za své a bylo napočítáno jen cca 30 napůl zmrzlých fanoušků fotbalu. Fotbal se po celou dobu hrál celkem zajímavý a pár hezkých šancí bylo vidět na obou stranách. Sokol Březník vs. FC Budišov-Nárameč B | Muži A | 12. kolo | Sobota 24. října 2009 | 14:30 | sezóna 2009/2010 Rozhodčí Holý zahájil utkání ještě před oficiálním časem, a tak několik diváků úvod utkání nestihlo. Je třeba říci, že po celé utkání měli více ze hry hosté, kteří dobře kombinovali a jejich přihrávky měly hlavu a patu. Míč si umě strkali i na velice malém prostoru a naši jim v kombinaci jen sekundovali a kolikrát pouze staticky přihlíželi. Ovšem do žádných větších šancí u domácí brány se hosté nedostávali. Několik náznaků šancí utnul rázným ale fotbalovým způsobem domácí bek Křoustek. Vůbec první vážnější šanci měl v 27. minutě domácí Ptáček, který za velkým vápnem vybojoval míč a hezky vystřelil bohužel těsně nad. Hned z další akce už ale gól padl. Nepovedená střela jednoho z našich záložníků našla dobíhajícího Sochora, který, ač faulován, z dorážky zavěsil – 28. minuta 1:0. V těchto chvílích drželi míč více domácí a ve 33. minutě se jim povedla hezká kombinace kolem vápna, kdy si asi 5 hráčů z první nebo druhé rychle vyměnilo míč a zakončující Petr Flesar z hranice velkého vápna jen těsně lízl břevno hostí. Ve 40. minutě padl druhý gól domácích. Po přiťuknutí střílel Čumplík přímo do hostujícího obránce na penaltě, gólman ovšem reagoval na původní směr střely a posazený na zem jen smutně sledoval jak tečovaný míč letí pomalým obloučkem do brány – 2:0. Do půlky už domácí nikam moc nespěchali a jedinou šanci těchto chvil měl Kratochvíl, který tvrdě střílel po zemi, ale hostující gólman věděl, jak zasáhnout.

V druhé půli domácí polevili a stejně jak v první půli prvního poločasu měli opět více ze hry hosté. V březnickém vápně to jen hořelo a kdekdo si říkal, že je už jen otázka času, kdy tam hostům také něco spadne. Střely ale buď lítaly těsně mimo nebo k připravenému Zedníčkovi, z kterého dnes sršela jistota a bylo vidět, že si věří. Rozhodčí Holý pískal rovinu, ale připouštěl poměrně tvrdou hru a karty dával spíše za zbytečné řeči. V 58. minutě si Ptáček zakřičel o puštění míče a z voleje po zemi vystřelil ovšem opět pouze do náručí připraveného gólmana hostí. Pak už byl fotbal spíše upracovaný a hosté se po pěkných kombinačních akcích ne a ne prosadit. Zraněný špílmachr Rybníček mohl z lavičky sledovat, jak se jeho mužstvo snaží rozbíjet živou hostující hru. Hrálo na prostoru od vápna k vápnu a za zmínku snad stojí jen dalekonosný pokus Pejpka až v 77. minutě. Naše breaky ale nebezpečné byly a z jednoho padl v 83. minutě poslední gól, kdy Čumplík napodruhé z dorážky prostřelil gólmana a někdo z diváků poznamenal, že snad potřebuje na skórování prázdnou bránu – 3:0. V závěru zápasu byl ještě vyloučen hostující kapitán Chalupa po druhé žluté kartě za zbytečně tvrdý faul. Domácí už pak jen chtěli pomoci Zedníčkovi k třetímu letošnímu shotoutu. To se jim nakonec podařilo a všichni si mohli odlehčeně v kabině zařvat: "Bosna, Bosna, Bosna…".

Hráče hodnotili: Jack, Sherlock a Grunge

Hodnocení: 0 (50%)
-+
napsal Grunge
[přečteno 10830x]
Vydáno: Sobota 24. října 2009 19:02:10 Report ze zápasu Sokol Březník vs. FC Budišov-Nárameč B | Muži A | 12. kolo | Sobota 24. října 2009 | 14:30 | sezóna 2009/2010