454798 přístupů

Destrukce v Jaroměřicích

Ač se to dle výsledku nezdá, na kvalitním place jaroměřického Bčka mohla třicítka diváků sledovat vyrovnanou partii s šancemi na obou stranách. Dojem z poměrně zajímavého a líbivého průběhu utkání zkazil domácí hráč, když likvidačně prošlápl kotník našemu špílmachrovi Rybníčkovi, který byl ze hřiště odnesen a utkání nedohrál. TJ Destrukce Jaroměřice B vs. Sokol Březník | Muži A | 9. kolo | Neděle 4. října 2009 | 10:15 | sezóna 2009/2010 Z vedlejší louky silně fučelo a neurovnaný začátek utkání zachytili lépe domácí, kteří se dobře pohybovali a dělali našim borcům starosti. Ve 13. minutě popletl hlavy našim obráncům domácí kapitán a jeho střela podél gólmana skončila jen pár decimetrů vedle. Jen o 4 minuty později však této neproměněné šance velice litovali, protože hosté udeřili po levé straně. Rybníček si obhodil obránce a po zemi obstřelil domácího brankáře – 17. minuta 0:1. V 21. minutě si připsal dobrý zákrok hostující gólman Zedníček, když vyrážel tvrdý přímý kop domácích. Na druhé straně měl obrovskou šanci benjamín Trojan, ale po vratné přihrávce Fraňka nedokázal v jasné pozici trefit branku. Březnické to ale moc mrzet nemuselo, protože hned o minutu později Rybníček vysunul štírka Sochora, a ten se z podobných situací většinou nemýlí – 32. minuta 0:2. Domácí nedokázali moc efektivně reagovat na nepříznivý vývoj a kombinaci většinou kazili. Výjimkou byla rychlá akce, na jejímž konci přišla střela, která skončila na Zedníčkově břevně. Našim se už také tak nedařilo, a tak se první poločas dohrál v klidu a mírným vzruchem byla snad jen žlutá karta Rybníčka ve 44. minutě za opakovanou žhavou diskuzi s rozhodčím Sedláčkem.

V druhé půli se snad začalo hrát až v 50. minutě, kdy se k menšímu tlaku nadechli domácí, ale nebylo jim dnes přáno a nejprve po rohu rozechvěl domácí hráč břevno a později po průniku trefili opět jen brankovou konstrukci branky hostí. V 58. minutě došlo k nepříjemné srážce Fraňka a domácího brankáře, který zůstal ve vápně otřesen a muselo dojít k ošetření. Domácí se přece jen dočkali. V 60. minutě se utrhl domácí Hanák a míč zavezl až do vápna, kde prostřelil padajícího Zedníčka – 1:2. Totožná situace hned o 2 minuty později. Hanák opět lehce přešel po pravé straně, ale tentokrát atakován Březnickými vyslal střílený centr a nabíhající maličký útočník ve skoku jen těsně minul míč. Pak přišel zhruba 10 minutový útlum z obou stran a hrálo se převážně kolem středového kruhu. Domácí i přes velkou snahu nebyli schopni nějak solidně zakončit, a tak musel přijít trest. Rybníček protancoval domácí obranou a řítil se sám na domácího golmana. Vlastní kličkou se ale dostal z dobrého úhlu a jeho střelu vyrážel vrátivší se golman. Vyrazil ovšem míč nešťastně do míst, kde dobíhal rychlonohý Sochor, který s přehledem uklidil do brány a připsal si dnes druhý zářez na pažbě – 75. minuta 1:3. Sochor měl velkou šanci ještě 3 minuty potom, kdy ho našel centermaster Franěk, ale lob přes golmana se mu nepovedl. V 86. minutě přišel onen černý okamžik zápasu. V této době, kdy se utkání už spíše dohrávalo ve středu hřiště a stav byl už víceméně rozhodnutý, nevybíravým způsobem domácí hráč šrouby atakoval kotník Rybníčka. Zákrok vypadal hrůzostrašně a o to překvapivější bylo rozhodnutí sudího, který udělil pouze žlutou kartu. Rybníček byl s bolestivou grimasou odnesen na nosítkách za čáru, kde byl dále ošetřován až do konce utkání. Těžko hledat u faulujícího hráče nějaký úmysl, ale rozhodčí by v těchto případech měl transparentně udělit kartu tmavší barvy, aby se hráči podobných zákroků vyvarovali. Po této kauze už všichni očekávali konec utkání. Hosté se ale sympaticky nezavřeli do obraného valu a ve druhé minutě nastavení svou aktivní hrou ještě své skóre navýšili. Do rozhozené obrany centroval Franěk, centr si našel hrajícího trenéra Zedníčka, který se neukvapil a přiťukl do střely z první Petru Flesarovi, který už mohl vzkázat domácímu golmanovi pověstné: "Kam to chceš?!" – 92. minuta 1:4. Poslední slovo mohli mít ještě domácí, to by ale nesměl podtrhnout jejich dnešní smůlu záložník, který v jasné pozici netrefil bránu.

Hosté si po dobrém výkonu zaslouženě odváží 3 body. Domácí mohou hodně litovat řady neproměněných tutovek. Věřme, že Liborovo zranění nebude vážnějšího rázu, a že opět brzy vyběhne na zelený koberec v Březníku.

Hráče hodnotili: Ouško, Flisko a Grunge

Foto by Gino zde

Hodnocení: 0 (50%)
-+
napsal Grunge
[přečteno 11727x]
Vydáno: Neděle 4. října 2009 19:07:35 Report ze zápasu TJ Destrukce Jaroměřice B vs. Sokol Březník | Muži A | 9. kolo | Neděle 4. října 2009 | 10:15 | sezóna 2009/2010