399962 přístupů

Březník utrpěl další porážku

Za pěkného nedělního počasí, jsme doma přivítali celek z Rouchovan, který měl pouze o bod méně než my a tak bylo jasné, že to bude dramatický boj. Sokol Březník vs. 1.SK Rouchovany | Muži A | 5. kolo | Neděle 6. září 2009 | 16:00 | sezóna 2009/2010 Začátek první půle se domácím vůbec nevydařil, hostující útočníci si v naší obraně dělali co chtěli a procházeli přes ně jako nůž máslem. Dlouho na sebe nenechali čekat a přišla první vstřelená branka, která zaplachtila za záda V. Zedníčka (0:1). Hosté dále pokračovali v útočné hře a vytvořili si několik slibných šancí, asi po 10 minutách se jim podařilo zvýšit vedení na (0:2). Do této doby byl domácí celek takřka neškodný. Poté se hrál fotbal z jedné strany na druhou, až posledních 20 minutách první půle jsi domácí celek vytvořil tlak a svíral hostující tým na své polovině. To také přineslo vstřelený gól, kdy P. Ptáček od velkého vápna prostřelil vše, co mu stálo v cestě a vymetl tak pravý horní růžek branky hostujícího brankáře (1:2). Domácí vycítili šanci jak srovnat výsledek a začali zakládat jeden útok za druhým, bohužel bez úspěchu. Šance na srovnání odmítnuli jak J.Kratochvíl, který hlavičkoval po centru L. Rybníčka pouze do stojícího brankáře a poté P. Flesar střelou do odkryté branky z velkého vápna. A tak jsme šli do kabin s jednogólovou ztrátou na soupeře.

V druhém poločase chtěl domácí celek co nejdříve vstřelit branku a začít hrát od znovu. Vytvořili jsme si několik slibných šancí, ale jediný kdo stihl dát gól, byl hostující útočník a tím tak zvýšil vedení svého týmu na (1:3). Domácí celek musel začít hrát více útočněji, pokud chtěl pomýšlet na nějaký bodový zisk. Přitom dosti zapomínal na zadní vrátka a to bylo potrestáno (1:4). Do konce utkání už jsme žádný gól neviděli a tak jsme si připsali druhou porážku v této sezóně.

Příští zápas hrajeme opět doma, kdy k nám zavítá tým ze sousedních Kralic. Věřím, že nám aspoň tento zápas spraví fotbalovou chuť a vyjdeme z tohoto souboje vítězně.

Foto by Gino

Hodnocení: 0 (50%)
-+
napsal Michi
[přečteno 10743x]
Vydáno: Pondělí 7. září 2009 9:26:48 Report ze zápasu Sokol Březník vs. 1.SK Rouchovany | Muži A | 5. kolo | Neděle 6. září 2009 | 16:00 | sezóna 2009/2010

Čtvrtek 10. září 2009 8:28:46

.: report Rouchovan :.

Plný počet bodů z Březníku zase tak často nevozíme. Na trávník místního Sokola jsme zajížděli s vědomím, že třetí porážka v řadě za sebou by znamenala ztratit kontakt s čelem tabulky. Rozhodlo prvních deset minut zápasu, kdy se nám podařilo získat dvoubrankové vedení. Mirek Furiš (na snímku) se po dvou letech opět vrátil k fotbalu a společně s Michalem Mlejnkem vsítili všechny naše dosavadní branky v podzimní části soutěže (viz. tabulka střelců).

V neděli odjíždělo A mužstvo do Březníku téměř v plné sestavě. Chyběl pouze Fiala V. a Virgl Michal, který odehrál utkání za B tým. To trenérům vrásky nenadělalo, poněvadž do mužstva se vrátili rouchovanští odchovanci, mladí dorostenci Dominik Křístek a Luboš Ludvík z hostování z Hrotovic. První jmenovaný dorostenec byl nominován do základní sestavy. Svým výkonem ukázal, že bude platným hráčem A mužstva. Naši hráči se na toto utkání připravovali a těšili, protože v Březníku se nám hraje na vždy dobře připraveném hřišti výborně. Ne vždy se nám podařilo zvítězit, ale hraje se tam kombinační fotbal na obou stranách.
Největší radost trenérům udělali dva hráči a to Radek Outulný, který se v sobotu oženil a v neděli nastoupil do utkání. Ještě jednou mu blahopřeje celý tým. Druhým byl Michal Mlejnek, který měl odjed za pracovními povinnostmi, ale zařídil si to tak, že mohl být na tomto utkání. Nakonec byl velkou osobností a nejlepším hráčem utkání. Utkání ještě nezačalo a na lavičce vládla spokojenost. A spokojený byl i trenér Pasterný, který po delším čase nemusel být v roli náhradníka tak jako doposud vždy a mohl se plně věnovat trenérským povinnostem.
Utkání začalo a už ve 3. minutě spokojenost a dobrá nálada mohla pokračovat. To díky dvojici Řezanina a Mlejnek. Posledně jmenovaný rozvlnil poprvé síť domácí branky. Tímto rychlým gólem jsme soupeře zaskočili natolik, že už v 7. minutě opět hodně aktivní Řezanina nabídl velkou šanci našemu novopečenému ženáči Outulnému. Ten se zpětnou přihrávkou a vzápětí se střelou váhal tak dlouho, až mu brankář Zedníček vyběhl a střelu zblokoval. Přišla opět chvíle Mlejnka, který dostal dobrou přihrávku a poradil si s ní způsobem sobě vlastním. Sólíčkem mezi dvěma obránci zakončoval v probíhající 9. minutě na 0:2. Ve 20. minutě se dostal do šance mladý Křístek, ale místo průniku do vápna a zakončení řešil tuto situaci přihrávkou na Mlejnka. A Michal byl v tomto utkání při střelecké chuti a střelu, kterou vyslal na branku, gólman vyrazil na roh. Pouhé dvě minuty potom po akci Křístka a Mlejnka se tvrdou střelou těsně nad prezentoval Řezanina. Ve 30. minutě došlo ke zranění stopera Kubíka, který musel být odnesen na nosítkách. Od této chvíle začali domácí hráči přebírat iniciativu. V době, kdy byl ošetřován Kubík a nebylo zcela jasné, jestli se vrátí zpět, jsme hráli pouze o deseti a soupeř nás začal přehrávat. Oslabení jsme přežili i když domácí Kratochvíl měl velkou šanci skórovat hlavou. Ale podržel nás brankář Holoubek. Kubík se vrátil do hry a přišla 38. minuta a Březník nás trestal za naši nedůslednost při obsazování hráčů na vápně a sřelou do šibenice snížil Ptáček na 1:2. Další vyloženou šanci měl Březník v 41. minutě, kdy téměř z malého vápna kryl nepříjemnou střelu dobře chytající Holoubek. V 43. minutě opět Holoubek předvedl krásný zákrok po střele domácího útočníka Flesara a tak do šaten jsme šli za stavu 1:2.
O přestávce si naši hráči odpočinuli a do druhého poločasu nastoupili opět aktivně. Hned v prvních minutách se dostal do velké šance Mlejnek, ale byl mu odpískán ofsajd. O minutu později opět akce dvojice Řezanina a Mlejnek. Řezanina po křídle centroval před branku na Mlejnka a ten hlavou zkompletoval svůj hattrick na 1:3. V 56. minutě předvedl Mlejnek inviduální akci po lajně a střelou z úhlu jen těsně minul pravou tyč domácí branky. V 62. minutě se dostal na hřiště Tesař, který vystřídal Křístka. V probíhající 71. minutě mladý Furiš svým sólem překonal domácího golmana Zedníčka počtvrté a upravil skóre na 1:4.
Na hřiště místo Furiše přišel Maša a začal hodně aktivně. Měl několik střeleckých příležitostí a v útoku byl hodně vidět a taky slyšet. Ke konci zápasu přišel na hřiště Marek Palát a nahradil našeho nejlepšího střelce Michala Mlejnka.
Rouchovanští věrní fanoušci svým potleskem poděkovali našim hráčům za předvedený výkon. Musíme naše hráče pochválit za opravdu krásný fotbalový zážitek, za bojovnost a střelcům za branky. Březník byl těžkým soupeřem, ale rozdíl v tomto utkání byl ten, že my jsme lépe kombinovali, hráli dobře po zemi a hlavně jsme proměňovali šance. Za to Vám patří náš dík, hoši.