454800 přístupů

Gólová přestřelka v Hartvíkovicích

Spolu s asi 20 Březničáky jsem mohl sledovat sobotní utkání Březníku v Hartvíkovicích, kde nastoupilo místní "B"čko po výhře nad Rouchovany v minulém kole, se kterými se utkáme příští týden u nás. Březník nastoupil v pozitivní náladě po jasné výhře nad Koněšínem v minulém kole a na jeho hráčích to bylo znát. Sokol Hartvíkovice B vs. Sokol Březník | Muži A | 4. kolo | Sobota 29. srpna 2009 | 16:30 | sezóna 2009/2010 Začátek utkání byl totiž ze strany hostí velice divoký. Namotivovaný Čumplík stihl během prvních 10 minut vsítit dva góly. Oba po centrech ze strany. Poprvé po chytré dlouhé přihrávce Kratochvíla do breaku, kdy domácí gólman příliš vyběhl a nestihl se vrátit, a jím tečovaný balón uklidil Čumplík do sítě, přičemž byl ještě nevybíravě sražen ve vápně. Vypadalo to, že je zraněn, ale s vědomím vstřelené branky byl po chvíli na nohou a běžel vstříc druhému gólu, kdy doklepával do brány přihrávku Ptáčka ze strany. Obrovská ofenzivní smršť pokračovala dál a hned v další minutě se dočkal i Ptáček hrající v posledních zápasech na hrotu. Zužitkoval přízemní centr Fraňka. Při této akci byl chybně odmáván offside od domácího pomezního, rozhodčí ale správně gól uznal. Do té doby hráli jen hosté. Dařila se jim kombinace, běhali, nabízeli se, zastupovali se v defenzivě. S vidinou vydařeného úvodu pak ale polevili a domácí se s velkou snahou dostávali do příležitostí a do zakončení. V 18. minutě vykopával Křoustek z brankové čáry, v 25. minutě se blýskl výborným obranným zákrokem Pejpek, kdy skluzem ukopl míč domácího útočníka, řítícího se na bránu. O 4 minuty později se již domácí dočkali a z rychlého breaku snížili na 1:3. Poté přebrali iniciativu opět hostí a měli několik vyložených příležitostí. Ve 33. minutě Čumplík hezky tečoval centr Frańka, ale míč se jen z vnější strany pomazlil s břevnem. Pak přišel gól na 1:4, ale byl pravděpodobně správně neuznán díky offsidovému postavení našeho útočníka. Do poločasu stojí za zmínku ještě rána Fraňka za velkým vápnem, kdy měl hodně prostoru, ale přestřelil a právem se tak na sebe zlobil.
Domácí ale opět udeřili jen pár minut po poločasové přestávce, kdy snížili hezkou hlavičkou pod břevno. Prakticky hned na to byl střídán střelec Čumplík za žihadlo Sochora – to bylo v 56. minutě. V tu dobu se hrálo hodně nahoru dolů, ale mírnou převahu měli přece jen hosté. Několik příležitostí měl Rybníček, ale dnes neměl svůj den. V 63. minutě se po pěkné kombinaci řítil sám na gólmana Kratochvíl, ale ležérním dloubáčkem vysokého domácího gólmana nepřekonal. Pak přišla šance Sochora, který si naskočil na centr na přední tyč, ale efektní hlavičkou branku minul. Pak přišla nenápadná střela domácích, která pomalu zapadala pod břevno, ale Zedníček na poslední chvíli vyškrábl. Vyrovnávací gól domácích, ale přece jen přišel. Točila se 68. minuta, když opět po breaku prostřelil domácí útočník houslemi vyběhnutého Zedníčka – 3:3. V tu chvíli všichni příznivci hostí bědovali nad tou spoustou neproměněných šancí. Vše vzal nakonec do svých rukou žolík Sochor. Přebral míč, elegantní kličkou se zbavil obránce a poslal merunu podél marně se natahující ruky domácího brankáře – 3:4. Na konci jsme mohli vidět ještě pár menších šancí na obou stranách, ale hosté už domácí do žádného většího závěrečného tlaku nepustili a vybojovali v Hartvíkovicích cenné 3 body, které je minimálně do zítřka posunuly na 4. místo tabulky, kde si před nimi jen o skóre hoví Budišov-Nárameč.

Hráče hodnotili: Flesar Petr st., Fröhlich Tomáš a Široký Milan.

Hodnocení: 0 (50%)
-+
napsal Grunge
[přečteno 11483x]
Vydáno: Sobota 29. srpna 2009 20:59:50 Report ze zápasu Sokol Hartvíkovice B vs. Sokol Březník | Muži A | 4. kolo | Sobota 29. srpna 2009 | 16:30 | sezóna 2009/2010