472613 přístupů

Spravedlivá remíza nakonec

Březník s jistotou třetího místa III. třídy nastupoval v čerstvě letním počasí na svůj trávník proti „béčku“ spojeného týmu Budišova a Náramče, kterému už šlo také o pramálo. Sokol Březník vs. FC Budišov-Nárameč B | Muži A | 26. kolo | Neděle 21. června 2009 | 16:30 | sezóna 2008/2009 9. místo měl tento tým jisté, protože následující Kralice ztrácely 5 bodů a po prohře s lídrem tabulky svou pozici nijak nevylepšily, tak i o 4 body odskočené Rapotice na druhé straně, které Budišov-Nárameč již taky dostihnout nemohl.

Utkání přijely řídit známé tváře z rozhodcovského světa – Stehlík, Čejka. Na čáře jim pomáhal náš "klubový pomezní" Jarda Bican Staněk. Začalo se poměrně kvalitním fotbalem, a to hlavně na domácí straně. Soupeř zprvu vůbec nevěděl, co hrát. Nejvíce práce měli hostující s dobře hrajícím Fraňkem na pravé záloze, který provětrával jejich obranu jeho typickými rychlými průniky po lajně. Oproti některým předchozím zápasům přidal i kvalitní centry, a tak to prvních 20 minut v hostující obraně jen hořelo. Na balóny nabíhali většinou důrazně hrající Křoustek ml. a ze zálohy pak Kratochvíl s Flesarem P., ale akce, jako přes kopírák, opakující se v krátkém intervalu, nikdo nedovedl dopravit za záda budišovského golmana. Hosté udeřili z ničeho nic. Křoustek st. nepochopitelně ve středu pole přihrával hostujícímu hráči, před kterým zel prázdný prostor a po menším zmatku na vápně prostřelil osamocený hostující útočník vyběhnuvšího Zedníčka – 0:1. V tento moment, jak už to bývá zvykem, se v našich hráčích něco zlomilo a potáceli se po hřišti se skloněnými hlavami. Zajímavý moment se odehrál v polovině poločasu, hostující levý obránce razantně odvracel míč šajtlí tak nešťastně, že přeloboval vlastního golmana a míč směřoval do brány. Střela chytla ale tak ostrou faleš, že vytancovala před brankovou čarou těsně mimo. Jury Křoustka st. evidentně jeho hrubice zdravě naštvala a svojí snahou vše napravit připravil standardní situaci za velkým vápnem po faulu na něj. Hosté se hodně rozčilovali po zapískání rozhodčího Stehlíka, protože věděli, že je zle. Míč si pár kroků od vápna postavil Rybníček – věděl, co chce udělat a splnil to do puntíku. Krásná rána přes zeď k pravé tyči – golman bez reakce – 1:1.

Druhý poločas začali naši borci docela dobře a už v 47. minutě se v obrovské šanci ocitl domácí Franěk a doklepnutím centru do odkryté branky se nemýlil – 2:1. Hosté ale nic nezabalili a hrál se vyrovnaný fotbal vesměs ve středu hřiště. Další gólová situace se zrodila po sporném faulu Petra Flesara. Domácí se dali do diskuze s rozhodčím. Mezitím ovšem hostující rozehráli a bylo z toho rychlé přečíslení po levé straně. Hostující hráč zatáhl balon až na malé vápno a zpětnou přihrávkou, na kterou Zedníček jen těsně nedosáhl, přesně našel špatně pokrytého hráče z druhé vlny a bylo vyrovnáno. Trenér Zedníček dal při posledním utkání správně šanci i všem střídajícím hráčům, včetně sebe :). Sám se sice do zakončení nedostal, ale ostatní 2 střídající mohli zápas rozhodnout. Nejprve Nevrkla těsně netrefil ve velké šanci bránu a ke konci zápasu si Pelán neporadil s hlavičkou, kterou mu těsně před ním přizvedl hostující obránce.

Týmy se tedy rozešly smírně a Březník ještě o bod odskočil bramborovému Čechtínu.

Foto od Gina

Hodnocení: 0 (50%)
-+
napsal Grunge
[přečteno 12944x]
Vydáno: Pondělí 22. června 2009 17:06:57 Report ze zápasu Sokol Březník vs. FC Budišov-Nárameč B | Muži A | 26. kolo | Neděle 21. června 2009 | 16:30 | sezóna 2008/2009