418771 přístupů

Čechtín - Březník 4:3

Boj o třetí místo skončil těsným vítězstvím šťastnějšího domácího týmu. Družstevník Čechtín vs. Sokol Březník | Muži A | 23. kolo | Neděle 31. května 2009 | 16:30 | sezóna 2008/2009 Uplynulé víkendové klání se odehrálo při počasí, které připomínalo bitvu typicky jarního monzunu, likvidující krásné slunečné letní počasí. Teplota také spíše připomínala začátek jara. Tým březnického Sokola nastoupil na rozmáčený trávník domácího Čechtína. Trávník byl dobře připravený, ale z výrazné většiny silně promáčený. Nekompromisní vlhký vzduch s přídavnými návaly srážek nebyly nikterak příjemné ani pro hráče ani pro diváky.

V duchu atraktivního souboje začal náš hostující mančaft zápas o třetí příčku v tabulce. Hráči, vědomi si důležitosti utkání, nehráli zodpovědně a už v prvních minutách domácí ohrožovali branku naší brankářské jedničky Vlasty Zedníčka. Situace viz ilustrační obrázek. I přes tento fakt se našemu týmu více dařilo a dostávali se do šancí, které končily brankami. Při gólu na stav 0:2 začal mít trenér Jiří Zedníček úsměv na tváři. Dlouho mu ale nevydržel, když domácí, stejně jak na začátku, provedli bleskovou akci. Rozehráli a šli si střemhlavým křídlovým útokem pro branku. Podruhé jim manévr vyšel a dvoubrankové vedení hostů dostalo rozměr jepičího života. Tímto aktem se zažehla domácí mašinérie, jež začala decimovat hostující hráče. Do konce první půle ještě padlo na obou stranách po gólu.

Domácí se plně soustředili na hru a začali postupně přebírat iniciativu zápasu. Naši fotbalisti si nechali vnutit hru domácích a na hřišti začali ztrácet. K vyburcování jejich výkonu jim nepomohly ani občasné slovní potyčky s trenérem. S plynoucím časem a přibývající vodou na hřišti rostla i četnost chyb našeho mužstva, z čehož snadno domácí těžili. Neustálá bojovnost a nasazení domácích se zúročila a zápas obrátili na stav 4:3. Navíc přibližně v 75. minutě dostali domácí po hrubce Milana Požára možnost pokutového kopu. Náš brankář bezchybným zákrokem podržel Březník a tým díky němu dostal šanci zabojovat aspoň o remízu. Sudí neměl v druhé půli dobrou náladu a frustroval nerovným rozhodováním hostující tým. I přesto hostující dostali do konce utkání ještě příležitost vyrovnání v podobně dvou standardních situací, které ovšem nedokázali proměnit. Střídající se útoky na obě strany již žádné proměněné šance do konce utkání nepřinesly a stav utkání už nikdo nezvrátil.

Fotky

Hodnocení: 0 (50%)
-+
napsal Gino
[přečteno 9873x]
Vydáno: Úterý 2. června 2009 7:34:32 Report ze zápasu Družstevník Čechtín vs. Sokol Březník | Muži A | 23. kolo | Neděle 31. května 2009 | 16:30 | sezóna 2008/2009