400954 přístupů

Březník - Hodov 3:2

Papírově to měl být jednoznačný zápas. Sokol Březník vs. Sokol Hodov | Muži A | 19. kolo | Sobota 2. května 2009 | 16:30 | sezóna 2008/2009 O větrné sobotě se setkali dva soupeři z opačných konců tabulky. Hodov přijel do Březníka bojovat o záchranu ve III. třídě a Březník chtěl přesvědčit své příznivce o své síle po předešlých kolísavých výkonech.
Březník řešil problém s golmanem. Zedníček byl pracovně mimo obec a do branky se tak musel postavit někdo z pole. Los padl na Vérostu, ale ten měl na soupeře platit spíše svou ofenzivní silou. K nevděčné roli se tak statečně přihlásil matador a srdcař – neúnavný jubilant Jirka Křoustek st. alias Kury.
Hned od začátku se ale vše vyvíjelo jinak, než všichni očekávali. Hosté se nezatáhli na svoji polovinu, naopak obětavě napadali rozehrávku soupeře a poctivě běhali. Kombinace jim už ale tak nešla a tak měli první šanci domácí. V 6. minutě přihrál Sochor na velkém vápně Vérostovi, ten si míč nachystal a vypálil šajtlí hezkou ranou k pravé spodní tyčce hostující branky – golman byl ovšem na místě. Hned po dvou minutách měl poměrně dobrou příležitost Petr Flesar, který dostal polovysoký balon na velké vápno a z první těsně minul pravou tyčku. Ve 12. minutě měli příležitost hosté z rohu, ale Křoustek v bráně pohotově likvidoval. V 15. minutě jsme mohli jít do vedení. Kapitán Sochor dostal krásnou přihrávku za obranu a řítil se, naháněn hostujícími hráči, na bránu, ale ve finální fázi si míč moc předkopl a místo střely volil zasekávačku, ze které již nevytěžil nic. Prakticky hned z protiútoku měla šanci ikona hostujícího týmu – maličkatý Franta (z předchozích zápasů znám jako velký bojovník a patriot hodovského fotbalu) – ten po přihrávce do běhu pálil z halfvoleje mimo bránu. Ve 22. minutě se ale už skóre měnilo. Po obrovském závaru se v domácím vápně prosadil hlavou Jiří Dvořák – 0:1.
V 27. minutě poslal krásnou přihrávku z obrany Ptáček na Vérostu na velkém vápně, ten umě a s rozvahou našel úplně volného Sochora na malém vápně, pro kterého nebyl problém skórovat – 1:1. Po tomto gólu přišel fotbalový útlum z obou stran a hrála se nepřesná kopaná na středu pole. Až ve 42. minutě poslal z levé strany centr Sochor do vápna, tam si naběhl stoper M. Flesar, ale jeho hlavička šla nad bránu.

V druhém poločase se hra moc nezměnila. Domácím nešla kombinace a hostující své rezervy v technice kompenzovali enormním nasazením a vůlí. V 54. minutě se Franěk proháčkoval po brankové čáře, nastřelil obránce a odražený míč poslal vysoko nad. Hned v zápětí naskakoval Požár na centrovaný míč, ale bránu netrefil. V 56. minutě se na malé vápno propracoval Křoustek, ale v pádu branku přestřelil. Potom, v 60. minutě, vymyslel Sochor krásnou českou uličku na souseda v útoku Vérosty, ale ten míč nedostihl.
Zdálo se, že situace z předchozích dvou utkání by se mohla opakovat. V 72. minutě totiž hostující faulovali pár metrů za vápnem a k míči se stavěl ostrostřelec Rybníček. Tentokrát zvolil kroucenou přízemní placírku na pravou stranu, ale těsně minul tyč. V 76. minutě byl před hostující brankou obrovský závar. Míč tancoval před brankovou čarou, ale mimo jiné díky dobrým zákrokům hostujícího golmana nikdo z domácích nedokázal dotlačit míč do sítě. V 78. minutě už se skóre zápasu měnilo. Ze standardky poslal Ptáček lehoučký centr do vápna – Vérosta prodlužoval na osamoceného Sochora, který zkušeně lobnul golmana – 2:1. Hned 6 minut poté domácí zvyšovali skóre. Nový muž na hřišti – Pelán – podržel míč a poslal do centru dalšího střídajícího – Malacha – ten svou slabší levou nohou poslal skákavý centr někam na penaltu, kam přisprintoval Franěk a nekompromisně prostřelil domácího golmana – 3:1. V 89. minutě ještě stačil výsledek korigovat hostující záložník, ale nic to nezměnilo na tom, že Březník si udržel těsné vítězství 3:2 nad papírovým outsiderem skupiny.

Fotky a Děkovačka

Hodnocení: 0 (50%)
-+
napsal Grunge
[přečteno 8265x]
Vydáno: Sobota 2. května 2009 19:51:59 Report ze zápasu Sokol Březník vs. Sokol Hodov | Muži A | 19. kolo | Sobota 2. května 2009 | 16:30 | sezóna 2008/2009