423612 přístupů

Rapotice B - Březník 1:1

Zajímavou podívanou mohlo sledovat 50 diváků v neděli odpoledne na rapotickém hřišti u tratě. FC Rapotice B vs. Sokol Březník | Muži A | 18. kolo | Sobota 25. dubna 2009 | 16:00 | sezóna 2008/2009 Hosté nastoupili s vědomím, že musí odčinit domácí prohru s Lipníkem a na půdě Rapotic urvat všechny body. Domácí nastoupili v sestavě tzv. "bez áčkařů“, které čekalo další den derby v sousední Náměšti. Kádr tak z "A" týmu posílil pouze golman Tomáš Laš.
Hosté od prvních minut začali soupeře tlačit a hned ve 4. minutě se opřel do střely Franěk. V 10. minutě ho následoval Křoustek, který hezkou ranou za velkým vápnem přestřelil. Za další minutu přišel centr z pravé strany, na který naskakoval Kratochvíl, ale nedoskočil. Hned v zápětí předvedl průnik Ptáček a hezkou střelou za vápnem opět jen těsně minul. Další minuta – Pokorný dostal balon do středu hřiště – zkusil to z dálky – střela opět mimo. V 15. minutě zahrozili i domácí, kdy to domácí záložník zkoušel podobně jako Pokorný z dálky – střela šla do ochranné sítě. Ve 22. dostal Křoustek nahrávku do běhu, hezky zpracoval míč, ale byl zbourán domácím obráncem "hrudník na hrudník", za což viděl domácí hráč žlutou kartu – přímý kop zahrával Ptáček, chtěl ohrozit bránu, ale přestřelil. Na druhé straně měli domácí obrovskou šanci, kdy míč z pravé strany pomalu proletěl malým vápnem hostí, ale nikdo se k teči nedostal. Míč převzal Flesar Petr a běžel přes celé hřiště k hostující bráně, tam šikovně uvolnil Kratochvíla, kterému scházela přesnost při finální nahrávce. V 31. minutě letěl centr zprava, Kratochvíl se dostal do zakončení hlavou, ale míč šel asi metr vedle Lašovy brány. Kratochvíl byl po rozpačitém začátku velice aktivní a hned v další minutě vyslal krásný dalekonosný projektil ze své levačky, který jen tak olízl břevno – Kráťova tzv. "jedovatá". V 36. minutě Pokorný na polovině domácích vybojoval balon, postrčil Křoustkovi, ten chvíli zpracovával a vyslal pěknou střelu, které bohužel opět chyběla přesnost. Hned v zápětí měl šanci Franěk ale na velkém vápně se ukopl. Rotující míč se však dostal až na malé vápno ke Kratochvílovi, kterému se ale míč svezl po placírce a nešťastně skončil mimo bránu. Kratochvíl měl další šanci bezprostředně potom. Opět na něj šel centr do vápna, ale špatně odhadl dráhu letu a míč podskočil. Z odkopu poté hosté vyvezli míč a z nenápadné akce, kdy míč procestoval až do našeho vápna nikým nehlídaný domácí Otcel překonal Zedníčka – hned po gólu rozhodčí Rygl odpískal konec – nenastavil ani minutu.

Hosté, opaření náhodným gólem za jejich jednoznačné převahy, měli dost sil a odhodlání zápas zvrátit. Na domácí hned po přestávce vlítli podobně jak doma na Lipník a situace se opakovala skoro do nejmenšího detailu. 47. minuta – faul těsně za vápnem – Rybníček přímý kop – přes zeď do brány – 1:1, střela byla na svém konci ještě tečována domácím hráčem. V 50. minutě se kopal roh na straně domácích, centr se povedl, ale Kratochvíl hlavou přestřelil vysoko nad. 51. minuta Kratochvíl zabojoval ve vápně soupeře, ale střílel z velkého úhlu přímo do golmana. Hned v další minutě se Sochor neohroženě řítil do hostující obrany a stříleným obloučkem trefil bohužel jen břevno, od kterého se míč odrazil přímo ke golmanovi. V 55. minutě se Rybníček držel hesla: "když nevíš co s tím, prdni to na bránu" a z 30 metrů přízemní střelou nadělal domácímu brankáři menší starosti. Hned v zápětí měli ojedinělou příležitost domácí, kdy po poměrně rychlé akci pálil z otočky z dálky domácí záložník. Další minuta – a hra naopak na druhé straně – Franěk pálí z velkého vápna jen těsně nad. V 65. minutě – obrovská příležitost hostí. Rybníček umě vybojoval balón ve středovém kruhu a poslal dlouhou přihrávku na nikým nehlídaného Kratochvíla, který krásným centrem jen těsně minul Křoustka a dostal se na velké vápno k úplně volnému Sochorovi, který se 100% šance na odkrytou bránu zalekl a nedal. V 66. minutě chytly Požára křeče do nohou a ze zápasu musel odstoupit – vystřídal ho Malach. V 70. minutě dnes dobře hrající Rybníček vybojoval balon, ale Křoustek opět svou střelu nevměstnal mezi Lašovy tyče. 76. minuta – Rybníček se krásně uvolňuje na velkém vápně a střílí – domácí zachraňuje výborně chytající Laš. Za další 2 minuty měl obrovskou příležitost střídající Malach, když šel sám proti golmanovi, ale chybně volil kličku a Laš mu zkušeně míč ukopl – hned z breaku mohli domácí skórovat, ale jejich hráč nepochopitelně přestřelil. V 82. minutě střílel z chumlu v domácím vápně Sochor opět nad. Hned v zápětí míchal Rybníček u rohového praporku a vymíchal to až na pěknou přihrávku na malé vápno, kde stál Kratochvíl, který stísněn střílel přímo do dobře postaveného brankáře domácích. Hosté ke konci stále tlačili, ale byla to už hodně taková křeč. Stupňovala se nervozita jak na jejich kopačkách, tak i v hlavách. Ta vyvrcholila promarněnou šancí Malacha, který se ocitl v šanci jak přes kopírák s tou první – a taky jako přes kopírák ji špatně vyřešil. Při tomto střetu dostal naloženo domácí golman a musel být poměrně dlouze ošetřován. Ke konci zápasu ještě přišlo pár střel směrem na domácí branku, ale nikdo už s tím nedokázal nic udělat. Rozhodčí nastavil i přes několikerá zdržení jen 2 minuty.

Oba poločasy se hrály pouze na 1 branku. Šancí jsem napočítal neuvěřitelných 28 na straně hostí a 4 na straně domácích. Na hru hostí se dalo dívat – přišly i kvalitní finální přihrávky – dnes ovšem zklamal impotentní útok. Neuvěřitelně spálené šance, nespočet střel mimo bránu a vynikající domácí golman Laš rozhodli o tom, že hosté, ač téměř o třídu lepší, vezou z Rapotic pouze bod.

Hodnocení: 5 (100%) - počet hlasů: 1
-+
napsal Grunge
[přečteno 10733x]
Vydáno: Sobota 25. dubna 2009 19:24:07 Report ze zápasu FC Rapotice B vs. Sokol Březník | Muži A | 18. kolo | Sobota 25. dubna 2009 | 16:00 | sezóna 2008/2009