423619 přístupů

Březník - Lipník 2:5 (0:2)

Nedělní utkání s Lipníkem body nepřineslo. Sokol Březník vs. Sokol Lipník | Muži A | 17. kolo | Neděle 19. dubna 2009 | 16:00 | sezóna 2008/2009 V neděli za pěkného počasí nastoupil březnický tým na lehce proschlý plac Velkého hřiště. Po ztraceném vítězství ve Smrku panovala v týmu bojovná nálada a byla zde cítit chuť po vítězství. Čekal je ovšem velmi nepříjemný soupeř – Lipník. Ten prohrál naposled na podzim v říjnu v Kralicích. Od té doby předvádí stabilní výkony a sbírá vítězství za vítězstvím s úctyhodným skóre 26:2. Gól mu dokázali dát akorát Rouchovany a Rapotice.
Lipník nastoupil patrně v nejsilnější možné sestavě. V březnickém týmu tomu bylo podobně – na poslední chvíli se uzdravili Vérosta s Čumplíkem. Březník doma zatím neporažen na soupeře zpočátku nastoupil a první čtvrt hodiny bylo možno vidět pěknou kombinaci a náznaky šancí. Pak se ale cosi změnilo a začali se k míči více dostávat hosté. Vsadili na breakovou taktiku a po chybách domácích mydlili na svoje rychlé útočníky jeden míč za druhým.
První vyloženou šanci měli tedy hosté. Lipnický kapitán dostal přihrávku na malé vápno a přes kličku obstřeloval golmana, ten ale při zákroku za sebou nechal zkušeně nohy a už téměř překonaný reflexivně balon vykopl.
V 26. minutě, taktéž po ztraceném míči, dostal přihrávku jeden z rychlonohých útočníků a po nedůsledném bránění Požára se řítil z pravé strany na branku. Flesar neměl jinou možnost, než jej křižovat, čehož útočník využil a poslal přesný centr na druhou stranu, kde si naběhl nikým nehlídaný útočník z druhé vlny a pěknou důraznou hlavičkou nedal Zedníčkovi šanci – 0:1.
Po vstřeleném gólu se obraz hry příliš nezměnil. Domácí kazili kombinaci již v zárodku a hosté před koncem poločasu ve 40. minutě z breaku opět udeřili. Přišel centr zprava na penaltu a po prohrané prodloužené hlavičce pohodlně dorážel nepokrytý útočník – 0:2. Poločasový hvizd byl tedy pro domácí vysvobozením. Rozhodčí nastavil pouze 20 sekund.
Domácí tým byl v poločasové přestávce značně nespokojen se svou hrou a jeho hráči se navzájem hecovali na zvrat v utkání. Po přestávce na soupeře doslova vlítli a utkání během 3 minut srovnali. Nejprve se prosadil po pěkné kombinaci Sochor (1:2) a po faulu za velkým vápnem srovnal technickou parádou jemu vlastní Rybníček do pravé šibenice – 2:2.
Náhle bylo zase o co hrát. Bohužel studená sprcha přišla příliš brzo. Vérosta se pro zranění nemohl vrátit do vlastního vápna, kde bohužel chyběl. V 52. minutě totiž hosté kopali roh, na který si naskočil dvoumetrový stoper Lipníka, zboural Kratochvíla a krásnou hlavičkou skóroval – 2:3. Po této akci neudržel nervy na uzdě zbouraný Kratochvíl a vynadal rozhodčímu Svobodovi kvůli neodpískání domnělého faulu. Ten pod tíhou vědomí, že jej sleduje delegát, udělil bez milosti červenou kartu. Tento moment negativně ovlivnil zbytek utkání a domácí už nenašli síly na nějaký zvrat.
Naopak hosté stálé hrozili z protiútoků a v 70. minutě po přihrávce zleva na velké vápno poslal do protějšího rohu branky do sítě počtvrté míč lipnický forvard – 2:4.
Soupeř poté už jen dohrával a hru kouskoval zdržováním a střídáním. Frustrovaní domácí dělali v obranné fázi čím dál více chyb a soupeř neúnavně jezdil a forčekoval. Z toho padla také poslední branka utkání, kdy po nedůsledně odehraném míči postupoval útočník hostí na bránu a byl nedovoleně zastaven. Rozhodčí citlivě ponechal výhodu a pro dobíhajícího hráče nebyl problém popáté překonat Zedníčka – 2:5. Zedníček ještě zachránil jeden gól, kdy zavčas vyběhl a na velkém vápně sebral útočníkovi míč.
V Březníku asi 60 diváků z obou obcí vidělo na III. třídu poměrně kvalitní utkání se spoustou gólů za krásného jarního počasí. Soupeři na čele tabulky, kromě smolné prohry Rouchovan v závěru utkání, nezaváhali a Čechtín se výhrou nad Smrkem posunul v tabulce před naše borce. Myslibořice si udrželi 1. místo doma hladkou výhrou nad Bčkem Rapotic. Věřme v lepší výkon v dalším zápase právě v Rapoticích.
Sportu zdar – a fotbalu zvláště.

Hodnocení: 0 (50%)
-+
napsal Grunge
[přečteno 10633x]
Vydáno: Neděle 19. dubna 2009 20:00:57 Report ze zápasu Sokol Březník vs. Sokol Lipník | Muži A | 17. kolo | Neděle 19. dubna 2009 | 16:00 | sezóna 2008/2009