374978 přístupů

Absence opět rozhodly

Před utkáním přistála na trenérově stole slušná řádka omluvenek a opět se schylovalo k pořádnému průšvihu. Jelo se totiž do posledních Třebenic a vzhledem k situaci šlo také o boj o 6 bodů. Ostatně, stejně jako minulý týden doma se Šebkovicemi, kteréžto snažení slavně nedopadlo. Nakonec funkcionáři sehnali, na tu bídu, ještě slušnou sestavu v čele s J. Fraňkem, který opět v krizi vypomohl. Sokol Třebenice vs. Sokol Březník | Muži A | 8. kolo | Sobota 27. září 2014 | 15:30 | sezóna 2014/2015 Odjela také enkláva z Béčka (např. Mužík, Trojan, Anague, … zaskočit musel také třetí gólman Hájek) a také pár zvědavých fandů, kteří už delší dobu marně vyhlíží nějaké body. Jenže začátek byl vyloženě smolný. Přestože jsme měli jednoznačně víc ze hry a tlačili se dopředu. Udeřilo na druhé straně. Předcházela tomu chybná rozehrávka Pejpka na vlastní polovině a míč se dostal až k rozběhlému Ondráčkovi, který potáhl doleva a vyslal křižnou střelu na zadní tyč. Hájek dobře zareagoval, ale konečky prstů vytlačil míč pouze do tyče, od které míč nemilosrdně putoval za jeho záda – 10. minuta 1:0. Druhý gól byl krásný – ale jak pro koho, že? Kocmánek dostal přesný pas na pravý roh vápna, efektně zpracoval na prsa a vypálil životní střelu, která opět našla správnou stranu tyče a v 16. minutě už to bylo 2:0. (Oba dva tito střelci zařídili výhru i v nedělním utkání třebenického Béčka nad Kralicemi.) Velkou šanci zazdil Jarda Fraňek, když tváří v tvář domácímu gólmanovi s prostřelem neuspěl. U třebenické branky bylo v tu dobu často rušno, ale smolík se nám v těchto týdnech lepí na paty. Namazáno dostal Kury, ale hradbu těl před sebou z vápna nepropálil. Odražený míč se také dostal k M. Flesarovi, ten si ale na p. Václava nevzpomněl a střelu nezaklopil – dva metry nad břevno. Pic, bum, bác – a rázem to bylo 3:0. Do vápna šel zdánlivě pomalý míč, ale obrana si dobře nepřebrala opět Ondráčka, a ten nepokrytý pohodlně hlavou zavěsil, to vše v 31. minutě. Vypadalo, že je po všem. Pak ale přišly chvíle Jardy Fraňka, který během 7 minut snížil na rozdíl jedné branky! Než se pískl poločas, mohli domácí náskok navýšit. Nebezpečný centr odvracel Babčan do tyčky vlastní branky!

Druhý poločas začal hostující honbou na zvrat v utkání. Hodně byl vidět Čumplík, který nejprve poslal nadějný přímý kop pod břevno, kde ale dobře zasáhl domácí gólman Pavlát. V 55. minutě vyslal tak nepovedenou střelu, na kterou nedokázal reagovat vůbec nikdo a míč se pomalu došoural k tyči – vyrovnáno 3:3. Pak však paradoxně hostující tlak opadl a probrali se domácí. Vzpomněli si, jak jim to tam v prvním poločase padalo, a jali se pokračovat. Čumplík byl hned minutu po svém triumfu u domácí vítězné branky, když zahrál složitou malou domů a Hájek pouze vytěsnil na roh, ze kterého se prosadil svým druhým gólem Kocmánek. Takřka z rozehry chyboval v rozehrávce provizorní stoper Mužík a domácí Machátem rozhodli utkání – 5:3. Březník už byl pak dopředu jalový a domácí dál pokračovali v pokusech na bránu, které ve dvou případech skončily gólem. V 67. minutě využili nedůrazu hostujícího brankáře při rohu a Štveráček na brankové čáře důrazně hlavou skóroval – 6:3. Definitivní tečku za utkáním přidala v 73. minutě třebenická hrající legenda Pavel Smilek, který Hájka překonal z velké dálky.

Hostujícím fanouškům, kteří se v průběhu zápasu notně kočkovali s těmi domácími, nezvedla náladu ani svatební hostina, která se v domácím areálu v tu dobu odehrávala. Všichni upínáme zraky na další utkání o 6 bodů, tentokrát doma s Blatnicí. Podzim pomalu končí a my jsme za posledních 6 zápasů nejhorším týmem okresního přeboru.

Hodnocení: 5 (100%) - počet hlasů: 5
-+
napsal Grunge
[přečteno 9648x]
Vydáno: Pondělí 29. září 2014 21:18:41 Report ze zápasu Sokol Třebenice vs. Sokol Březník | Muži A | 8. kolo | Sobota 27. září 2014 | 15:30 | sezóna 2014/2015