374630 přístupů

Gólová přetahovaná v derby s Vícenicemi

A je tu nová sezóna a s ní další příběhy na okresních hřištích. Jeden velký se udál v sobotu na vícenickém pažitu, na nějž spolu s dalšími březnickými hráči vykročil i tamní správce Viťa Franěk. Proč velký? No, padlo hned 12 branek, které si vlastně ani všechny nepamatuju, protože šly tak rychle za sebou a většina z nich byla jak přes kopírák. FC Náměšť - Vícenice B vs. Sokol Březník | Muži A | 1. kolo | Sobota 9. srpna 2014 | 16:30 | sezóna 2014/2015 V derby s Vícenicemi padá tradičně hodně branek. Nejvíc v paměti uvízlo našim fanouškům asi to z června 2013, kdy se po přestřelce 6:5 radovali Víceničtí. My tenkrát dohrávali o 10, když se nechal vyloučit Michal Sobotka za poznámky k rozhodčímu. Letos se taky červenalo a domácí to ve finále stálo body. Ale pojďme popořadě.

Na zápas jsme dojeli trošku se zpožděním a hned jsme zvedali ruce nad hlavu. Vojta Rybníček dostal přesný pas do běhu za obranu a obstřelil brankáře Eliáše, se kterým se pak divoce srazil, a muselo se ošetřovat. Naneštěstí gól neplatil pro milimetrový offside, který odmával pomezní Zima. Naši se přece jen radovali první, a to poměrně brzy. Ve 14. minutě vybojoval míč Křoustek, vyslal Vítě Fraňka do pravého rohu, ten si ještě přiblížil branku a načechral přesný oblouček přes brankáře na zadní tyč, kde čekal na trkanec nepokrytý V. Rybníček a snadno skóroval – 0:1. Diskutabilní situace se odehrála hned po rozehře na druhé straně. V. Franěk bránil rozběhlého záložníka a v souboji dostal ránu loktem do hlavy. Skácel se v bolestech k zemi. Domácí v duchu "fair play" akci hezky dohráli a volný míč napálil do brány Z. Sobotka. Kupodivu všech rozhodčí Macek předpažil k půlce a i přes dost vyhrocené protesty Březnických branku uznal – 15. minuta 1:1. Domácí se brzy dostali do vedení. Elitní útočník a posila z Ačka Kučera prošel pravou stranou obrany a blízko brány z boku obstřelil M. Fraňka – 22. minuta 2:1. Zle, nedobře mohlo být po dalším úniku zprava, když jeden z domácích našel obloučkem číhajícího hráče na zadní tyči, před nímž zela odkrytá branka. Hlavou míč trknul dobře k tyči, ale Franěk předvedl takřka zázračný zákrok a míč vyrazil až k vápnu, tam čekal další borec na dorážku. Asi to byl Zdenek Sobotka, a ten se ze střední vzdálenosti nemýlí, Franěk se ale stačil vymrštit zpět na nohy a s velkým úsilím vytáhl jeho bombu nad břevno. Uff! Březník se ale dál tlačil dopředu a viděli jsme poměrně kvalitní útočný fotbal na obou stranách.

Ještě do poločasu se hostům povedl obrat ve skóre. Za vápnem napravo přebral míč J. Musil, zvaný Kouba, přesprintoval obránce a poslal procítěnou, ale dostatečně razantní přihrávku, možná do mírného offsidu, nabíhajícímu V. Rybníčkovi, a ten s doklepem do brány nezaváhal – 34. minuta 2:2. Poločasový výsledek upravil vypomáhající matador L. Rybníček, když ve 40. minutě technickou ranou (mírně tečovanou) potřetí překonal Eliáše v domácí bráně – 2:3.

Na začátku druhého poločasu se odehrál onen zlomový moment celého střetnutí. Domácí na začátku poločasu vrhli všechny síly do obratu zápasu a stalo se, že dnes velmi namotivovaný Křoustek (v posledním vzájemném zápase se příliš brzy nešťastně zranil) dostal možnost samostatného úniku na domácí bránu. Dobře odhadl situaci a vyběhnutému brankáři píchl pod tělem míč. Prudkému střetu už se ale nevyhnul, a jelikož míč skončil mimo bránu, zajistil domácím dvojitý trest v podobě učebnicové červené karty pro brankáře a navíc také pokutového kopu. Oba aktéři náraz dlouho rozdýchávali. Do branky se postavil stoper Boža Nekuda a proti L. Rybníčkovi si z hecu věřil. Libor mu ale moc šancí nedal a umístěnou střelou k levé tyči poslal hosty do dvoubrankového vedení – 49. minuta 2:4. Když v 56. minutě proměnil samostatný únik V. Rybníček, zdálo se být vymalováno – 2:5. Jenže hned z rozehry se zdravě naštval Kučera a opět prošel z pravé strany až na hranici vápna, kde vracel na penaltu Kopuletému do druhé vlny. Tomu střela sice nevyšla podle představ, jenže Franěk v bráně podklouzl a míč se došoural k pravé tyčce – sníženo 3:5. To opět trošku zvedlo domácí. Neměli ale dost sil, aby v 10 stačili na obětavě hrající hosty. Vlastně z toho byly už jen branky v domácí síti. J. Křoustek v zásobárně sil vyškrabal impuls pro doběhnutí zdánlivě ztraceného balónu, který se pomalu šoural na odkop. Míč s rozmyslem vrátil na velké vápno, kde si křičel o přihrávku nabíhající trávníkový specialista V. Franěk. Konstrukci této branky zná líp, jak svoje futra doma a střídající hráč-brankář neměl proti jeho umístěné bombě z první pražádnou šanci – 79. minuta 3:6. Následně v rychlém sledu připravil dnes nejlepší hráč na trávníku Křoustek 2 šance pro V. Rybníčka, který postupně vstřelil svůj 4. a 5. gól – 3:8. Tečku za gólovými hody přidal symbolicky donedávna náš hráč – T. Franěk, který dostal hodně prostoru na levém rohu vápna a umístěnou křížnou střelou trefil nevykrytý dolní pravý růžek svého jmenovce v hostující bráně – 87. minuta 4:8.

Dobrý zápas odehrály také dvě nové tváře v našem Ačku – Mohelňák Martin Foretník a vysloužilý dorostenec Jakub Dvořáček. Výborně zachytal Martin Franěk, když zastoupil toho času zraněného V. Zedníčka.

Příští týden se potkáme na prvním domácím zápase proti Lipníku, který sezónu nezačal dobře a inkasoval ve své premiéře v přeboru doma 6-tku od Nových Syrovic.

Hodnocení: 5 (100%) - počet hlasů: 7
-+
napsal Grunge
[přečteno 10571x]
Vydáno: Pondělí 11. srpna 2014 22:47:01 Report ze zápasu FC Náměšť - Vícenice B vs. Sokol Březník | Muži A | 1. kolo | Sobota 9. srpna 2014 | 16:30 | sezóna 2014/2015