604050 přístupů

Články

Fraňci zajistili všechny body

Los sedmnáctého kola nejvyšší fotbalové soutěže Třebíčska určil domácímu Březníku za soupeře fotbalisty FK Rudíkov-Trnava. Sokol Březník vs. FK Rudíkov | Muži A | 17. kolo | Neděle 13. dubna 2014 | 15:30 | sezóna 2013/2014 Samotnému fotbalovému utkání předcházel za slunečného nedělního odpoledne slavnostní výkop, kterého se při příležitosti svého významného životního jubilea, s bravurou sobě vlastní, úspěšně zhostil náš dlouholetý obránce fotbalové pokladničky, hospodář Sokola a starosta obce v jedné osobě - Laďa Malach. Laďovi ještě jednou děkujeme za vše, co pro březnický fotbal dělá a přejeme mu především dlouhá léta pevného zdraví v kruhu nejen té fotbalové rodiny a současně přejeme výhradně kladnou bilanci na všech účtech jejichž je zodpovědným správcem...

Vlastík Zedníček jistě promine mírně povolené švy na svém parádním gólmanském dresu, ale s jiným číslem než 1 jsme zkrátka nemohli Ladě na plac vypustit - však on jistě na nějakou vhodnou formu kompenzace přijde ;-)

Ale zpět k fotbalu, Rudíkov nepatří právě k našim oblíbeným soupeřům, ale od sezóny 2011/12 se mnohé změnilo - tehdy nám totiž Áčko hostí, čerstvě sestoupivší z 1. B třídy, nasázelo v součtu dvou utkání rovných deset branek - venku 0:5 a doma 2:5. V uplynulém ročníku už byla bilance vyrovnaná - venku 2:4 a doma 4:1 a ve čtvrtém kole současného ročníku, 31.8.2013, jsme výsledkem 4:1 dokonce vyloupili, pro nás do té doby téměř nedobytnou, fotbalovou tvrz pod rudíkovským hřbitovem.

Krátký pohled do nedávné historie vzájemných utkání dával tušit divácky atraktivní zápas se spoustou branek. Bohužel to tak úplně nedopadlo.

Domácí se po úspěšném vstupu do jarní části soutěže usadili v klidném středu tabulky a nemuseli se tak nikam bezhlavě hnát a spíše čekali, s čím přijde soupeř. Rudíkov zatím na jaře získal jediný bodík a jeho hra tomu také odpovídala. Po úvodní čtvrthodince, kdy byli aktivnější domácí, převzali sice hosté iniciativu a měli mírnou optickou převahu ve středu pole, ale sami si téměř nic kloudného nevypracovali. Do náznaku šancí kolem šestnáctky se hosté dostávali pohříchu spíše po špatné rozehrávce domácích než vlastním přičiněním, avšak žádný brejk nedokázali dotáhnout k nebezpečnému zakončení. Buď zbrkle a nepřesně stříleli z poměrně velké dálky nebo se utápěli v kličkách či špatných přihrávkách, co prošlo, to obrana domácích ve spolupráci s Martinem Fraňkem v bráně spolehlivě uhasila.

Ani domácí však směrem dopředu mnoho nevymysleli, přesných míčů od záložníků na útočníky bylo poskrovnu, o nějaké finálce do šance ani nemluvě, a tak si Jarda Franěk chodil pro míče dost hluboko do středu pole, Vojta Rybníček měl dnes neobvykle mnoho defenzivních úkolů na kraji zálohy a v útoku byl tedy Jirka Křoustek často osamocen proti přesile obránců. Výsledkem byl poměrně nezajímavý a vlažný fotbal, který se většinou odehrával mezi šestnáctkami a diváky svojí atraktivitou jistě lákal méně než hambáče vonící z grilu Petra Klímy...

Když už se zdálo, že se poločas dohraje bez branek, uhodilo. Po běžném faulu hostí na polovině hřiště se opět ukázala fotbalová chytrost a zkušenost Tomáše Fraňka. Než se hosté vzpamatovali, tak Tornádo bleskově rozehrál dlouhý pas od střídaček křížem na hranici šestnáctky hostí přesně na Vojtu Rybníčka, ten míč přistrčil ještě lépe postavenému Jardovi Fraňkovi, který nedal v jasné pozici Trnkovi v brance hostí nejmenší šanci - 1:0.

Druhý poločas už byl trošku o něčem jiném, branka do šatny fotbalu prospěla. Hosté otevřeli hru a ve větším počtu hráčů se tlačili do útoku. Výsledkem bylo více závarů v pokutovém území domácích i větší počet standardních situací zahrávaných hosty. Ošemetné byly především rohové kopy, po kterých se hosté dostali do dvou, možná tří šancí, které se daly označit za vyložené. Jednou Martinovi pomohla dobře postavená tyč, další dvě tutovky však hosté trestuhodně zahodili a jejich žalostné zakončení se do vymezeného prostoru „zařízení“ vůbec nevešlo. Se zbytkem ataků si už naše obrana víceméně bez větších problémů dokázala poradit.

Tento obraz hry však na druhé straně umožňoval domácím chodit v hojném počtu do otevřené obrany hostí a bylo jen otázkou času, kdy tam něco spadne. Po několika slibných šancích k tomu došlo až v 57. minutě, kdy si Jirka Křoustek, při jednom ze svých průniků šestnáctkou soupeře, dobře tělem pokryl míč, obránce se neudržel a do Kuryho zbytečně z boku zajel - míč netrefil, Kuryho však jo = jasná pentle. A Tom Fraňkuj se z tohoto místa obvykle nemýlí - 2:0.

To už byli hosté pod těžkou dekou. Ne, že by se nesnažili s výsledkem něco udělat, ale bylo to jako přes kopírák - jalový tlak do naší zformované obrany, ztráta míče a brejk domácích do přečíslení. Klidně jsme za poločas mohli nasázet dalších pět branek, ale to by se musela trefit brána nebo si v ložence přihrát a dávat to do prázdné. Možností bylo dost, hlavně Jarda s Kurym by mohli dlouze vyprávět.

Z mančaftu soupeře bych, v této fázi zápasu, vyzdvihl alespoň kapitána Lukáše Nožičku, který jediný soustavně proháněl naši obranu a byl schopný s míčem něco vymyslet, buď přihrávku nebo individuálně projít přes obránce. Neměl však mezi spoluhráči nikoho, kdo by se mu fotbalovým výkonem přiblížil, a tak to měla dobře hrající obrana domácích o něco snazší.

Do hry se postupně dostali i tři naši náhradníci a konec utkání jsme si už s přehledem pohlídali. Škoda jen, že se ještě nějaká naše šance neujala, výsledek se mohl více přiblížit zmiňovaným historickým statistikám.

Příští sobotu nás čeká ve Vícenicích tradiční derby s rezervou Náměště. Oba týmy od sebe v tabulce na pátém a šestém místě dělí jediný bodík, a tak nás přijďte v hojném počtu povzbudit, ať to má tu správnou fotbalovou atmosféru…

Hodnocení článku

Hodnocení: 5 (100%) - počet hlasů: 5
-+
napsal Vlado
[přečteno 18598x]
Vydáno: Úterý 15. dubna 2014 8:34:42 Report ze zápasu Sokol Březník vs. FK Rudíkov | Muži A | 17. kolo | Neděle 13. dubna 2014 | 15:30 | sezóna 2013/2014

Diskuze k zápasu

Přidat příspěvek »
 
 
 
smile laugh laugh_wink laughing_weak lol disgusted cry kiss evil finger innocent ass ninja sleep surprised beer
CAPTCHA Image
 
Pátek 18. dubna 2014 12:28:01
 

.: Grunge :.

Jaká šťastná výhra??? Kdo to psal? A Rudíkov měl víc šancí?
Čtvrtek 17. dubna 2014 20:40:29
 

.: Report z OFS :.

Březník v zápase s celkem Rudíkov-Trnava skóroval jedenkrát v každém z poločasů, a přestože si oproti svému soupeři vytvořil v prvních šedesáti minutách daleko méně brankových příležitostí, stačily mu góly bratří Fraňků ke šťastné výhře.

http://www.ofs-trebic.cz/clanek/419/dalsi-kolaps-novych-syrovic/
Úterý 15. dubna 2014 11:06:20
 

.: pro Obisa :.

Přijď jednou něco vyfotit a nebudeš muset pořád lovit v archívu *ninja*
Úterý 15. dubna 2014 10:58:08
 

.: Deník.CZ :.

Strana 1 z 1 (příspěvků celkem: 4)
 

Zpět na Články