376972 přístupů

Tornádo rozhodl v poslední minutě

Krásné slunečné počasí vyhnalo asi 80tku diváků na otevírací zápas jarní části letošní sezóny. Ačko ke konci podzimu potěšilo zainteresovaného fanouška srdnatými výkony na hřištích největších aspirantů na sestup a dovezlo 6 bodů z venkovních hřišť. Vylepšilo si tak statistiku pravdy, kde se ale stále pohybuje v záporných číslech. Sokol Březník vs. TJ Destrukce Jaroměřice B | Muži A | 15. kolo | Neděle 30. března 2014 | 15:00 | sezóna 2013/2014 Trávník se, i díky nové automatické závlaze, pomalu vzpamatovává a snad už brzy bude patrné zlepšení jeho kvality. Tradičně úzký kádr našeho prvního mužstva byl překvapivě téměř kompletní. Do hry nemohli zasáhnout jen dlouhodobě zranění Musil s D. Břouškem a vykartovaný Babčan. Na trávník tak vyběhla na naše poměry kvalitní jedenáctka, zahrnující všechny Fraňky, Flesary, apod., společně s hráči dnešního soupeře – rezervou Destrukce z Jaroměřic. Kdo viděl její soupisku, většinou se škrábal na hlavě. Kádr totiž, až na pár výjimek, tvořili hráči v podstatě dorosteneckého věku. V kontrastu s naší (někteří prominou) "stařešinou" to opravdu vypadalo jako zápas tatínků proti synům – ovšem jen papírově. Na hřišti se věkový rozdíl opticky smazal. Ne, že by "mladí" hráli jako ponocní, spíš naši se jim v rychlosti snažili sekundovat a řekl bych, že poměrně úspěšně.

Zezačátku tempo hry odpovídalo přídělu vstřelených gólů. Hlavně první dvacetiminutovka byla klasickou přestřelkou – padlo hned 5 branek. Po počátečním oťukávání získali domácí standardku na hranici vápna. K té se postavil T. Franěk a měl dnes velmi přesně seřízená mířidla. Golman Chocholouš se jen nehybně díval, jak míč letí k jeho pravé tyčce – 10. minuta 1:0 (na fotce). Hosté dnes dávali spíše kuriózní góly. V 17. minutě se uvolnil za vápnem Lojka a možná chtěně či ne, ale trefil míč šajtlí tak vtipně, že se snesl ze svíčky notně falšovaný přímo pod břevno bezmocného Zedníčka – 1:1. Fotbalovou chytrost předvedl T. Franěk hned v zápětí, když po soupeřově ztrátě míče, na dálku vyslal do zteče Křoustka, který předvedl svůj typický přímočarý průnik, využil špatného vyběhnutí brankáře, kterého obehrál a z levé strany, skoro až z nemožného úhlu, dostal míč do brány. Po zápase ještě sportovně přiznal teč zasahujícího obránce. Asi mu nebylo příjemné plácání po ramenou. Zní to až neuvěřitelně, ale byl to Jirkův první gól v sezóně. 20. minuta – 2:1.

Jaroměřičtí ale přispěchali opět s rychlou odpovědí. Svou roli tentokrát sehrálo sluníčko a nemálo k tomu přispěl špatný odhad gólmana Zedníčka. Hosté zahrávali nenápadnou standardku téměř na půlicí čáře. Jan Frühauf to takzvaně zkusil přímo na bránu. Nakopl to tak dokonale, že překvapil, mimo Zedníčka v bráně a všechny zúčastněné, asi taky sám sebe, když viděl, jak oblouk z jeho kopačky zapadá za záda nešťastného brankáře domácích – 22. minuta srovnáno 2:2. Divokou přestřelku zakončil důraznou hlavičkou J. Franěk, jehož nedůsledně bránil jeden z obránců, který se ještě při zákroku nešťastně srazil se svým gólmanem. Oba z toho vyvázli naštěstí bez zranění. To se bohužel nedá říct o J. Křoustkovi, který svůj výborný poločas zakončil smolným zraněním, když si v souboji na zemi zvrtl kotník a zápas nedohrál. Těsně před tímto incidentem měl ještě jednu velmi dobrou šanci, ale tentokrát se proti němu vyznamenal brankář Chocholouš, který byl rychle venku z brány a střelu zneškodnil. Poločas gólový účet se tedy zastavil už ve 24. minutě na poměru 3:2.

Druhý poločas už tak zajímavý nebyl. Tempo z obou stran trošku opadlo a vynucené střídání Křoustka zapříčinilo transformaci do defenzivnějšího rozestavení domácích. V obranných řadách se muselo šáhnout do železné zálohy a letošní premiéru v Ačku si odbyl legendární útočník a zasloužilý otec, Ladič "Kobra" Sochor, čímž mu předem děkuji za štamprličku. Mírně navrch měli domácí, soudě z počtu vypracovaných šancí. Tu z největších měl na hlavě J. Franěk, ale trefil jen připraveného hostujícího gólmana. Ten pak ještě vytasil parádní robinsonádu, když pohotově likvidoval volej V. Fraňka u levé tyče. Pojistku se však přidat nepodařilo.

Obranná linie, dirigovaná bezchybným P. Sobotkou, držela tříbodovou naději až do 78. minuty. To nestačil V. Franěk odebrat míč, ani jinak zastavit, šikovného pravého záložníka, který se prokličkoval až do vápna a dobře vystřelil. Zedníček si připsal pohotový zákrok, ale na ráznou dorážku Karáska, který nabíhal do vápna z druhé vlny, už nestačil – naposled srovnáno 3:3. Vidina 3 bodů se rozplynula v mlze.

Sympatické bylo, že to naši nevzdali a mírný tlak si v samém závěru vytvořili. Jarda Franěk umě držel balón na hranici vápna, což nevydržel jaroměřický střelec první branky Lojka a Jardovo počínání rázně uťal tmavě žlutým zákrokem, přičemž málem uťal i Jardovy špejle pod koleny. Domácím příznivcům svitla naděje. Těsně před koncem řádné hrací doby si totiž míč stavěl k zahrání opět černokněžník T. Franěk. Gólman možná i tušil, kam to pude, ale k jeho smůle to bylo tak dobře trefené, že do svého levého růžku branky zkrátka nedosáhl – 90. minuta vítězný gól na 4:3.

Těžko rozhodovat, zda bylo vítězství zasloužené, či ne. Nicméně šťastnější domácí tímto výsledkem svého soupeře o 2 body v tabulce předskočili a konečně se tak vyhoupli do její lepší poloviny. V sobotu nás, přátelé, čeká derby v sousedních Rapoticích. Věřím, že vyjde počasí a řada z vás si tam najde cestu a přijede podpořit náš tým.

Hodnocení: 5 (100%) - počet hlasů: 8
-+
napsal Grunge
[přečteno 8634x]
Vydáno: Pondělí 31. března 2014 22:33:13 Report ze zápasu Sokol Březník vs. TJ Destrukce Jaroměřice B | Muži A | 15. kolo | Neděle 30. března 2014 | 15:00 | sezóna 2013/2014