516117 přístupů

Důležitá výhra z Mohelna

V sobotu po obědě jsme zajížděli k derby do Mohelna, které stejně jako my, potřebovalo bodovat. Všichni si jistě pamatovali ostudný debakl z minulé sezony, ale nemysleli jsme na to a snažili se hrát jako by se nic nedělo a hlavně jsme chtěli a kvůli našim fanouškům už museli vyhrát. TJ Mohelno vs. Sokol Březník | Muži A | 13. kolo | Sobota 2. listopadu 2013 | 13:30 | sezóna 2013/2014 K utkání jsme nastoupili v silné sestavě, kdy už s námi zase hrál kury, který minulé kolo seděl kvůli trestu za 2 žluté. Začátek utkání byl velmi vyrovnaný, sice hosté z Březníka si vytvořili několik slibných příležitostí ke vstřelení gólu, ale k radosti hostujících fanoušků to nevedlo. Zkrátka jsme byli vepředu bezzubí. Domácí hrozili spíše z dálky povedenými střelami, které buď končili na brankové konstrukci, nebo je likvidoval gólman Zedníček. Při jednom protiútoku domácích, odkopl Křoustek čistě míč domácímu hráči, nicméně rozhodčí tento zákrok posoudil jako nedovolený, a tak Mohelno mělo docela slibnou šanci, ale z přímého kopu trefili jen břevno. V prvním poločase se hrál fotbal „nahoru-dolů“ ale žádný gól to nepřineslo.

Do druhé půle jsme nastoupili beze změny v sestavě s tím, že když ten gól nedáme tak alespoň nedostaneme. Celý druhý poločas jsme hráli aktivněji než domácí, bylo vidět, že pomalu jim docházejí síly. Ale díky našemu neproměňování gólových šancí, se stále drželi ve hře a hrozili jen z občasných protiútoků, což se naší obraně povedlo bez nějakých větších problémů uhlídat. Když už se schylovalo ke konci utkání, tak jsme si vytvořili tlak a domácí jen odkopávali míče co nejdál od své branky. Už to vypadalo, že se gólu nedočkáme a odvezeme si pouze bod, ale dvě minuty před koncem si Jarda Franěk naskočil na centrovaný míč, a úplně sám a nehlídán, trefuje hlavou pravý roh domácí brány. Teď už jsme se jen snažili udržet výsledek a nehnali se dopředu, když z ničeho nic byl nevybíravým způsobem faulován náš středopolař T. Franěk a kupodivu všem přítomným na hřišti i v hledišti rozhodčí pískl faul proti naší bráně, a dal tak domácím poslední slibnou šanci jak skórovat. Naštěstí z toho nebylo žádné velké ohrožení naší brány, a tak jsme si mohli připsat důležité vítězství a 3 body do tabulky Okresního přeboru.

Po tomto utkání jsme byli na 9. příčce, to nám ale dlouho nevydrželo, protože hráči Rudíkova porazili rapotickou rezervu a vyhoupli se před nás, takže nám patří stále 10. místo v tabulce. Musím touto cestou poděkovat všem našim fanouškům, kteří nás přijeli podpořit a bylo jich opravdu hodně a určitě i díky nim jsme vyhráli. Příští týden zajíždíme do Šebkovic, kde budeme předehrávat první jarní kolo a doufejme, že nějakej ten bodík zase přivezeme.

Hodnocení: 4 (90%) - počet hlasů: 10
-+
napsal Babič
[přečteno 15314x]
Vydáno: Neděle 3. listopadu 2013 17:29:43 Report ze zápasu TJ Mohelno vs. Sokol Březník | Muži A | 13. kolo | Sobota 2. listopadu 2013 | 13:30 | sezóna 2013/2014