400946 přístupů

Marná snaha o obrat v domácím utkání

Los 10. kola si pro náš tým přichystal souboj s ofenzivními běhavými Třebelovicemi. Čekal se útočný pohledný fotbal na obou stranách. Tak slavné to ale nebylo. Navíc se zrodila další domácí prohra Březníka. Sokol Březník vs. TJ Třebelovice | Muži A | 10. kolo | Neděle 13. října 2013 | 15:00 | sezóna 2013/2014 Zápasy s Třebelovicemi probíhají vždy stejně. Jejich počáteční ofenzivní nápor odneseme vždycky hned několika brankami pod tlakem, a pak s tím horko těžko něco děláme. Zářivým příkladem může být náš první vzájemný zápas před dvěma lety, kdy jsme se potkali oba jako nováčci okresního přeboru na našem hřišti a o půlce už jsme prohrávali o tři branky. Po urputné snaze a především nádherné brance T. Fraňka asi ze 40 metrů v závěru jsme tenkrát zápas alespoň zremizovali. Na loňské podzimní bombardování na jejich hřišti radši ani nevzpomínat. Tam to bylo po poločase už 4:0 a zralé na ručník.

Dnes to hned od prvních minut vypadalo hodně podobně. Hosté nás přehrávali rychlostně i kombinačně a počáteční velký tlak jsme přežili jen s velikým štěstím. Zásahy přišly až z náporu č. 2, který proběhl okolo 20. minuty. Hostující exekutor využil špatně postavené zdi a z přímého kopu za vápnem ji obstřelil zprava. Zedníčka zachránila zvonící tyč, k jeho smůle si však míč vybral přesně kopačku dorážejícího Jurky, a ten neměl problém – 19. minuta 0:1. Navíc se hostům podařilo přilepit ještě jednu branku hned vzápětí. Střelu Michala po rohu sice někdo z domácích z brány vykopl, podle signalizujícího Coufala na lajně však až za brankovou čarou – 22. minuta 0:2. Následovalo další domácí odolávání tlaku Třebelovic, když svoje předešlá zaváhání vynahrazoval Zedníček nebojácnými skoky pod nohy zakončujících hostů. Domácí kombinace byla rychle atakována, a tak březničtí povětšinou volili nákopy do útoku. Občas se domácí dostali do slibné šance. Například hlavička V. Rybníčka po rohu míjela břevno jen o pár decimetrů. Po průniku J. Fraňka Vojta spálil příležitost, když vyprášil Nesibovy doposud zaprášené rukavice. Dostal ještě šanci při samostatném úniku, ale po obejití brankáře si netroufl z úhlu zakončit, načež byl pokryt vracejícím se obráncem. Jinak to, jak je zvykem, lítalo kolem brány, jak kolem magnetického pole. První poločas mohl klidně skončit 5:5, i přes zjevnou fotbalovou převahu hostů.

Druhá půle však v tomto směru znamenala obrat. Zápas velmi připomínal předešlé domácí utkání s Dukovany. Výsledkový obrat se ale nekonal. Březník vystřídal gólmany, a do branky se tak letos podruhé dostal nadějný Martin Franěk. Kupodivu však moc práce neměl. Třebelovice fyzicky poněkud odpadly a po inkasovaném gólu se jaly bránit tříbodový výsledek. Gól domácích tedy přece jen přišel. Vše na sebe vzal dnes velmi aktivní všudybyl T. Franěk, zatáhl míč za vápnem doprava, zmátl všechny obránce vč. gólmana a vyslal přízemní šouračku do protipohybu všech. Střela postrádala jakoukoliv razanci, zato byla milimetrově přesná a míč doskotačil přesně k levé tyči, kde situaci ještě doběhl jistit Rybníček – 58. minuta 1:2 (na fotce). Moře času na obrat. Ale následoval jen typický střelecký zmar posledních utkání. Všichni se chytali za hlavu, když J. Franěk ve velké šanci nedokázal procpat míč přes vyběhnutého brankáře a po odraženém míči jeho střelu do prázdné blokoval klouzající stoper. Byl to slušný tlak, který však nebyl gólově vyjádřen. Nerad to zmiňuji, ale hlavní sudí nás také moc nenechal hrát a podílel se na vzrůstající nervozitě domácích. Třebelovice mezitím spálily slibný brejk, kdy se hnali čtyři na dva naše obránce, vše ale zkazila nepřesnost příhry. Když už naši vše podřídili snaze o vyrovnání, přišel další brejk a pojišťovací gól střídajícího Kruly, který v samostatném nájezdu trošku šťastně prostřelil Fraňka. Ale takový je fotbal, kde štěstí často dělá body. 86. minuta 1:3.

Nedá se nic dělat, hosté si především za první poločas výhru zasloužili. My se musíme soustředit na příští těžké a důležité utkání v Třebenicích, odkud je nutné dovézt body!

Hodnocení: 4 (93.75%) - počet hlasů: 16
-+
napsal Grunge
[přečteno 12143x]
Vydáno: Pondělí 14. října 2013 19:57:55 Report ze zápasu Sokol Březník vs. TJ Třebelovice | Muži A | 10. kolo | Neděle 13. října 2013 | 15:00 | sezóna 2013/2014