419461 přístupů

Derby s nulou

No, tak tohle se nepovedlo. Už potřetí v řadě vycházíme z derby s Náměšťskou rezervou naprázdno. Potřetí v řadě je to o gól. Tento zápas byl chudý na góly, ne však na šance. Především tedy ty hostující. Sokol Březník vs. FC Náměšť - Vícenice B | Muži A | 5. kolo | Sobota 7. září 2013 | 16:00 | sezóna 2013/2014 (Ne)výhoda těchto zápasů, nazývaných příznačně \"derby\", je ta, že se hráči většinou velmi dobře znají. Mladá generace se dobře zná hlavně z nočních akcí na Náměšťsku, ta starší zase spíše ze sportovního prostředí. Víme, jak hrajou bratři Sobotkové, víme, že kluci Musilovi jsou neudržitelní, víme, že když přijede hrát Kučera, vždycky to vzadu smrdí. Naopak Víceňáci zase znají dobře kluky Fraňkovy (v podstatě 2 z nich bydlí právě ve Vickách a Víťa dokonce dnešnímu soupeři spravuje trávník). Tom Franěk je zase švagrem Boži Nekudy a našla by se ještě řada dalších spojení, které toto derby dlouhá léta provází. Víceňáci znají hru kluků z Náměště (Jirky Křoustka a Páje Ptáčka) a také už poznali, že V. Rybníček je pekelně rychlý. Všechny tyto poznatky dnes promítla obě mužstva do své taktiky. Opravdovou specialitou těchto vzájemných zápasů je bezesporu Tom Franěk, který střídavě hrává za obě mužstva a než se stihl dnes přepnout, málem založil brejk hostů, když jednomu z nich přihrával do nohy (snad nechtěně :) ), jak byl zvyklý.

Březník neměl důvod si nevěřit po velmi dobrém vstupu do letošní sezóny a naposled hladké výhře v Rudíkově z minulého týdne. Do zápasu vstoupil poměrně dobře a přišly i první náznaky šancí. Vzadu se hrálo kvalitně, až do prvního rohu hostů. Tam bohužel zaspali hráči při hlídání velkého vápna, kde číhal bombarďák Zdenál Sobotka a poměrně šťastně dostal tři pokusy skórovat. Nikým neatakován vyslal posledním pokusem tvrdou ránu, kterou propálil hradbu těl před sebou. Zedníček měl málo šancí s tím něco dělat – 15. minuta 0:1. Patent na kvalitní dalekonosné střely drží tradičně T. Franěk. V 28. minutě se nějakých 35 metrů od brány klasicky napřáhl a neuvěřitelná roura, byla-li by nafilmována, by aspirovala na sobotního \"Borce na konec\". Navíc si to stočila do šibenice a Pokorný v hostující bráně neměl nárok – srovnáno 1:1. Bohužel, velmi brzy po srovnání přišel nešťastný obranný zákrok jinak dobře hrajícího předstopera Křoustka, když přistrčil špičkou kopačky míč přímo na nohu vícenickému M. Sobotkovi, ten se podíval, a další výstavní střelou k tyči opět nenechal ani nejmenší šanci Zedníčkovi zasáhnout – 38. minuta 1:2. Srovnat mohl v úniku po pravé straně Vitek Franěk, ale na malém vápně volil místo střely se zavřenýma očima pouze nepovedenou přihrávku do chumlu pod sebe.

Druhý poločas už byl ze strany domácích slabý. Hosté hráli odzadu zodpovědně a vepředu hledali buď rychlíka Musila nebo krajsko-přeborového Kučeru, který přišel podpořit náměšťskou ofenzivu do druhého poločasu. Vzadu si moc problémy nedělali a mlátili to co nejdál od své brány. Při bránění se nebáli sáhnout do kastlíku tvrdších zákroků, které většinou odnášeli kluci Fraňkovi a Vojta Rybníček. Výsledkem tohoto řádění bylo rozhodčím Voborným, který spolu se svými asistenty Příkazským a Kudlíkem řídil zápas poměrně s přehledem, rozdáno pět žlutých karet a jedna červená pro Vrbu, který během 9 minut viděl 2x žlutý karton za nevybíravé zákroky. Březník ale zbytečně kazil ve středu pole. Kam se poděla lehkost kombinace z předchozích zápasů? S přibývajícím časem přišla už ta klasická nervozita na kopačky, kazily se jednoduché přihrávky a dopředu to bylo takové bezzubé. Snad jen 2 šance z druhé půlky stojí za zmínku. První, když míč tancoval po brankové čáře a Rybníček s Křoustkem neměli štěstí míč dotlačit do brány, a pak až ta úplně poslední těsně před závěrečným hvizdem, kdy ze standardky poslal míč do ohně T. Franěk, J. Franěk však napálil jen dobře stojícího obránce a dorážka V. Fraňka se nevešla mezi tyče.

Naši tedy dopadli stejně jak včera výběr M. Bílka v Praze, tedy jako sedláci u Chlumce. Po skončení zápasu ale všudypřítomně panovala přátelská atmosféra a 120 přihlížejících diváků jen pomalu opouštělo prosluněný areál Velkého hřiště.

Zítra může Březníku spravit reputaci B-tým, který zajíždí na větrnou hůrku do Třebenic změřit síly tamní rezervou. Ačko se bude v týdnu připavovat na těžký zápas v Okříškách.

Hodnocení: 5 (100%) - počet hlasů: 9
-+
napsal Grunge
[přečteno 13605x]
Vydáno: Sobota 7. září 2013 21:37:49 Report ze zápasu Sokol Březník vs. FC Náměšť - Vícenice B | Muži A | 5. kolo | Sobota 7. září 2013 | 16:00 | sezóna 2013/2014