419459 přístupů

Po několika letech dobyta rudíkovská tvrz

Už ani nepamatuji, kdy to naposled bylo, že si Bosna odvezla z Rudíkova 3 body. Snad ještě za éry Mareše, Chytky, Krčmy a spol. Po předchozích utkáních, kdy jsme předvedli dobré výkony, jsme jeli do Rudíkova s cílem bodovat, a prolomit tak dlouhou sérii. FK Rudíkov vs. Sokol Březník | Muži A | 4. kolo | Sobota 31. srpna 2013 | 16:00 | sezóna 2013/2014 Do zápasu nastoupila vítězná sestava s dvěma změnami. Pejpka zastoupil na stoperské pozici Křoustek a do brány se letos poprvé postavil M. Franěk. Od úvodu se hrálo vyrovnané utkání, kdy se bojovalo především o střed hrací plochy. Náznaky šancí přicházely zhruba po 20ti minutách. Do té doby domácí zahrávali několik rohových kopů, avšak všechny jsme pozorně ubránili. Udeřit ale mohlo z toho posledního, kdy hlavička domácího hráče z malého vápna naštěstí bránu minula. A tak v 30. minutě udeřilo na straně druhé. V. Rybníček dostal na levé straně míč do běhu, prohodil si jej mezi dvěma obránci, a ačkoliv byl nedovoleně bráněn z hranice penalty, nakonec dokázal skórovat – 0:1. Srovnáno mohlo být o několik minut později, kdy si domácí vytvořili 2 slibné příležitosti ke skórování. Nejprve z pravé strany proniká domácí hráč do vápna, střílí na vzdálenější tyč, avšak Franěk se skvěle pokládá na zem a šanci likviduje za cenu rohového kopu. Následně nato vznikla v našem vápně trma vrma, kdy domácí nedokázali na několik pokusů dostat míč do brány. Vše bylo zakončeno bombou do tyče. Nedáš-dostaneš, mohlo platit o několik chvil později, kdy před Čumplíkem zívala prázdná brána, avšak z otočky míč moc netrefuje. Ten se sic šourá do brány, ale domácí obránce ještě stihl situaci zachránit pohotovým skluzem. Touto šancí první půle skončila.

Do druhé půle jsme nastoupili s cílem rychle neinkasovat a pokusit se vedení udržet co nejdéle, popř. opět skórovat. Domácí se snažili aktivní hrou s výsledkem něco udělat, avšak v 51. minutě přišli na polovině o míč a přišel rychlý protiútok. V. Rybníček zatáhl míč po levé straně do vápna, předložil na penaltu J. Fraňkovi, a ten z první uklidil míč s pomocí levé tyče do brány – 0:2. KO domácím zasadil opět po rychlém přečíslení do domácí obrany V. Rybníček, kdy z pravé strany trefuje míč krásně na zadní tyč – 0:3. Domácí, jak opařeni čajem, co se vlastně děje, si najednou nedokázali ani pořádně přihrát, a když v 60. minutě dostali čtvrtý gól, vypadalo to na ručník. Svůj hattrick dokonal V. Rybníček, kdy si to pelášil z půlky sám na bránu – 0:4. Do hry se tak mohl dostat i M. Flesar a J. Břoušek. Březník se už nikam nehnal a snažil se výsledek udržet a nic si nekomplikovat. Hosté si vzadu hráli s balónem alá Barcelona. Skoro 15 minut se Rudíkov ani tyto nahrávky nesnažil napadat a jen se díval. Až když se vysunul na hrot domácí stoper, bylo to hned jiné. Po hloupé ztrátě míče naší obrany se zahrával v poslední minutě roh a Franěk tak přišel o nulu – 1:4. Avšak důležité jsou body, byl by pak moc na hrušce.

Příští zápas bude derby s Vícenicemi, které dnes zaslouženě smetly Okříšky 6:3.

Pozn. Grunge: Kury má pravdu. Poslední vítězství v Rudíkově se zrodilo v mistrovské sezóně 95/96, když se postupovalo do I. B. Stalo se tak 1. května 1996 v dohrávce odloženého 1. kola a Březník zvítězil 1:2 po brankách L. Sochora a J. Zedníčka (borci stále aktivní fotbalisté). Z Jackova archivu si připomeňme, co se tam tenkrát odehrálo:
\"Sestava: P. Trojan – Ošmera (Briestenský), Sklenář, J. Rybníček, R. Nováček – J. Křoustek, F. Staněk, L. Rybníček, Krčma (Čumplík) – L. Sochor (A. Chadim), J. Zedníček.

Domácí si v první půli moc nezahráli, většinou jsme měli balón a šance my. Po jejich chybě doběhl Sochor míč a střelou pod břevno dal náš první gól. Sám měl minimálně ještě dvě gólovky a také L. Rybníček a Křoustek. Po změně stran byl obraz hry stejný. Po krásné akci a přihrávce L. Rybníčka dal Zedníček na dva nula a vše se zdálo jasné. Jenže poslední čtvrt hodinu na naší straně přibylo nepřesností a byli jsme rádi, že z toho byla jen jedna branka ze skrumáže. Ale také střídající A. Chadim mohl za deset minut dát dvě branky.\"

Tolik z Jackova archivu. Za zmínku ještě stojí, že v této fázi soutěže si tenkrát Březník (i díky této dohrávce) zajistil šestibodový náskok na čele tabulky a do konce soutěže si prvenství udržel a zaslouženě postoupil do neznámých vod krajského fotbalu.

Hodnocení: 5 (100%) - počet hlasů: 12
-+
napsal Kury
[přečteno 13802x]
Vydáno: Neděle 1. září 2013 23:03:54 Report ze zápasu FK Rudíkov vs. Sokol Březník | Muži A | 4. kolo | Sobota 31. srpna 2013 | 16:00 | sezóna 2013/2014