399262 přístupů

Na úvod přestřelka s vítězným koncem

První zápasy sezóny nám nikdy moc nevycházely. O to víc se borci z našeho Ačka dnes soustředili na poctivý výkon proti nováčkovi soutěže – rezervě Šebkovic. Celý zápas se nesl v duchu územní převahy domácích, kteří vždy vybojovali jednobrankový náskok, aby o něj v zápětí přišli. V závěru se ale přece jen projevila větší kvalita a zkušenost domácích, kteří po zásluze berou všechny body. Sokol Březník vs. Sokol Šebkovice B | Muži A | 1. kolo | Neděle 11. srpna 2013 | 16:30 | sezóna 2013/2014 Kolotoč Okresního přeboru už zas jede na plné obrátky. Nedočkaví střelci byli v úvodním kole velmi potentní. Dokazují to divoké výsledky v podstatě všech utkání soutěže. Nejvíc to odnesl asi sebevědomý nováček z Rapotic, kterého zmasakrovala náměšťská rezerva vysoko 8:1. Rapotice sice brzy vedly zásluhou Ačkaře M. Laše ml., ale ve druhém poločase, po vyloučení Stopky, totálně zkolabovaly a nechaly si nasázet 7 branek.

Právě z náměšťské rezervy se vrátil do rodného Březníka kreativní matador T. Franěk a na kvalitě směrem dopředu to bylo hned znát. Zásoboval v útoku především svého bratra Jary ostrými centry za obranu a několikrát ukázal, že i v zasloužilém fotbalovém věku z jeho levačky lítají pumelice jako zamlada.

Dobré rozpoložení týmu na začátku sezóny zchladil poměrně brzo šebkovický kapitán Klubal. Totiž hned do první šance vytáhl nejkrásnější moment zápasu a už v 6. minutě trefil razantně míč zpoza velkého vápna, který zazvonil o tyč a zapadl do sítě – 0:1. Naši si ale dnes věřili a snad nikdo nepřemýšlel nad možnou ztrátou bodů. Vzal to na sebe kapitán J. Franěk a ve 23. minutě technicky srovnal – 1:1. Hned o minutu později se ocitl ve velmi podobné situaci, pohrál si s gólmanem a znovu nezaváhal. Proti byl ale čárový Voneš, který bohužel nesprávně signalizoval offside. Snadnou úlohu měl Jarda o 5 minut později, když doklepával do odkryté brány po bombě bratra Tomáše, kterou Pitour v hostující bráně jen stěží vyrážel před sebe – 29. minuta 2:1.

Gól si dnes zasloužil i druhý útočník Křoustek, který sváděl silové souboje s tvrdými zadáky Šebkovic. Jednu chvíli už byl blízko, když vyhrál strkanici s gólmanem, ale než se stačil po srážce zorientovat, zakřižoval ho hostující stoper a zabránil doklepnutí do prázdné. Před koncem poločasu opět došlo ke zbytečné ztrátě ve středu pole a Kurucz prostřelil padajícího Zedníčka – 42. minuta – znovu srovnáno 2:2. Hned z rozehry však Fraňci opět zajistili vedení domácím. Přesný nákop Vítě zužitkoval Jara chytrým obloučkem přes vysunutého brankáře – 43. minuta 3:2.

Na začátku druhé půle ale přišlo další dorovnání výsledku od soupeře po individuální chybě v zadních řadách. Zaváhání Ptáčka zužitkoval rychlík Linha, který samostatný nájezd na brankáře bezpečně proměnil – 47. minuta 3:3. Domácí disponovali optickou převahou, ale nabízené šance už většinou postrádaly razanci nebo přesnost. Po 65 minutách se do hry dostal mladý V. Rybníček a na hrotu hru výrazně oživil. Při první velké šanci si v úniku ještě zapletl míč pod nohy, a akci tak zbrzdil, ale branky se přece jen dočkal – a dokonce vítězné. V typickém úniku po pravé straně se ocitl V. Franěk a poslal míč obloukem na malé vápno, tam jej obránce hlavou minul, s čímž Vojta počítal a z voleje obstřelil gólmana na zadní tyč – 77. minuta 4:3. Hostům už docházely síly, a pojistku tak mohl přidat opět Jarda Franěk, když v útoku 2 na 2 přijímal nezištnou přihrávku od V. Rybníčka a zakončoval v jasné šanci po zemi – 82. minuta 5:3.

Příští týden, na pouťovou sobotu, odjíždí naše Ačko rvát se o body do nepříjemných Jaroměřic. Držte jim palce!

Hodnocení: 3 (82.35%) - počet hlasů: 17
-+
napsal Grunge
[přečteno 11682x]
Vydáno: Pondělí 12. srpna 2013 19:50:23 Report ze zápasu Sokol Březník vs. Sokol Šebkovice B | Muži A | 1. kolo | Neděle 11. srpna 2013 | 16:30 | sezóna 2013/2014