454800 přístupů

Okresní přebor jsme nakonec zachránili

V dohrávce 15. kola Okresního přeboru Třebíčska se mělo rozhodnout jak o přeborníkovi, tak o dvou nešťastnících, kteří sestoupí do III. tříd. Do I. B nakonec díky lepším jarním výkonům postupuje Vladislav. Dolů padají z posledního místa Výčapy a také Chlístov, přestože dokázal v posledním kole porazit dosavadního lídra soutěže – Nové Syrovice, a nepřímo tak poslat do vyšší soutěže právě Vladislav. Březníku stačila remíza, ale na to dnes domácí tým nesázel a důrazně si došel pro teprve třetí jarní výhru. Sokol Březník vs. FK Rudíkov | Muži A | 15. kolo | Sobota 22. června 2013 | 16:30 | sezóna 2012/2013 Sestupová matematika byla tedy jasná. Z I. B do OP Třebíč sestupuje pouze Rokytnice, která se v nejnižší krajské soutěži moc neohřála. A do III. tříd tedy padaly poslední 2 mančafty z Okresu. Smolnou, přesto velice důležitou remízou v Chlístově, si Březník zajistil příznivou situaci před posledním utkáním. Slavia Chlístov si tím, že Březník nedokázala porazit, podepsala přihlášku do trojky. Nemohla se dostat výše než na druhé místo od konce. Nás v tu chvíli mohly ohrozit jedině Výčapy, které by, při své výhře v Třebelovicích a naší dnešní domácí prohře, urvaly první nesestupovou pozici. Výčapy dokonce většinu posledního zápasu takovou naději živily (do 61. minuty v Třebelovicích překvapivě vedly), ale rozhodovalo se na hřišti v Březníku.

Paradoxně se hrálo od začátku poměrně v pohodě, přestože sestava byla opět hodně zaplátovaná. Sestupový třes velice brzy zklidnil Jarda Franěk, který si naběhl na centr, učebnicově předskočil bránícího hráče a hlavou ze strany přeloboval Trnku v hostující bráně – 5. minuta 1:0. Snaživému V. Rybníčkovi zápas dnes sedl a mohl se radovat ve 22. minutě, když obětavě vybojoval zdánlivě ztracený míč na brankové čáře a vracel do druhé vlny Čumplíkovi, jenž neobsazen do odkryté brány neměl problém – 2:0. V podstatě rozhodnuto bylo hned o 3 minuty později. M. Sobotka viděl, že to dneska půjde a hned svou druhou individuální akci zakončil brankou – 25. minuta už 3:0. Střelecký účet domácích symbolicky uzavřel nejlepší střelec J. Franěk, když zužitkoval další vybojovaný míč od V. Rybníčka, a podtrhl tak úctyhodný střelecký účet Březníka v prvním poločase – 38. minuta 4:0. Nepohlídaná standardka hostů ze 40. minuty byla snad jedinou kaňkou na dnes výborném výkonu zadních řad. Byť v provizorním složení, trio M. Flesar, J. Křoustek ml. a Ptáček řízené zezadu zkušeným matadorem Nováčkem, nemělo po celý zápas žádné vážnější problémy. Hosté se tedy přeci jen prosadili, to když si na povedený centr do vápna naskočil robustní M. Mikyska a nikým nehlídán nedal Zedníčkovi umístěnou hlavičkou šanci – 4:1.

V druhé půlce domácí také předváděli lepší výkon než soupeř, ale branka L. Trnky už byla zakletá. To demonstroval jednoznačně největší šancí druhé půle V. Rybníček. Přes vysunutou obranu hostů dostal šikmou přihrávku do běhu, obešel bránící hráče a ve finále i brankáře. Dobíhající hostující obránce jej však ještě stačil malinko rozhodit, když se pokusil zastávat roli gólmana a nešťastný Rybníček netrefil z malého vápna v podstatě prázdnou bránu. Nezvládl tak pomyslnou tečku za svým dnešním výborným výkonem. Nicméně, zápas už byl dávno rozhodnut a setrvání v OP téměř jisté (zprávy z Třebelovic jsme samozřejmě k dispozici měli).

Poněkud nepřesvědčivá a zbytečně komplikovaná sezóna 2012/2013 tedy skončila. Zvládli jsme nasbírat pouhých 27 bodů (oproti 43 loňským jako nováček OP). Z toho jen 8 výher, 3 remízy a katastrofálních 15 proher, čímž jsme spolu s Mohelnem na chvostu této statistiky. V počtu obdržených branek jsme dokonce na nelichotivém posledním místě – 77 inkasovaných gólů něco vypovídá o problémech naší obrany. Naproti tomu počtem 62 vstřelených branek patříme ke špici soutěže – jenže co je to platné. Jarda Franěk, jako náš nejlepší střelec dokonce usiloval o krále střelců OP Třebíčska. Před posledním zápasem se dělil o první příčku s okříšským Vítem Bastlem s 24 brankami. Bastl ale nenechal nic náhodě a při deklasu již zachráněného Mohelna si připsal hattrick, tedy o jednu branku víc, než Jarda dnes, a právem mu tedy patří tento titul.

V příští sezóně budou opět figurovat obě naše mužstva. Zápasy budou znovu rovnoměrně rozděleny tak, že každý týden bude o víkendu v Březníku fotbal. Za obě mužstva vyjadřuju přání podpory diváků, alespoň tak, jak tomu bylo letos a také vloni. V nové sezóně sportu zdar!

Hodnocení: 5 (100%) - počet hlasů: 4
-+
napsal Grunge
[přečteno 13520x]
Vydáno: Sobota 29. června 2013 19:48:57 Report ze zápasu Sokol Březník vs. FK Rudíkov | Muži A | 15. kolo | Sobota 22. června 2013 | 16:30 | sezóna 2012/2013