513674 přístupů

Srdnatý výkon přinesl spravedlivý bod

Těžký zápas dnes svedli naši hoši z Ačka s rezervou Okříšek. Souboj tabulkově vzdálených týmů vyzněl nerozhodně po všech směrech. Na šance, na bojovnost a ve finále i na góly a body. Ke konci se to hodně otevřelo a oba týmy mohly při troše štěstí vyhrát. Nakonec se zrodila asi spravedlivá remíza. Sokol Březník vs. SK Huhtamaki Okříšky B | Muži A | 23. kolo | Neděle 26. května 2013 | 16:30 | sezóna 2012/2013 Okříšské Béčko se po peripetiích z minulých let, které vyvrcholily pádem do III. třídy, vrátilo do přeboru ve velkém stylu a hlavně na podzim válcovalo jednoho soupeře za druhým. Jejich domácí neporazitelnost utnul právě až náš tým loni v říjnu, když po divoké přestřelce a devíti vstřelených brankách bral všechny body. Tenkrát byla situace ale trošku jiná. Dnes jsme nutně museli bodovat a nejlépe zvítězit, abychom se odpoutali od sestupových vod, ve kterých se, zatím po kotníky, brodíme celé jaro.

Odhodlání a bojovnost si naše mužstvo přivezlo už z minulého zápasu z Vladislavi, kde se jim na kopačky lepila smůla a nakonec přijeli s prázdnou. Do první šance se dostal Křoustek, ale z první mu rána nesedla a míč skončil vedle. V zápětí se ale už skóre měnilo. V. Franěk vybojoval míč vysunutým pressingem ještě na půli soupeře a s rozvahou vyslal dlouhou přihrávku na Čumplíka, který míč tak tak doběhl u pravého rohového praporku a poslal oblouček na penaltu, kde si počíhal J. Franěk a zkušeně hlavičkoval do protipohybu bezmocného Syrového – 23. minuta 1:0.

Pak přišel černý moment zápasu, když si ve 30. minutě při obranném odkopu nešťastně zlomil kotník Kratochvíl a byl nucen opustit trávník na nosítkách. Sanitkou byl převezen do nemocnice, kde šel ještě týž den pod kudlu. Tímto ho pozdravujeme a přejeme brzké uzdravení! Na bekovi ho nahradil M. Flesar.

Soupeř předváděl vyspělé ofenzivní představení, ale naše obrana v týlu s navrátilci Jiránkem a Ptáčkem odolávala. Ke konci poločasu přišel dost zbytečný gól, když skákavá přihrávka, která vypadala spíš tak nazdařbůh, skončila až za obranou, kde se ocitl zkušený Klíma, který věděl, že má jen lehce lobnout brankáře – 42. minuta srovnáno 1:1.

Druhá půlka se nesla ve znamení zmařených šancí na obou stranách. I když nutno přiznat, že hosté měli těch tutovek o něco víc. Signalizace pomezního přinesla pro domácí penaltu za údajnou ruku ve vápně. S tou si s přehledem poradil J. Franěk a zase se vedlo – 57. minuta 2:1. Několikrát se dala vstřelit pojistka, ale nebylo nám přáno. Největší šanci zápas rozhodnout měl Jarda Franěk, když se dostal k hlavičce po neprudkém centru. Přesná hlavička však už nemohla být tolik razantní a robinsonáda Syrového byla efektní i efektivní.

Hosté měli plno šancí na vyrovnání, ale do určité doby se k nám klonilo v obraně štěstí. To ale nikdy není nekonečné a vyrovnání přišlo v 68. minutě, když Jiránek při tahání záchranné brzdy v podobě skluzu ve vápně trefil pronikajícího Zemana napřímo a o písknuté jedenáctce nemohly být dohady. Penaltu na profesionální úrovni provedl Bastl a bylo srovnáno.

Poté, co hosté zahodili dalších pár šancí na otočení výsledku, nám byla v posledních vteřinách zápasu pravděpodobně upřena další penalta, když byl pronikající křižovaný Křoustek ve vápně nevybíravě sražen. K nevoli domácích mladý sudí Voneš místo jednou pískl do píšťalky dvakrát a ukončil utkání.

Po tomto kole zůstáváme na 11. místě s pouhými čtyřmi body náskoku na posledního, kterým se po tomto kole staly Výčapy po domácí prohře s Vladislaví. Mohelno se totiž dopustilo dalšího překvapení a šťastně zvítězilo v Budějovicích.

Příští týden se hraje derby ve Vícenicích, kde se opět bude rozplétat spletitá pavučina sestupové matematiky. Přijeďte naše borce podpořit!

Hodnocení: 4 (87.5%) - počet hlasů: 8
-+
napsal Grunge
[přečteno 15723x]
Vydáno: Pondělí 27. května 2013 21:38:54 Report ze zápasu Sokol Březník vs. SK Huhtamaki Okříšky B | Muži A | 23. kolo | Neděle 26. května 2013 | 16:30 | sezóna 2012/2013