601665 přístupů

Články

Vojta na futsalovém turnaji v Hradci

Vyprávění Vojty Rybníčka o průběhu 16. ročníku futsalového turnaje neslyšících v Hradci Králové, tzv. "Hradecký pohár", kterého se aktivně zúčastnil, vstřelil několik branek a jeho mužstvo dokonce celý turnaj vyhrálo. S kolegy fotbalisty Jeřábkem a Fellmannem jsme měli 2. 2. 2013 sraz v Brně na nádraží, odkud jsme vyjížděli zhruba o půl 7. ráno. Cesta byla dlouhá a po našem náročném stužkovacím plese předešlý den jsme to zalomili ve vlaku. Přestupovali jsme v Pardubicích, kde nás doplnili spoluhráči z Ostravy. Zdeněk Dyba najednou ohlásil, že nemáme brankáře, což byl docela šok. V Hradci Králové už však čekal gólman Lukáš Čajan, který s úsměvem konstatoval, že mu prostě jen došel kredit. Zamířili jsme pěšky k hale.

Roman Kunovjánek v šatně rozdával dresy a poprosil nás o podpis. Sestava byla následující:
1. Čajan Lukáš
2. Fellmann Adam
3. Jankovič Jakub
4. Dyba Zdeněk
5. Krásný Michal
6. Jeřábek Ondřej
7. Rybníček Vojtěch
8. Snášek Jan
9. Ryška Adam
10. Hubáček Andreas

V Hradci Králové se v hale na Slavii konal 16. ročník turnaje ve futsalu „Hradecky pohár“, kterého se zúčastnilo 6 družstev mužů: SportNes Ostrava (náš tým), SK Olympia Praha, I.PSKN Praha „A“, I.PSKN Praha „B“, Liberec a SKN Hradec Králové. Hrálo se každý s každým 2 x 10 minut.

Náš Rozpis byl:
1) 10:40 SportNes Ostrava – Liberec 4:2 (2:0)
branky: Hubáček 3x, Rybníček
2) 11:30 SKN H. Králové – SportNes Ostrava 0:5 (0:2)
branky: Hubáček 2x, Dyba, Rybníček, Jeřábek
Následovala hodina a půl volna, kterou většina hráčů prospala v šatně. Roman Kunovjánek měl za úkol nás vzbudit.
3) 13:35 SportNes Ostrava – I.PSKN Praha B 3:0 (1:0)
branky: Rybníček 2x, Dyba
4) 14:50 SportNes Ostrava- PSKN Praha A 0:0 (0:0) (2:1 na penalty)
5) 15:40 SK Olympia – SportNes Ostrava 1:3 (0:2)
branky: vlastní, Hubáček, Jeřábek
První tři zápasy jsme zvládli skvěle. Poté jsme zjistili, že máme stejně bodů s Prahou A, a tudíž jsme nesměli prohrát. Svedli jsme s nimi těžký boj, ale naše střely šly většinou vedle brány, což vedlo ke konečné bezbrankové remíze. Následoval tedy rozstřel ze značky pokutového kopu. Já jsem penaltu bohužel nedal, ale napravili to za mě Fallmann a Hubáček. A jelikož náš brankář vychytal dvě střely a inkasoval pouze jednou, mohli jsme se radovat z průběžného prvního místa!

Ale taky jsme museli zvítězit v posledním zápase s SK Olympia Praha. To se nám nakonec, i díky nešťastnému vlastňáku soupeře, povedlo a mohli jsme slavit!
Následovalo vyhlášení. Nejlepší střelcem se stal Jiří Telinger z Liberce s 11 brankami. Nejlepším brankářem se stal Michal Cverčko. Za skvělý kolektiv SportNES Ostrava bych chtěl poděkovat všem účastníkům turnaje za jejich sportovní vystupování. Zase se sejdeme v příštím roce 2014 na 17. ročníku turnaje ve futsalu v Hradci Králové.

Hodnocení článku

Hodnocení: 4 (90.91%) - počet hlasů: 11
-+
napsal Grunge
[přečteno 8571x]
Vydáno: Pátek 15. února 2013 17:50:10

Zpět na Články