374987 přístupů

Vezeme cenné vítězství ze střelnice v Okříškách

Do Okříšek jsme odjížděli jako papíroví outsideři, nicméně po vybojovaném vítězství na hřišti silné Blatnice se v kabině nesla příjemná hecovací nálada a ve vzduchu viselo další překvapení. SK Huhtamaki Okříšky B vs. Sokol Březník | Muži A | 10. kolo | Sobota 13. října 2012 | 15:00 | sezóna 2012/2013 Míč měli na rozehře domácí a jeden z útočníků před výkopem burcoval: "Vlítnem na ně!". Žádné vlítnutí se ale nedostavilo a začali kombinovat odhodlaní hosté. Už v první minutě se prezentoval osobitým průnikem jediný hrot Křoustek, bránu však z úhlu netrefil. Domácí našli odpověď v 10. minutě, střelu z rychlého kontru blokoval na poslední chvíli skluzem V. Rybníček. V zápase si hosté neodpustili opět několik laciností, z čehož pramenily šance a někdy i góly. Po Kratochvílově nepovedené malé domů jsme měli spíš štěstí a střelec hodně minul bránu. Ruce nad hlavu letěly na hostující střídačce v 16. minutě, to když M. Sobotka zakončoval rychlou akci po pravé straně povedeným lobem přes gólmana – radost však zkazil zasahující obránce na brankové čáře.

Mírnou převahu hosté nakonec přece jen korunovali góly. V 21. minutě vybojoval míč dnes záložník Jarda Franěk a využil vysoce postaveného domácího brankáře Paděru, kterého k údivu všech pohodlně obstřelil a pozdvihl vítězně levici – 0:1. Hosté dál šlapali. Chytrý oblouček vymyslel M. Sobotka ze střední vzdálenosti, míč však končí na horní síti, litovat však nemusel. O pár chvil později se z pravé strany prodral do vápna Křoustek a předložil mu míč na zlatém podnose. M. Sobotka nezaváhal – vedeme 0:2. Hned za dvě minuty téměř totožná situace z levé strany. S chutí hrající Křoustek dával do vápna na volného M. Sobotky, tomu však nevyšla klička na brankáře, jinak by dával do prázdné.

O nadějný náskok však Březník přišel během 7 dalších minut. Nejprve se v 31. minutě odehrála podivná hraničně offsidová situace, když naši přestali hrát a s otazníky v očích hleděli na pomezního Pintéra, který kroutil hlavou a nechal zakončit, po kličce brankáři Fraňkovi, do prázdné brány útočníka Bastla. Nutno podotknout, že i domácí funkcionáři a diváci, kteří měli k situaci nejblíže, potvrdili jasný offside. Nicméně sníženo – 1:2. A bylo hůř. Předcházející situace hosty dost rozhodila a míč z rozehry putoval sice na vlastní polovinu, ale přímo na kopačky soupeře, který se hnal dopředu. Po kombinaci pak přišel centr zprava a hlavou srovnával důrazně zakončující Malý – 37. minuta 2:2. Moc prostoru k radosti ale domácí nedostali. Rychle rozehraný přímý kop Kratochvílem v době, kdy domácí vehementně spílali mladému sudímu Veselému, zakončil s bravurou pod brankáře J. Franěk a do kabin se šlo za příznivého stavu 2:3.

Domácím se však obrat přece jen povedl, a to hned po začátku druhé půle, kterou hosté doslova prospali. Nejprve chyboval březnický gólman Franěk, když si důrazně zařval a stoper Ptáček mu míč přenechal. Míč mu však neposedně vyskočil z náručí a Dubský věděl, kde je brána odkrytá – 49. minuta srovnáno 3:3. Než se hosté vzpamatovali, domácí vstřelují vedoucí gól v podobě přesné hlavičky Veleby po přímém kopu Netoličky – obrat dokonán 4:3.

Okříškám to očividně stačilo a už se tak dopředu netlačili. Snadno kombinovali na středu hřiště a hosty se snažili nepouštět k míči. Hezkou šanci vymysleli J. Franěk a M. Sobotka pro L. Rybníčka, který se po ťukecu jen tak tak nedostal do vyložené šance v domácím vápně. Obraz hry zůstal stejný až do 72. minuty. To se na levé straně zdravě rozčílil Křoustek a neohroženě se pustil do neuvěřitelného sóla, kdy si jako monstertruck razil nejkratší cestu do vápna. Domácí jeden po druhém odlítávali a za záchrannou brzdu zatáhl až Křoustkův hokejový spoluhráč Netolička. Bohužel pro něj to však už bylo ve velkém čtverci a rozhodčí Veselý rozhodně odpísklal pokutový kop. Navíc musel nešťastníka Netoličku po druhém žlutém zákroku poslat do sprch. M. Sobotka se opřel do penalty a razantní střelou do horní části branky nedal Paděrovi šanci – opět srovnáno 4:4.

Bojující Březník vycítil velkou šanci na další zvrat v utkání. Českou uličku vyslal na bratra Jardu V. Franěk, tuto šanci však zastavil obětavě klouzající obránce. Nakonec se to přece jen povedlo. Po nenápadném faulu dál za vápnem posílal na zadní tyč merunu L. Rybníček. V dobrém náběhu tam zastihl malého M. Sobotku, který se prodral k hlavičce, Paděra sice instinktivně pokus vyrazil, ale jen před sebe, kde číhal čarostřelec J. Franěk, míč uklidil do odryté brány a běžel se mohutně radovat – 82. minuta další obrat výsledku 4:5.

Oslabení domácí pak jen těžko hledali zbytky sil k nějakému kontru. Do šancí se dostávali spíš zodpovědně hrající hosté. Obrovskou šanci zahodil M. Sobotka, když trošku sobčil a místo nahrávky na volné spoluhráče volil obstřel, který však zamířil mimo bránu. Utkání zakončil pokusem z dálky L. Rybníček.

Skončil tak nádherný zápas dvou ofenzivních celků, který okořenilo neuvěřitelných 9 zásahů a plno vypjatých, pro diváka zajímavých, situací a zvratů. Okříšky poprvé v okrese prohrály v domácím prostředí. Po zápase proběhla u hostů netradiční bouřlivá děkovačka, která byla adresována dvěma osamoceným věrným fanouškům z Kuroslep. Jediné, co zápasu chybělo, bylo gólové vyjádření bojovníka Křoustka, který sehrál vynikající zápas. Gratulace letí také navrátilci J. Fraňkovi, který si spravil chuť dokonaným hattrickem.

Naše rezervní mužstvo v neděli rozprášilo Béčko Rouchovan 5:1, a udrželo tak kontakt se špičkou tabulky. Příští týden se schyluje k velkému derby našeho Ačka s Náměšťskou rezervou. Zápas se odehraje v neděli 21.10.2012 již od 14:30.

Hodnocení: 5 (100%) - počet hlasů: 9
-+
napsal Grunge
[přečteno 11292x]
Vydáno: Neděle 14. října 2012 19:48:16 Report ze zápasu SK Huhtamaki Okříšky B vs. Sokol Březník | Muži A | 10. kolo | Sobota 13. října 2012 | 15:00 | sezóna 2012/2013