399015 přístupů

Naději na první bod zvenku zmařil gól před koncem

V sobotním odpoledni jsme zajížděli na půdu nováčka soutěže z Jaroměřic. Naše bilance na venkovních hřištích je tristní. Nezískali jsme ani bod a pasivní skóre 4:16 je více než odstrašující. Dal se tedy čekat boj o první venkovní body. Největší bojovou náladu měl nejspíš Víťa, který již při rozcvičení poslal dalekonosnou střelou přes zábrany míč až do řeky (lovil Ouško – na fotce). TJ Destrukce Jaroměřice B vs. Sokol Březník | Muži A | 6. kolo | Sobota 15. září 2012 | 15:30 | sezóna 2012/2013 Do zápasu jsme vstoupili aktivně a již v první minutě poslal Šány přesný centr na Jardy Fraňka, jeho střela však našla pouze náruč domácího gólmana. Další střela přišla až v 11. minutě, kdy se dalekonosnou bombou z cca 30 metrů prezentoval Víťa. Domácí brankář je pozorný, a i když s problémy, chytá a okamžitě zakládá brejk domácích. Domácí útočník zakončuje hlavou nad. V 18. minutě zahrozili domácí. Střela mířící na zadní tyč se od její vnitřní strany odráží ven a následná dorážka bodlou míří jen těsně vedle. 23. minuta znamenala opět šanci hostí. Lob Vítě za obranu nachází přesně Jardy. Jeho zakončení k tyči však domácí gólman vytáhl na roh. Domácí hrozili především z rychlých brejků. Největší šanci měli domácí v 43. minutě, kdy se řítil domácí útočník sám na bránu. Zblízka však míč napálil přímo do Zedníčka. Z první půle to už bylo vše. Domácí se zdáli o málo lepší především v rychlém přechodu do útoku.

Do druhého poločasu vstoupili domácí o něco lépe. V 51. minutě po rohu těsně míjí bránu. V 52. minutě domácí propadený centr ve vápně trestuhodně zahazují, zakončení míří nad. Z protiútoku hostí se za vápnem do slibné příležitosti dostal Šány. Pěkné uvolnění s technickým zakončením bohužel končí pouze vedle domácí svatyně. První změna skóre nastala v 55. minutě. Ve vápně se ocitl Jarda Franěk. Domácí obránce jej dosti nešikovně vzal přes nohy a rozhodčí neváhal ukázat na puntík značící pokutový kop. K penaltě se postavil sám faulovaný Jara a ranou k tyči nedává domácímu gólmanovi šanci, 55.minuta – 0:1. V 58. minutě penalta na druhé straně. Víťa nešikovně fauluje ve vápně, kapitán Hutař tak srovnává stav skóre, 58. minuta – 1:1. V 60. minutě se po lajně kolem Dvořáčka protáhl Pekárek. Následující nepovedený centr za pomoci větru končí za bezmocným Zedníčkem, 60. minuta 2:1. Hosté se srovnání dočkali po minutě hry. Jara si počkal na M. Sobotky a předkládá mu míč do gólovky. Ten neváhá a prostřeluje domácího Hrušku, 61. minuta 2:2. Hra se přelévala ze strany na stranu a v 65. minutě se do zakončení dostali opět hosté, po ose Michi - Jara - Libor, poslední jmenovaný však přestřeluje. Po této akci přebírají otěže domácí, kteří mnohem lépe kombinují a dostávají hosty pod tlak. V 77. minutě hosty zachraňuje podruhé tyč. Dlouhý aut do vápna, a po odrazu se ke střele dostává domácí útočník, z první však trefuje pouze tyč. Vydařený brejk hostí v 80. minutě volal po změně skóre. Petr Sobotka předává Jarovi, ten si poradil dlouhou kličkou s domácím Hruškou, bohužel se vyhnal až k brankové čáře a z velkého úhlu trefuje pouze boční síť. V 84. minutě přichází útok domácích. L. Babčana na půlce obchází domácí Pekárek. S Billou dokázali vyšachovat i stopera Ptáčka. Billa pak trefuje přesně k bližší tyči, 84. minuta 3:2. Hosté se poté zmohli pouze ke standardce v 89. minutě, kdy navíc po druhé žluté byl nucen opustit hrací plochu domácí stoper Matoušek. Ze standardky hosté vytěžili pouze slabé zakončení hlavou do náruče Hrušky. Rozhodčí poté ukončuje toto utkání.

Ze svého pohledu bych řekl, že by utkání slušela více remíza. Domácí se však prezentovali dobrým kombinačním fotbalem a asi po zásluze si nechávají všechny tři body doma. Hosty navíc v utkání zachránila od inkasování dvakrát tyč. Rozhodující okamžik byl asi v 80. minutě. Pokud by Jara proměnil, utkání jsme mohli dotáhnout do vítězného konce. Příští týden nás čeká důležité utkání se sousedním Mohelnem, začátek utkání je v sobotu 22. září 2012 v 15:30.

Hodnocení: 3 (80%) - počet hlasů: 5
-+
napsal Hakan
[přečteno 12544x]
Vydáno: Neděle 16. září 2012 20:43:31 Report ze zápasu TJ Destrukce Jaroměřice B vs. Sokol Březník | Muži A | 6. kolo | Sobota 15. září 2012 | 15:30 | sezóna 2012/2013