374976 přístupů

Konečně jsme ty Budějovice porazili

V 5. kole jsme doma přivítali ambiciózní tým z Moravských Budějovic, kterému jsme měli z loňské sezóny co oplácet. Domácí tým se cítil před zápasem nervózně, bodovat v tomto kole už bylo bezmála nutné. Na hřišti to tak také vypadalo. Sokol Březník vs. SK Moravské Budějovice B | Muži A | 5. kolo | Neděle 9. září 2012 | 16:00 | sezóna 2012/2013 Hned v 2. minutě utkání se do dobré šance dostal M. Sobotka, který dorážel míč do prázdné brány, ale hostující obránce se stihl vrátit a míč odkopnou do bezpečí. Diváci nečekali dlouho na první zapsání do střelecké listiny. Postaral se o to J. Franěk, když neměl komu přihrát na hostující polovině, a tak vystřelil. Hostující brankář míč pravděpodobně podcenil, když točenou střelu k tyči nedokázal zastavit, 10. minuta 1:0. Hosté se mohli dočkat brzkého vyrovnání po chybě P. Sobotky, který nabídnul hostům break, ale příčnou nahrávku nikdo z hostujících útočníků nestihl tečovat. Po půlhodině hry se do pěkné šance dostal Čumplík, ale svojí slabou střelou nenadělal hostujícímu brankáři moc práce. Krásnou práci předvedl Dvořáček v 33. minutě, kdy potáhl vybojovaný míč z vlastní poloviny až do malého vápna hostů, zde míč naservíroval J. Fraňkovi, ale ten v jasné šanci trefil pouze tyč. Hned vzápětí, našel krásnou uličkou M. Sobotka J. Fraňka, a ten se tentokrát nemýlil a vymetl levou šibenici, 34. minuta 2:0. Zajímavá akce byla k vidění také na druhé straně, když zblokovaná střela zapadla málem za záda Zedníčka, naštěstí míč šel nad. Svojí životní střelu si může do svého deníčku zapsat a dvakrát podtrhnout Čumplík, když z první po nahrávce L. Rybníčka vyslal projektil k levé tyči a nedal tak nikomu šanci, 41. minuta 3:0.

Druhý poločas začal ve stejném tempu jak ten první a hned v úvodu jsme mohli jít do čtyřbrankového vedení, když L. Babčan poslal prudký centr do vápna a J. Franěk ve skluzu jen slabě zakončil. Pěknou střelou se v 50. minutě prezentoval také hostující Šplíchal, ale těsně přestřelil. Ale hosté se také dočkali, když střídající Jelínek obehrál našeho obránce a zároveň i obstřelil Zedníčka, 57. minuta 3:1. V 58. minutě vyslal Čumplík po lajně J. Fraňka, ten dlouhým centrem našel J. Musila, ale ten hlavou mířil mimo. Reparát se konal o dvě minuty později, ale Musil ve 100% šanci opět odmítnul skórovat a sám v území pokutového kopu trefil pouze brankáře. Další hřebík do rakve přidal L. Rybníček, který zahrával přímý kop na území velkého vápna po faulu na M. Sobotky a nemýlil se, 64. minuta 4:1. V 69. minutě přišel nepříjemný centr do našeho vápna, ale hostující Svoboda naštěstí nestihl usměrnit míč do brány. Následně střídal hostující Motal, kterého od samého začátku zápasu až do teď opracovával J. Musil. :) Pomyslného búra mohl zkompletovat M. Sobotka, ale střela z velkého vápna mířila těsně nad. Do hry se také podíval J. Křoustek a po samostatné akci v 79. minutě těsně přestřelil. V 83. minutě zkoušel pozornost Zedníčka hostující Jelínek, ale Zedníček s přehledem jeho ránu zlikvidoval. O konečné upravení výsledku se postarali hosté v 87. minutě, když se k míči dostal Šplíchal po nerazantním odkupu jednoho z našich obránců a prostřelil vše, co mu stálo v cestě, 4:2.

Za zmínění stojí dnes výkon V. Fraňka, který byl nejlepším hráčem na hřišti! Moravské Budějovice si tak připsaly první porážku v této sezóně, neporaženy zůstávají pouze Nové Syrovice, které dnes remizovaly ve Výčapech 2:2. Příští týden v sobotu zajíždí A mužstvo na půdu Jaroměřic a B mužstvo doma uvítá rezervu z Koněšína.

Hodnocení: 5 (100%) - počet hlasů: 7
-+
napsal Michi
[přečteno 12016x]
Vydáno: Neděle 9. září 2012 20:49:32 Report ze zápasu Sokol Březník vs. SK Moravské Budějovice B | Muži A | 5. kolo | Neděle 9. září 2012 | 16:00 | sezóna 2012/2013