516619 přístupů

Historický világoš v Třebelovicích

Ta sedla! Pěknou facku inkasovalo na začátek sezóny naše Ačko v Třebelovicích. Nejvzdálenější okresní soupeř měl nachystanou výživnou směs ofenzivní síly s efektivní koncovkou a doplatili na to právě naši, kteří svou naivní hrou bohužel přispěli k senzaci kola. TJ Třebelovice vs. Sokol Březník | Muži A | 1. kolo | Sobota 11. srpna 2012 | 16:30 | sezóna 2012/2013 Přestože naše ofenzivně laděné mužstvo dostává někdy až moc branek, osm jich v nedávné historii ještě neinkasovalo. Naposledy tomu podobně bylo snad před třemi lety, když nás na vlastním hřišti rozprášily mistrovské Myslibořice 0:7.

Ze zpětného pohledu se ty nejdůležitější chvíle odehrály už na začátku utkání. Domácí otevírali skóre totiž už ve 2. minutě. Po celkem zbytečné standardce se prosadil jeden z domácích hlavou do protipohybu Zedníčka 1:0. Obrovský závar přežil Březník v 6. minutě, když domácí nedokázali naněkolikrát trefit odkrytou bránu. Mrzet je to moc nemuselo. Přišel totiž roh, ze kterého domácí opět skórovali přesnou hlavou – 8. minuta 2:0. Hosté nebyli před brankou soupeře vůbec nebezpeční. Když už se dostali do slibné příležitosti, selhávali v koncovce. Naopak každá šance domácích smrděla brankou.

Ve 27. minutě ztratil míč na půlce Babčan a hosté přímočarým brejkem zakončují přesně na vzdálenější tyč – 3:0. Aby toho nebylo málo, další rychlou akcí do hostující těžkopádné obrany domácí zvyšují na 4:0 hned o 2 minuty později. Za zmínku stojí snad jen jedna šance hostí, když se po závaru dostal na velkém k míči M. Sobotka, ale střela mu nesedla a poloprázdnou bránu míjí.

V druhé půli zůstal obraz hry nezměněn. Z pohledu hostů to byla marná snaha korigovat výsledek, domácí se zas bavili vlastní podařenou kombinací. Poslední šanci zápas zachránit vzal hostům bohužel rozhodčí Svoboda, který ve spolupráci s pomezním Stuchlíkem, neuznali jasnou penaltu na Křoustka, deroucího se vápnem k brance. Tento moment hosty zlomil definitivně. Navíc v defenzivní fázi pokračovali ve mdlé lehkovážnosti. Zedníček ještě vyškrábl přesnou hlavičku, která po rohu směřovala do růžku březnické branky. Domácí se ale dokázali proti rozhozené obraně bez větších problémů prosadit hned vzápětí. Ve dvou minutách (65. a 66. ) pohodlně zvýšili na hrozivých 6:0.

Ofenzivní záchvěv přišel v 68. minutě, když J. Franěk slabší pravačkou nechal po dobré střele vyniknout domácího brankáře Nesibu. Hned za 2 minuty přišel konečně aspoň ten čestňák. M. Sobotka se po několika neúspěších konečně trefil. V 70. minutě vyslal na bránu nechytatelnou střelu, která cinkla do břevna a padla za brankovou čáru – 6:1.

Domácí ale dál hráli v útoku velice dobře a šancí měli jako máku. Hostující obrana už dávno rezignovala, čehož využil domácí hráč č. 8, který udělal 3 obránce a přízemní střelou propálil Zedníčka. To se psala už 82. minuta. Navíc za dvě minuty tentýž hráč uzavřel skóre bombou o břevno a debakl 8:1 byl na světě.

Nutno podotknout, že domácí ještě řadu svých šancí v góly neproměnili a jen nepřesnost a sem tam Zedníček spolu s obránci uchránili hosty od ještě většího deklasu. Příští týden narážíme na neoblíbeného soupeře z Rudíkova. Máme mu co vracet. Vždyť loni jsme odsud odvezli pěkně ošklivou rukavici! Rudíkov navíc našlápl do nové sezóny taktéž rukavicí, kterou v tomto kole dokázal nasázet silné Blatnici na jejím hřišti. No, máme se asi na co těšit...

Hodnocení: 4 (90.48%) - počet hlasů: 21
-+
napsal Grunge
[přečteno 17736x]
Vydáno: Neděle 12. srpna 2012 13:18:25 Report ze zápasu TJ Třebelovice vs. Sokol Březník | Muži A | 1. kolo | Sobota 11. srpna 2012 | 16:30 | sezóna 2012/2013