600866 přístupů

Články

Generálku před novou sezónou naši nezvládli

Minulý zápas se Studencem, hrajícím o třídu výše, Březník na domácím hřišti prohrál 2:4. Nyní, týden před startem nové sezóny, se výběr Březníka utkal s týmem, s nímž se dříve často potkával - nedalekými Senorady. Utkání s tímto soupeřem označili pamětníci vždy za poměrně jiskřivá. Nejinak tomu bylo i dnes, i když nad hřištěm vlála pomyslná vlajka fair play friendly match.

Se Senorady se Březník v mistrovském utkání potkal naposledy na jaře 2004/2005 v rámci bojů III. třídy, kdy si odsud odvezl všechny body za hladkou výhru 0:4. Další sezónu už Senorady kopaly ve trojce na okrese Brno-venkov, kterou v sezóně 2007/2008 těsně vyhrály a postoupily do brněnského okresu, kde se, až na výjimky, pravidelně umisťují v první polovině tabulky.

Brněnský okres se těší přívlastku vyšší úrovně, nicméně na začátku utkání to moc znát nebylo, protože (pravděpodobně kvůli času dovolených) nastoupili domácí ve slepené sestavě o deseti lidech. Nakonec domácí doplnili řady poměrně brzo, přesto se dařilo spíše hostům, což korunoval úvodní brankou Kratochvíl. Postavil se k přímému kopu za velkým vápnem a po zemi obstřelil špatně postavenou domácí zeď. Na vyrovnání se čekalo déle, ale do poločasu po tečované střele přece jen přišlo.

V druhém poločase šel do vedení opět Březník. A to po akci Křoustka, který volil razantní umístěnou střelu. Hosté ale postupně odpadali fyzicky a ve velkém dusnu se domácí dostávali poměrně lehce k zakončení, které po chybách přetavovali v branky, a dostali se tak do dvougólového trháku 4:2. Hra byla neurovnaná a nervózní a některé zákroky a chování na obou stranách rozhodně překračovalo mez přátelského zápasu.

Ke konci našli hosté přece jen poslední zbytky sil, ale několik velkých příležitostí po vypracovaných akcích gólem neskončilo. Po náhodné akci nakonec výsledek korigoval Křoustek, který se dostal k odkopnutému míči z obrany a hned z druhé prostřelil domácího gólmana poměrně z velké dálky.

I přes řadu šancí, nebyl herní projev mužstva zrovna ideální. Nicméně částečnou vinu lze přičíst velkému horku a poměrně vysoko střiženému trávníku místního hřiště, který ztěžoval kombinaci. Navíc chybělo několik tvůrčích opor: J. Franěk, L. Rybníček, M. Sobotka, P. Sobotka a další.

Příští týden už se hraje naostro. K prvnímu mistrovskému utkání sezóny 2012/2013 pod novým trenérem V. Babčanem zajíždíme na půdu posledního loňského soupeře - Třebelovic. Utkání se odehraje v sobotu 11. 8. od 16:30.

Hodnocení článku

Hodnocení: 4 (85.71%) - počet hlasů: 7
-+
napsal Grunge
[přečteno 8523x]
Vydáno: Pondělí 6. srpna 2012 19:19:08

Zpět na Články