374616 přístupů

I v druhé přípravě Březník zvítězil

V pořadí druhý přátelský zápas odehrálo naše Ačko tuto neděli. Na naše hřiště zavítal mančaft ze Zbraslavi namíchaný z hráčů obou svých mužstev. S tímto týmem jsme se potkali už v zimní přípravě, kdy nás na umělce v Brně přehrál 5:2. V našem týmu se sešla pravděpodobně finální sestava pro novou sezónu, a tak se čekal hodně vyrovnaný zápas. V jeho průběhu se předpoklady naplnily. Hrál se poměrně zajímavý fotbal s kvalitou na obou stranách. I nějaké to zakončení příšlo. Prosadit se ale dokázal až domácí Křoustek, když si na vápně počkal na odražený míč po centru zleva. Z první koníkem hezky trefil odkrytý roh branky. 1:0. Hosté se nenechali zahanbit. Centrovaný míč zprava vracel útočník chytře zpátky na vápno, kde se však zakončovateli zapletl míč pod nohy a neskóroval. Další šance pak likvidoval Zedníček. Během první půle musel hřiště definitivně opustit P. Sobotka pro opakované problémy se zlomeným nosem.

V druhé půli měli mírnější převahu domácí, ale chybělo tomu gólové vyjádření. Ke dvěma slibným hlavičkám se dostal J. Franěk, ale jednou minul a podruhé ho pohotově z blízka vychytal hostující gólman. Tak jak minule, o půlce jsme vystřídali gólmany. Náhradník M. Franěk moc práce neměl. Bohužel vyrobil jednu zbytečnou hrubici, když po zákroku špatně rozehrál před sebe na prvního soupeřova útočníka. Ten sice akci nezvládl, když ho v zakončení otravoval jinak dnes vynikající M. Sobotka, ale ten nakonec o soupeře ve vápně zavadil a rozhodčí Trojan asi po právu odpískal penaltu. Po zbytečných protestech byl Sobotka raději odvolán ze hřiště. Hostující exekutor se nemýlil a zhruba v 70. minutě bylo vyrovnáno. Vítězství na domácí stranu nakonec strhl domácí kapitán J. Franěk, když po přetaženém centru uklidil hlavou míč do sítě z hodně těžkého úhlu – 85. minuta 2:1.

Příští neděli Ačko prověří papírově ještě silnější soupeř. Na naše hřiště dorazí Sokol Studenec hrající o třídu výš – I. B. Výkop je opět po 17. hodině.

Hodnocení: 5 (100%) - počet hlasů: 11