374995 přístupů

V přátelském derby padlo 7 branek

První přátelské utkání odehrál Březník v neděli za až nečekaně početné návštěvy diváků z obou táborů. V derby přivítal starého známého rivala ze sousedních Kralic. Ty se po dvou letech úpadku vracejí, řekněme po právu, do III. okresní třídy, když letos suverénně vyhráli základní skupinu i následnou nástavbu IV. tříd. Přijely v početné sestavě a chtěly po delší pauze znovu změřit síly s Bosnou.

Míč však po většinu zápasu drželi domácí a Kralice hrozily maximálně z rychlých brejků. Skóre otevřel domácí Sobotka po 20 minutách hry, když jeho šmudlu pustil nešikovně mezi betony červenající se Klištinec. Víc už domácí z převahy do půlky nevytěžili. Naopak, na druhé straně se po dvou rychlých akcích a velkých zaváháních domácí obrany prosadil tryskáč Honza Introvič.

Ve druhé půli ale hosté začali odpadat a domácí po právu srovnali rychlou akcí Sobotky, který přesně načasoval přihrávku na rozběhnutého Křoustka na pokraji offsidu, a ten nedal střídajícímu gólmanovi Rousovi šanci. Když pak Rous chyboval pod tlakem napadajícího Sobotky a Křoustek z dálky trefil odkrytou bránu, šli domácí do vedení.

Střídalo se hokejově, a tak se i na domácí straně dostali do zápasu všichni, kdo se převlékli. V domácích řadách dostal šanci také náhradní gólman M. Franěk a pár šancí Kralic pochytal. Na 4:2 zvyšoval M. Sobotka, který v otevřené obraně doklepával do prázdné. Konečný výsledek potvrdil V. Franěk vlastní akcí, když chytře obstřelil ze střední vzdálenosti hostujícího gólmana.

Zápas probíhal v přátelském duchu a pod jasnou taktovkou Březníka, který nastoupil takřka v plné sestavě. Chyběli J. Franěk a P. Sobotka, a do zápasu se tak dostalo i několik hráčů z rezervy.

Plán dalších přátelských utkání v rámci letní přípravy zavčas zveřejníme na našich stránkách.

Hodnocení: 3 (75%) - počet hlasů: 8