454807 přístupů

Spálené šance body nepřináší

V posledním domácím zápase Březník přivítal čerstvého držitele putovního okresního poháru Litovel Cupu – Nové Syrovice. Ty se dodnes držely v tabulce v těsném závěsu za námi a jejich jarní výsledky předesílaly přinejmenším kvalitního soupeře. Sokol Březník vs. SK Nové Syrovice | Muži A | 26. kolo | Sobota 9. června 2012 | 16:30 | sezóna 2011/2012 Přestože tomu konečný výsledek moc nenapovídá, hrála se vyrovnaná partie s domácí převahou v poli. Březník si na zápas hodně věřil a chtěl se svým fanouškům předvést naposled na svém hřišti. Nicméně, prvních asi 10 minut patřil hostům ze Syrovic, kteří rovnou zařadili pětku, a bylo jich plné hřiště. Obzlášť Růžička, pilující pravou lajnu, dělal zpočátku vítr v naší obraně. Gólově se však nikdo z nich neprosadil a bylo vidět, že jim takto přepálený začátek vzal hodně sil.

Další průběh poločasu (a v podstatě i celého zápasu) byl sice vesměs v režii domácích, ale táhl se ve znamení naprostého selhání v koncovce. Po sklepnutí Křoustkem poslal první velkou šanci slabší pravačkou J. Franěk někam k Hermanům. Hosté odpovídají střelou k tyči, kterou Zedníček vyráží na roh. Otevřít skóre odmítl v 25. minutě Křoustek. Poprvé neprostřelil vyběhnuvšího Nováka. Za chvíli na to už ano, ale míč míjí tyč ze špatné strany. Kontr Syrovic, završený falešnou tvrdou střelou, Zedníček nadvakrát likviduje a jeho výdech byl slyšet snad až na druhou stranu hřiště.

33. minuta – Jarda Franěk provezl balón do vápna a dobře vracel zpět na velké Křoustkovi. Ten však v obrovské šanci nepochopitelně přestřeluje! I přesto se dnes kombinace domácím poměrně dařila. Ťukec do vápna předvedli mladší Fraňkové, následný centr Vítě efektně sklepával prsama Sobotka. Rybníčkův halfvolej jde však také nad! Zmar v zakončení podtrhli naši dva útočníci ve 40. minutě, když přes obětavě zasahující obranu hostů nedokázali naněkolikrát míč prostrkat v podstatě do prázdné brány. Po poslední šanci a nepřesné hlavičce J. Fraňka, na kterou centroval Ptáček zprava, pomezní Pintér prorokoval, že nás to dnes bude stát vítězství.

Jeho nepříjemná věštba se naplnila ve druhé půli. Po nególových střelách V. a T. Fraňků udeřili hosté z brejku rychlíkem Vrbou. Ten natáhl z pravé strany a křížnou střelou mířil přesně k tyči – 50. minuta 0:1. Domácí však dále drželi taktovku zápasu. Ale dnes to tam prostě ne a ne padnout. Když už náš střelec překonal brankáře, vypomohl obránce a zkazil Jardovi radost. Tradičně kvalitně zahraný přímý kop vymodeloval Rybníček, Novák vyškrabává ze šibenice. Částečně protrhl trápení J. Franěk až v 59. minutě. Špatně bráněný roh a dlouho letící míč padá přesně na jeho hlavu – srovnáno 1:1. Následovala hlušší desetiminutovka, po které hosté ohrozili domácí bránu přímo z rohu. Zedníček stačil vytěsnit.

První zlomový okamžik zápasu přišel v 71. minutě. Po ztrátě na půli bere míč M. Sobotka do přečíslení 3 na 2. Na každé straně mu na pokraji offsidové pasti běží dva forvardi. Sobotka se však zamotá ve vlastním nesmyslu a obránce mu bez větší námahy míč bere. O pět minut později podobná situace. T. Franěk však volí střelu, která je ale slaboučká a Novák nemá co řešit. Hosté se valí do brejku. Dvořáček dobře zasahuje, je však držen a hosté za ticha Mackovy píšťalky pokračují Vrbou. Ten se otočil a životním obloukem z velké dálky za pomoci tyče vstřelil vítěznou branku – 76. minuta 1:2.

Naděje na srovnání v podobě stále poměrně zdařilé kombinace v poli tu ale pořád byla. Jarda Franěk však hlavou pouze vyprášil rukavice hostujícího brankáře, který si následně s obtížemi poradil i s jedovatou střelou T. Fraňka, která uzavřela poněkud pomačkaný list s výčtem domácích pokusů o zakončení. Navíc hned z protiútoku pojistil hostům +3 body zvenku syrovický Kopeček, když po náběhu do otevřené obrany trknul centrovaný míč do odkryté domácí brány – 86. minuta 1:3. A bylo po zápase. Jeho poslední okamžiky se nesly opět v duchu optické převahy domácích. Ale všem bylo jasné, že dnes už z toho nic nebude. Hosté si dnes především za svou produktivitu vítězství určitě zasloužili.

Co naplat, že dnes vzadu dobře hráli např. Dvořáček s P. Flesarem, když se ofenzivním hráčům lepily smůla a neumětel na kopačky. Naši si tak mírně zkazili náladu před Závěrečnou, která vypukla bezprostředně po zápase. Na té se však na nepovedený zápas a nepříznivé počasí brzy zapomnělo a bylo zase hodně veseslo. :)

Příští týden uzavíráme premiérovou sezónu v okresním přeboru nedělní dohrávkou odloženého 14. kola v dalekých Třebelovicích. Zápas, který začíná v 16:30, budou chtít naši hoši vyhrát, a potvrdit tak slušnou jarní formu v rámci venkovních zápasů, ve kterých (až na zápas ve Vladislavi) neprohrávají. Však si to také nepřímo rozdají s Vladislaví a právě Novými Syrovicemi o konečnou pátou příčku tabulky.

Zápas už si v klidu vychutná také náš trenér, čerstvý diplomovaný specialista Petr Trojan, DiS., kterému za náš tým upřímně gratuluji k úspěšnému ukončení náročného studia.

Hodnocení: 5 (100%) - počet hlasů: 5
-+
napsal Grunge
[přečteno 13704x]
Vydáno: Pondělí 11. června 2012 20:57:09 Report ze zápasu Sokol Březník vs. SK Nové Syrovice | Muži A | 26. kolo | Sobota 9. června 2012 | 16:30 | sezóna 2011/2012