399263 přístupů

Z jasného zápasu strach o výsledek

Tento víkend bylo na programu 22. kolo OP, kdy jsme na domácím hřišti hostili mužstvo z nedalekých Dukovan. Z podzimního vzájemného měření sil jsme si odnesli 0 bodů za porážku 2:0. Sokol Březník vs. SFK Dukovany 2001 | Muži A | 22. kolo | Sobota 12. května 2012 | 16:30 | sezóna 2011/2012 Úvod utkání patřil jasně nám. V optimální provozní teplotě od začátku utkání se zdál být Víťa Franěk, který dělal levé dukovanské obraně velké problémy. Jeho první průnik do vápna a následný centr pod sebe ještě brankou neskončil – marně doklouzával Vojta R. Co se nepovedlo hned, povedlo se potom. V 6. minutě opět rychlý průnik do vápna po narážečce z první a následný centr pod sebe zužitkoval Fllery a bylo to 1:0. Další změna skóre nastala o čtyři minuty později, kdy prodloužený míč sebral rychlý expres Vojta R., který nabídl gólovou přihrávku Jardovi, a ten jí nepohrdal – 2:0. O minutu později si tito 2 hráči vyměnili pozice a bylo to – 3:0. Dukovanský tým byl v tu chvíli zralý na ručník. Po rozehrání mohlo být pro ně ještě hůře, když Jardovu hlavu vyráží v bráně hostující Křišťál. Od této chvíle domácí s vidinou tříbrankového náskoku polevili v tlaku. Do dalšího zakončení se v 19. minutě dostal hlavou Požár, avšak mezi 3 tyče se netrefil. Do dalšího zakončení hlavou se dostal v 25. minutě Jara, ale v jasné pozici netrefuje přesně. V minutě 33. zkoušel lobem překonat brankáře domácí Požár, ale přestřeluje. Jedinou šanci, zato téměř 100%, měl hostující útočník v závěru poločasu, když si nikým neatakován zpracuje dlouhý centr, pak si z Babčana a Ptáčka udělá kužely, avšak tváří v tvář Zedníčkovi netrefuje těsně branku. Po této šanci byl první poločas ukončen.

Druhá půle byla z naší strany herně dost mizerná, bylo to jen čekání na konec zápasu. A tak se Dukovanům vyskytla možnost na vstřelení nějakého kontaktního gólu, který by je mohl vrátit do hry. Když uběhlo 15 minut a nic se nedělo ani na jedné straně, tak došlo ke střídání domácích gólmanů. Svoji premiéru v OP si připsal Martin Franěk. V 65. minutě přichází šance hostů, když Víťa nechával míč Martinovi, ale o míč přišel, a tak musel zasahovat až poslední muž v poli, Martin Franěk. O dvě minuty později se po ose Požár – Franěk – Rybníček V. dostával do zakončení poslední jmenovaný, ale přízemní centr minul jen těsně. Někteří hostující hráči byli zbytečně podráždění (jmenovitě Balík a Láníček), následovalo tak několik strkanic, při kterých se mohlo klidně červenat, ale hlavní a poté i pomezní dělali, že nic nevidí. Z celé situace vyústila penalta, které předcházel faul Požára na hranici pokutového území – tu proměnil brankář Křišťál a bylo o drama postaráno – 3:1. O dvě minuty později se jim naskytuje příležitost na snížení, avšak Franěk v brance je proti. V minutě 79. mohl definitivně rozhodnout Vojta R., ale z první míjí odkrytou branku. Poslední šance pro domácí se naskytla v 81. minutě, kdy proběhla trma vrma na malém vápně hostů, ale za brankovou čáru míč nikdo nedostal. Po druhé katastrofální půlce tak utkání skončilo 3:1.

Po tomto kole se do sestupových vod propadly Výčapy, když Valeč dokázala vyhrát v Hartvíkovicích a dostali se tak před ně. Ale stínem tohoto utkání a také kola bylo zranění hráče Rokytnice Mariána Vahily v podobě zlomeniny nohy. Za celý náš tým mu přeji brzké uzdravení a návrat na trávník.

Další zápas sehrajeme na hřišti zachraňující se Valče, kde nás rozhodně nečeká nic jednoduchého.

Hodnocení: 4 (91.67%) - počet hlasů: 12
-+
napsal Kury
[přečteno 12086x]
Vydáno: Pondělí 14. května 2012 17:13:37 Report ze zápasu Sokol Březník vs. SFK Dukovany 2001 | Muži A | 22. kolo | Sobota 12. května 2012 | 16:30 | sezóna 2011/2012