399020 přístupů

Bod po sympatickém výkonu v Blatnici

Jarní část soutěže pro náš mančaft pokračovala výjezdem na hřiště aktuálního lídra tabulky Blatnice. Ta vybojovala nejvyšší okresní soutěž v sezóně 2005/2006, kde od té doby hraje důstojnou roli a v sezónách 2007/2008 a 2008/2009 dosáhla v této soutěži dokonce na druhé místo. Letos má našlápnuto ve stejném duchu, a tak, stejně jako u nás na podzim, byla papírovým favoritem utkání. SK Blatnice vs. Sokol Březník | Muži A | 21. kolo | Neděle 6. května 2012 | 16:30 | sezóna 2011/2012 Další souběh utkání s naším B-mužstvem a rozvinutá marodka opět přinesli velké komplikace se sestavou obou mužstev, a tak jsme odjížděli od kabin, stejně jako do Rokytnice, ve 12 hráčích.

Areál mají v Blatnici solidní. Nově vyhlížející zázemí pro hráče i rozhodčí, sympatický výčep, kvalitní zobrazovací zařízení. Jediné, zato podstatné, mouchy se týkaly samotného hřiště. Trávník byl hodně vysoko střižený a kombinace po zemi dělala problémy, myslím, oběma mužstvům. Navíc kolem celého hřiště byl těsně za lajnami nebezpečně vystouplý, ale málo viditelný rantl, na kterém si v závěru utkání přivodil zranění J. Staněk a musel být ošetřen a následně nuceně střídán.

Ale teď už k zápasu. Zedníček musel krýt první velkou šanci na samotném začátku, kdy se po rychlé přesné kombinaci, která domácí zdobila hlavně v první půli, dostal do zakončení T. Foltýn. Gól jsme však dali první my. M. Sobotkovi ale zkazil radost hlavní sudí, který viděl zpracování rukou nahrávače V. Fraňka. Ve 12. minutě opět rychlá kombinace domácích – Zedníček opět zasahuje, Ptáček ukopává na roh. Ten končí bohužel prvním gólem domácího Pokorného. 12. minuta – 1:0.

Hra byla stále poměrně vyrovnaná. Domácí byli však ve svých šancích o něco nebezpečnější. Hostující kombinace většinou končí u vápna, kde míče sbírají zkušení Blatničtí. Ve 20. minutě Březník dostává výhodu přímého kopu, L. Rybníček trefuje jen koš připraveného Holíka. Velkou příležitost na srovnání měli hosté ve 40. minutě. V. Rybníček centruje z levé strany, kde si našel ideální prostor pro hlavičku J. Franěk. Lehký trknutý oblouček už se snášel pod domácí břevno – Holík však efektním skokem vytěsňuje nad. Ránu do zátylku těsně před poločasovým hvizdem mohli zasadit domácí, kteří však přečíslení nezvládli a skórujícího hráče vystavili poslední přihrávkou do offsidu. Gól tedy neplatil.

Co se nepovedlo domácím na konci prvního poločasu, chtěli logicky zvrátit na začátku toho druhého. Měli k tomu dvojitou příležitost. První střelu vytěsnil jeden z hostujících obránců nad, druhou už do stejných míst poslali sami domácí. V těchto chvílích přebírají otěže zápasu hosté, domácí však vzadu potvrzují celosezónní dobrou formu. V 59. minutě vystřihl dalekonosný pokus P. Flesar – mimo. O tři minuty později další přímák L. Rybníčka, který působí zmatek v domácím vápně. Všechny blokované míče se ale dnes odrážejí k domácím, kteří nakonec s maximální snahou nebezpečí odvrací. Minutu nato nalézá L. Rybníček skulinku v domácím bloku. Střela jde bohužel doprostřed, kde stojí připravený Holík. V 67. minutě domácí s obtížemi řeší další nebezpečný přímý kop L. Rybníčka. O minutu později už však podléhají. Krásný dlouhý nákop k rohu vápna dostává do běhu rychlík V. Franěk. Holík rychle vybíhá, Franěk však stačí postrčit míč a Holík jej zasahuje. Penalta jasná. Rozhodčí Carda uděluje brankáři asi po právu pouze žlutou kartu. 68. minutaL. Rybníček z pokutového kopu srovnává na 1:1.

Domácí znervózněli a zvýšili obrátky. Mohli strhnout vedení na svou stranu hned po dvou minutách, kdy málem padl neregulérní gól, když jeden z domácích zpracovával rukou a pohotově střílel. Píšťalka zůstala němá, střelec však bránu naštěstí míjí. I hosté chtějí vstřelit vedoucí branku, kombinace se docela daří. Přichází ale studená sprcha. Zdánlivě ztracenou šanci, kdy si domácí útočník míč ukopává skoro až k brankové čáře, kde ho dobře kryje Zedníček, stačí mezi dvěma chybujícími obránci vrátit míč na malé vápno, kde stojí Pokorný před prázdnou bránou. Do střely mu skáče Staněk, ale zblokovaný míč přece jen míří do brány. 76. minuta – 2:1. A bylo ještě hůř. Po čtyřech minutách Pokorný přeskakuje všechny březnické obránce, včetně vybíhajícího gólmana, a hlavou přizvedává přímý kop do odkryté branky. V 80. minutě završeným hattrickem zdánlivě rozhoduje utkání – 3:1.

Je dobrým zvykem našeho mužstva i za takového stavu neskládat zbraně. Snížit mohl mladý V. Rybníček hned za dvě minuty. Krásný centr přímo na jeho hlavu do malého vápna vymyslel P. Flesar. Vojtu však bravurně vykryl výborně chytající Holík. Velmi šťastnou branku viděli diváci v 84. minutě. J. Franěk z nouze vyslal slabou střelu do houfu úporně bránících domácích. Brankář už se připravoval míč pohodlně sebrat ze země, místo toho však sledoval, jak po zásadní teči svého obránce končí střela v síti na opačném konci branky – 84. minuta sníženo na 3:2.

Hosté berou míč a po rozehře se ženou za vyrovnáním. Domácí je ale do vápna vůbec nepouští a srdnatě hlídají jednobrankový náskok. Když už jsme pomalu sklízelí butale s vodou a na časomíře již několik chvil staticky svítila devadesátka, udeřil Jarda Franěk. Za vápnem si našel prostor pro technickou střelu, která velkým obloukem, k radosti všech hostů, skončila v protější šibenici – 91. minuta vyrovnáno 3:3.

Vyrovnaný zápas skončil asi zaslouženou plichtou. Domácí určitě můžou bědovat nad spálenými loženkami, kterých měli přece jen víc, a kterými mohli dávno zápas rozhodnout. Hosté, na druhou stranu, příkladnou houževnatostí urvali plusový bod z venku, a potrápili tak další tým ze špičky tabulky.

Poděkování patří kuroslepským Ultras, kteří si za svým týmem našli cestu i do vzdálené Blatince. Příští týden hostíme na svém hřišti nedaleké Dukovany. Utkání se hraje v sobotu od 16:30. Po utkání jste všichni srdečně zváni na pivo a sele v rámci Dne otevřených dveří v místní hasičce.

Hodnocení: 4 (88.89%) - počet hlasů: 9
-+
napsal Grunge
[přečteno 12059x]
Vydáno: Pondělí 7. května 2012 11:43:19 Report ze zápasu SK Blatnice vs. Sokol Březník | Muži A | 21. kolo | Neděle 6. května 2012 | 16:30 | sezóna 2011/2012